Inače, obožavam znastvenu fantastiku. I zato sam godinama izbjegavao ovu knjigu, što zbog glupog naslova, a što zbog toga što su mi je preporučili ljudi koji ne vole SF.
A to, u stvari i nije SF. Mislim je, ali na jedan totalno bolestan način.
Radnja se odvija na malo na Zemlji, ali većinom u svemiru i to na tako otkačenim mjestima, da je to za ne povjerovati. Toliko cinizma, satire, sarkazna i odličnog humora na jednom mjestu još nisam doživio ( a pročitao sam sve brojeve Alan Forda;) ). Sam bit knjige i nema puno veze ni sa svemirom ni sa SFom; pisac se jednostavno izruguje današnjim vrijednostima, i materijalnim i duhovnim.
Knjiga je prepuna odličnog humora ( podsječa me na Monty Pythona ), čovjek jednostavno ne vjeruje kako se netko mogao sjetiti takvih fora i radnju je nemoguće prepričati, ali bih je preporučio svakome tko voli dobar humor i tko je loše volje;) .
Baš me zanima da li bi ovo netko mogao ekranizirati.
Post je objavljen 12.02.2005. u 02:23 sati.