- 18:38 - Komentari (2) - Isprintaj - #

08.02.2008., petak

MNK ORKAN - MNK POTPIĆAN 98

MNK ORKAN PROFECTUS - MNK POTPIĆAN 98 (17:30), 09.02.2008

MNK Potpićan 98 ide u goste posljednoj momčadi u ligi, no to ne znači da je gostovanje lako. MNK Orkanu je ova utakmica jako bitna jer su im bodovi neophodni, što znači da će dati sve od sebe da Potpićanci ne uzmu bod(ove).
Bitna je i činjenica da fali prvi strijelac momčadi, Dalibor Radusin, koji ima 3 kartona i to žute boje.

posljednje mjesto 0%

Više od 2/3 ljudi koji su glasali misli da će MNK Potpićan 98 zauzeti poziciju od 4. do 7. mjesta.
U anketi je glasalo točno trideset ljudi pa možemo reći da je anketa relevantna. Zanimljivo je i to da nitko od glasača ne misli da će MNK Potpićan 98 zauzeti posljednje mjesto na ljestvici - i bolje!

Nova anketa...

- 09:01 - Komentari (0) - Isprintaj - #

02.02.2008., subota

"Zlatna rolica" potopila MNK Uspinjaču

Večeras su u labinskoj Sportskoj dvorani SŠC“Mate Blažine“, u okviru četrnaestog kola Prve hrvatske malonogometne lige, malonogometaši domaćeg Potpićna 98, u više dramatičnoj nego li kvalitetnoj utakmici svladali zagrebačku Uspinjaču sa 5:3.

PRVO POLUVRIJEME

Obje su momčadi u susret ušle jako oprezno. Prvi su zaprijetili gosti preko Vidovića koji je šutirao jako prema Funčićevim vratima a malo kasnije i domaći preko Martedića sa dva neprecizna šuta, jedan pored desne a drugi pored lijeve vratnice gostujućeg vratara Gavrilovskog.

A onda u četvrtoj minuti izvanredan prodor Drndića, odličan ubačaj ispred gostujućih vrata gdje loptu izbija Brnić ali samo do visine šesterca, odakle je Dalibor Radusin jakim i preciznim udarcem šalje u mrežu Gavrilovskog.

Nakon toga, sve do devete minute igra se bezopasno i uglavnom na sredini terena. A tada stopostotna prigoda za goste. Penava u solo prodoru dolazi u zonu šuta, čini to jako ali i neprecizno. Uzvraća minut kasnije Drndić iz slobodnog udarca. Gavrilovski vrhovima prstiju izbija loptu preko grede svoga gola. No, i dalje se nastavlja sa rastrganom i nepovezanom igrom. Domaći pokušavaju solo akcijama, uglavnom preko Drndića ali bez učinka jer se gosti odlično brane.

A onda dva gola u dvije minute. Najprije Brnić koristi nepostavljenu obranu domaćih i šutom sa polu distance iznenađuje Funčića te poravnava na 1:1.

Samo minut kasnije Radusin izvodi slobodan udarac iz kojeg proigrava Drndića koji iskosa sa desne strane pogađa mrežu Gavrilovskog, za novo vodstvo domaćih.

Do konca poluvremena igralo se ponovno uglavnom na sredini terena bez izrazitih prigoda niti na jednoj strani, niti na drugoj strani.

Najbolji dokaz obostrane nervoze, uslijed značaja utakmice je po pet akumuliranih prekršaja u prvih dvadeset minuta na obje strane.

DRUGO POLUVRIJEME

I nastavak susreta donosi slabu i anemičnu igru. Jedino vrijedno spomena je polu prigoda Čuljka u dvadeset drugoj minuti, čiji je šut ipak bio preslab da ga Funčić ne bi obranio.

Dva minuta kasnije izvanredna intervencija Funčića i još bolje bacanje kontre rukom prema brzonogom Senadu Rožajcu, koji efektnom akcijom dovodi domaće do dva gola prednosti.

U dvadeset osmoj minuti na sceni je Dalibor Radusin koji „rola“ gostujuću obranu i vratara i svojim drugim golom na utakmici dovodi Potpićan 98 do visokog vodstva od 4:1.

Samo dvije minute kasnije, Kovačec posprema jedan „odbijanac“ u Funčićevu mrežu, smanjuje na 4:2 i tako vraća nadu gostima da ipak mogu još nešto učiniti po pitanju rezultata, do kraja utakmice.

Već naredna minuta gostima nudi novu prigodu za potpuno smanjenje vodstva domaćih. Grcić odlično pronalazi Penavu ali ovaj ipak ne uspijeva svladati domaćeg vratara Funčića.

Gosti ipak već u trideset trećoj minuti stižu na 4:3. Poentirao je nakon slobodnog udarca sa sedam metara Jakov Grcić.

Nastavak nudi grčevitu borbu za svaki centimetar terena. Domaćima prijeti i kazneni udarac jer su već do trideset šeste minute sakupili pet akumuliranih prekršaja a gosti samo dva. Dvije minute prije kraja vrlo dvojbena situacija u gostujućem šestercu, pada Lazić ali suci samo odmahuju rukama da se igra nastavi.

Gosti tada kreću na sve ili ništa, povlače vratara i uvode još jednog igrača u polje. Dalibor Radusin aka "Zlatna rolica" to vješto koristi i u zadnjoj minuti šutira na prazna vrata ali Uspinjaču spašava vratnica. No desetak sekundi kasnije Radusin rješava dvije dvojbe. Onu važniju o pobjedniku ovoga susreta te onu drugu vezanu za igrača utakmice.

Zaslužena pobjeda domaćih koji su pokazali više želje i htijenja da osvoje ove za njih zlata vrijedne bodove.

1:0 Radusin u 4.
1:1 Brnić u 14.
2:1 Drndić u 15.
3:1 Rožajac u 24.
4:1 Radusin u 28.
4:2 Kovačec u 30.
4:3 Grcić u 33.
5:3 Radusin u 40.