MNK POTPIĆAN 98´ - AKTUALNI PRVAK HRVATSKE

Gledatelja: 450 Vrijeme: 20:00h
Suci: Damir Wolf / Sendi Soldatić
Delegat: Miljenko Vidić - Eržišće
Mjeritelj vremena: Mladen Fonović - Potpićan

STRIJELCI: Strijelci: 0:1 Simeunović (8); 1:1 Maras (15); 2:1 Rožajac (16); 2:2 Strilić (31)

Trener : Mijo Rimac

Na samom početku utakmice gosti snažno napadaju dok se domaćini brane i vrebaju na šansu iz kontre. Ta incijativa Gospićana dolazi do izražaja u 8.minuti kada Simeunović matira Funčića koji je loptu samo pogledom ispratio za vodstvo gostiju 0-1. Nakon gola Potpićanci se dižu i stvaraju par lijepih šansi od kojih je najveća bila ona Kevena Drndića. Za lijepu igru domaćina došla je nagrada u 15. min. u obliku pogotka Marasa za 1-1. Samo 60 sekundi kasnije Funčić pokazuje raskoš svog talenta i rukom iz svog šesterca pogađa Rožajca u protivničkih 6 metara koji prima loptu prsima i iz okreta u voleju pogađa stativu od koje se lopta odbija u gol za 2-1. Do kraja poluvremena bilježim još samo fenomenalan šut Simeunovića kojeg Funčić odlično neutralizira...
AKUMULIRANI PREKRŠAJI : GOSPIĆ 4 POTPIĆAN 0

U drugo poluvrijeme Gosti ulaze s više želje i pritišću Potpićance koji su se morali stisnuti u svoji 9 metara. No, tada Keven Drndić s lakoćom prolazi kroz obranu Gospićana i puca no njegov udarac teškom mukom odbija Knez. U 31. minuti Rožajac u trenutku nepažnje vraća loptu Funčića koji je,iznenađen suigračevim potezom, lovi u ruke.Naravno, suci ispravno dosuđuju indirekt nakon kojeg Strilić izjednačuje na 2-2 na asistenciju Simeunovića.
Do kraja susreta Potpićanci iz kontri stvaraju par šansi koje nisu uspjeli realizirat. Iz jedne takve šanse rodila se jedna sporna situacija. Naime, dva su domaća igrača krenula u kontru dok Knez izlazi sa gola i lopta ga (valjda) pogodila u ruku ali su suci samo odmahnuli rukom.
AKUMULIRANI PREKRŠAJI: GOSPIĆ 1 POTPIĆAN 2

Sve u svemu,jučer se u Labinu mogao vidjeti prvoklasan futsal i sve su oduševili domaći igrač Keven Drndić koji je pravi kapetan i vođa ali i najopasniji igrač domaćina te maestralni Roberto Funčić koji zasigurno je reprezentativna klasa po onome što je pokazao jučer a kod gostiju najviše su pokazali "domaći dečko" Patrik Drndić i Milivoje Simeunović koji će sigurno biti prve violine trenera Rimca u pohodu na naslov prvaka Hrvatske.

IGRAČ UTAKMICE: ROBERTO FUNČIĆ