srce me zebe
volim te Istro nemogu bez tebe!!!

-----------------------------------------------------------

STADION

NK Istra 1961 svoje domaće utakmice igra na stadionu ŠRC Uljanik-Veruda , kapaciteta 3,500 gledatelja.
Photobucket

ŠRC Uljanik-Veruda nema sve potrebne uvjete za 1.HNL ali ipak je dopušteno odigravanje utakmica na tom stadionu kako Istra nebi morala igrati kao domaćin na riječkoj Kantridi.
Tamo će se igrati dok ne završi renovacija Gradskog stadiona ''Aldo Drosina''. Kada se završi imati će jednu natkrivenu tribinu i ukupni kapacitet od 9800 mjesta. Izgledati će otprilike ovako:

Šehić 70'

Veliku pobjedu ostvarila je pulska Istra u dvoboju 16.kola 1.HNL. Puljani su pred ispunjenim stadionom na Verudi srušili favorizirani Hajduk, te tako nakon izbacivanja iz kupa, utišali i šampionske ambicije Splićana.
Od početnih minuta utakmice vidjelo se da će Istra biti tvrd orah drugoplasiranoj ekipi prvenstva. Hajduk je u uvodu imao izraženiju dominaciju, ali bez opasnije prijetnje prema golu Škorića. Jedinu šansu u prvoj dionici susreta imao je u 35.minuti Vukušić, no njegov udarac sa druge vratnice Škorić uspjeva zaustaviti. Puljani su postepeno uspjeli umiriti Hajdukov pritisak, dok su u par neugodnih napada ipak ostali nedorečeni.
Nastavak utakmice počeo je žustro. Već nakon minute igre Maloča je centrirao, a Trebotićev udarac glavom iz blizine sjajnom je reakcijom zaustavio vratar Istre. U istoj minuti, ali na drugoj strani, Roce je uzvratio mlakim udarcem, prvim u okvir gostujućeg gola. Nekoliko minuta zatim usljedilo je ogromno veselje za domaće navijače. Alimi je na desnoj strani požrtvovno oduzeo jednu loptu Striniću, te ušavši u kazneni prostor silovito naciljao mrežu gostiju za neočekivanih 1:0. Vodeći pogodak dao je Puljanima potrebnu dozu samopouzdanja, a pridodamo li tu podršku tribina jasno je kako se Hajduk našao u izrazito teškoj situaciji. Najbolju priliku za izjednačenje dobio je u 67.minuti Strinić, ali njegov udarac iskosa završio je na okviru gola. Napadačke težnje Hajduka dovele su Istru u situaciju da traži prilike iz brzih kontranapada. Jedan takav sijevnuo je u 70.minuti, kada lopta dolazi na desnu stranu do Sušića, a ovaj milimetarski točno pronalazi glavu usamljenog Šehića koji povećava vodstvo domaćih na 2:0. Tada Hajduk više nije imao što kalkulirati, krenuli su na sve ili ništa, ali obrana Istre danas je bila nepogrješiva. Sve one lopte koje su nekako došle u opasnu zonu uspjevale su na vrijeme biti otklonjene, što od strane braniča, a što od sigurnog vratara Škorića. Na drugoj strani Istra je mogla i do trećeg pogotka, prvo udarcem Rocea sa ruba kaznenog prostora, a zatim i iz slobodnog udarca Markovića koji je odsjeo na gredi. Unatoč napadačkim težnjama, i većoj igračkoj kvaliteti, Hajduk do kraja nije ozbiljnije zaprijetio. Domaći su utakmicu mirno priveli kraju, te su u svlačionicu ispraćeni zasluženim pljeskom.
Pula se još jednom pokazala kao jedno od najtežih gostovanja za Hajdukovce, a Zoran Vulić ponovno je zapaprio svojem matičnom klubu. Današnji je poraz dakako težak udarac Hajdukovim šampionskim ambicijama, ali s obzirom na prikazano više nisu niti zaslužili. Istra je odigrala zrelo, sigurno i samouvjereno, te sa nova tri boda vratila vjeru u opstanak. Sada zeleno-žutima predstoje još dvije utakmice do polusezone, a zatim proljeće na novoobnovljenom Drosini. Berba bodova trebala bi se nastaviti, pri čemu opstanak više ne bi bio neuhvatljiv, pogotovo u slučaju preživljavanja trenutnog sustava natjecanja.

- 16:07 - Komentari (0) - Isprintaj - #