Interesantno mi je kako je malo pažnje posvećeno (barem na lokalnim portalima) transferu Applea s PowerPC platforme na Intel procesore.
Prije deset-dvanaest godina bio sam na prvoj prezentaciji Appleovog power macintosha na cebitu i postavio sam pitanje kako to da oni kažu da je powerPC tako superioran i brz, a nema cache memoriju na sebi koju je intel koristio još od 386ice iz tamo negdje 1987-88. Skoro su me zatukli na licu mjesta (btw. htjeli su me tući i radi jednog drugog članka kojeg sam napisao za Bug kada sam rekao da kupite Applea u hrvata samo ako ste na državnom proračunu - tražili me ljudi po Info-u ali me na kraju nisu našli).
Zadovoljan sam ovom odlukom, a vidim da ću uskoro moje iPodu i PowerCDu pridružiti i prva apple računala s intelom inside :)
Još jednom, kao i mnogo puta do sada, može se iskoristiti rečenica koju su za Apple mnogi više puta ponavljali "to go where everyone has gone before".
Kada bi još Jobs pristao na third-party hardware, tada bi microsoftova dominacija na razini workstation OSa po prvi puta bila ozbiljno ugrožena, jer s intelovom platformom, OS X napokon može uspješno konkurirati XPu što Linux nikada neće moći učiniti.
Sretno im bilo, napokon ćemo imati cool intel računala (kladim se da će ekipa kupovati Appleove samo zato da bi reinstalirala windowse na njima).
Post je objavljen 09.06.2005. u 22:48 sati.