09.11.2007., petak

Muk Sjevera

Polako niču članci o muku Sjevera prvih 15 minuta na jučerašnjoj utakmici. Neću govoriti o povodu i bla bla bla... ono što je bitno a što se neće izvući iz svih piskaranja i mistificiranja jučerašnjeg navijanja je činjenica da je cijeli Sjever dolje (oko 6000 ljudi) poslušao nekakvu molbu, nekakav dogovor. BBB-i su uspjeli kontrolirati masu bez ijedne tuče i problema. Mislim da je tako nešto jasan pokazatelj da je policija apsolutno suvišna na tribini. Red se može stvoriti i održati bez pripadnika policije.
Nek policija odradi svoj posao prije tekme i nek zabrani dolazak onima koji su "problematični", nek čuvaju travnjak da netko ne bi uletio, nek slikaju tko baca baklje u teren i kasnije ih procesuiraju; ali kad se jednom dođe na tribinu tu treba prestati tlačenje i grupa uzima stvar u svoje ruke.
Tribina pripada navijačima i vjerujte da se red može održati. Slučajevi uletavanja policije u srce Sjevera da bi se odvelo ljude koji pale baklje samo mogu dovesti do incidenata koji su nepotrebni. Slučajevi da se na gostovanjima uleće na tribinu i izvlači dečke koji su ušli preskočivši ogradu je glupost najviše razine. Osiguraj jebeni pristup stadionu. Ako čovjek uđe na tribinu bez karte i sjebe "organizirani sustav osiguranja" pa pusti ga da pogleda tekmu a ne izazivaj incident.
Možda jednog dana doživim i tekmu bez policije. Do tada, Jebo vas I.S. :)
Pozdrav!


- 09:45 - Komentari (3) - Isprintaj - #

< studeni, 2007 >
P U S Č P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30