NOGOMET U KRVI!!!!!

06.11.2006., ponedjeljak

ATALANTA - MILAN 2:0!!

Image Hosted by ImageShack.us Milan prosipa bodove gdje stigne. U Bergamu je momčad Carla Ancelottija stradala sa 2:0 pogocima Ventole i Soncina. Na ovakve rezultate crveno-crnih treba se naviknuti jer ova momčad koju još dodatno oslabi Ancelotti stavljanjem neefikasnog dvojca Inzaghi-Gilardino jednostavno ne funkcionira. Mnogi govore da je samo Shevchenkov odlazak problem, no s time se ne bih složio jer je prijašnjih godina Ukrajinac bio ozlijeđen po nekoliko mjeseci pa je Milan dobivao utakmice. Uz odlazak najboljeg igrača rossonera u posljednjih 6-7 godina poklopilo se i to što su taktika Milana i neki igrači već pročitana priča, tako da se treneri talijanskih klubova znaju suprostaviti Milanu i ovako oštetiti reputaciju kluba kao što je to danas učinila Atalanta, dok se u Europi pobijeđuje Anderlecht koji nije igrao sa rossonerima u zadnjih 10ak godina nijednom pa nije ni čudo što ne znaju dobro igru Milana kao talijanske momčadi.Utakmica je počela rezervirano s obe strane, u 12' Gourcuff oprobava svoj udarac. Šest minuta kasnije bivši milanist Massimo Donatti puca, no Dida sigurno brani. U 31' prvi puta u priliku dolazi najbolji napadač domaćih Nicola Ventola, no i njegov udarac završava pokraj vratiju gostiju. U 40' prilika za Milan: Kaka' centrira sa lijeve strane no Inzaghi kasni na loptu koji trenutak. Nakon dvije minute nadoknade završava miroljubivo 0-0.U trećoj minuti drugog dijela Kaka' pokušava ugroziti Calderonija no vratar Atalante sigurno brani. Domaćini dolaze u vodstvo u 50' kada Ventola pogađa rašlje Didinog gola sa oko 16ak metara. Milan sa pokušava trgnuti i Pirlo iz slobodnog udarca zamalo izjednačava, no domaćine spašava Calderoni boksajući loptu iznad gola. Nakon toga Ancelotti izvodi najprije Gourcuffa, a onda i Inzaghija i Boneru, a uvodi Seedorfa, Oliveiru i Cafua. Milanov pritisak nije urodio plodom, još se i Gattuso ozlijedio u 74' tako da rossoneri ostaju na 10 igrača. U 90+2' pobjedu Atalanti potvrđuje zamjena Ventole Andrea Soncin iz kontre domaćina.