Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/odmori

Marketing

Svjetonik Porer, otok Porer


Opće informacije o svjetioniku
Zanimljivosti Izgrađen 1853 g. Porer je gola hrid okruglog oblika uzdužne širine 80 m. Sa sredine otočića uzdiže se kamena okrugla kula čija je nadmorska visina 35 m.

Pristup do svjetionika organiziranim transferom

Prvi veći grad, otok Pula 20 km, 1 NM (1,85 km) jugozapadno od južnog rta Istre

Podmorje Okolno more je bogato ribom i zato je ovaj otočić posebno atraktivan za podvodni i sportski ribolov. Ribolov i ronjenje dozvoljeni su samo uz važeće dozvole.

Opis plaže Struje oko otočića su vrlo snažne tako da se kupačima ne preporučuje udaljavanje od obale. Kupanje se preporučuje na mjestima gdje inače pristaje brod. Svjetioničar će goste uputiti na mjesta gdje je preporučljivo kupanje u određeno doba dana.

Pristup do svjetionika vlastitim automobilom nemoguć


Smještaj
Broj apartmana u svjetioniku: 2


Ostale informacije
Svjetionik preporučuju za miran odmor, daleko od gradske vreve.

Transfer Povratni transfer Premantura – Porer – Premantura. Transfer se preporuča u jutarnjim satima, najkasnije do 10:00 h. Trajanje transfera je cca 45 minuta, ovisno o vremenskim prilikama. Povratni transfer po apartmanu je 100 eura, plaćanje na licu mjesta.

Mogućnost opskrbe namirnicama u dogovoru s domarom

Specifičnost svjetionika Svjetionik ima vodu iz cisterne a struja je spojena na mjesnu električnu mrežu. Na otoku su 3 manja pristaništa. Sve namirnice se mogu kupiti u Premanturi prije polaska. Ukoliko gost treba nabaviti namirnice za vrijeme boravka na otočiću u dogovoru sa svjetioničarem, kada on ide svojim poslom na kopno, gost može to obaviti sam ili svjetioničar to može obaviti za gosta, uz naknadu koju gost plaća na licu mjesta. Nije dozvoljeno dovođenje kućnih ljubimaca.

Sve informacije u vašoj turističkoj agenciji

Post je objavljen 18.07.2005. u 01:31 sati.