Podno grijanje na drva-uradi sam

12.08.2012., nedjelja

Postavljanje grijanja

Na staroj betonskoj ploči je bio parket koji sam skinuo, ostrugao ostatke katrana i na tu ploču redom složio:

1. oko svih zidova, vrata treba postaviti dilatacijsku spužvu (debljina je čini mi se 5 mm) koja služi za kompenzaciju istezanja betonske ploče pri grijanju

2. debeli građevinski najlon čije sam rubove digao preko spužve

3. na taj najlon sam položio stiropor

4. na stiropor sam opet postavio debeli građevinski najlon, također rubove izvukao preko spužve

5. na najlon sam postavio armaturnu mrežu s razmakom 15x15 cm

6. na armaturu sam vezao cijevi za podno s plastičnim vezicama.

7. nakon postavljanja cijevi i spajanja na razvodnik slijedi tlačna proba i zaljevanje u betonsku ploču.

1. Izolacija stambenog objekta

Ukoliko je nedovoljna, podno grijanje neće moći ugrijati kuću i morati će se postavljati dodatno radijatori, što je pak dugačije za projektiranje kompletnog grijanja (cjenovno i izvedbeno). Ja sam povukao "vruće vodove" za radijatore u svaku sobu za svaki slučaj i ostavio izvode, ne košta puno, a nikad se ne zna kad mogu zatrebati.

Kuća je stara gradnja (1970-i neka) zidana klasičnim blokom i ožbukana klasično unutra i izvana. Na sve vanjske zidove je postavljen rigips sa cca 7 cm kamene vune. Na plafon sam stavio 5 cm kamene vune i također rigips.

Ispod betonske ploče u kojoj je grijanje postavljen je 30-kilski stiropor debljine 5 cm (preporuka je 8 cm prema zemlji, a 5 cm iznad ne grijanih prostora, podrum npr.) . Prozori su PVC sa 5 komora i low izo staklima. Grijanje je samo podno, bez dodatnih radijatora i sve funkcionira odlično. Kada je vani -22 u kući je od 22-25 po potrebi, klinci se igraju na podu.

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima.