...Cristiano Ronaldo...

...Fernando Torres...

četvrtak, 07.08.2008.

Cristiano Ronaldo odveo Crvene vragove na korak do osvajanja naslova

U prvoj utakmici 37. kola engleskog prvenstva, Manchester United je na svom Old Traffordu svladao West Ham 4:1 i približio se osvajanju naslova prvaka. Iako je više od jednog poluvremena igrao s igračem više, West Ham nije uspio ugroziti sigurnu pobjedu momčadi menadžera Alexa Fergusona. Naime, Luis Nani je zbog udaranja ''glavom o glavu'' Lucasa Neilla u 37. minuti dobio crveni karton, ali tada je domaćin već vodio s 3:1. Cristiano Ronaldo opet je bio efikasan, te je dva pogotka, u 3. i 24. minuti, stigao do brojke od 30 golova kada je u pitanju Premiership, odnosno do 40. gola kada je riječ o svim službenim natjecanjima. Posebno je lijep bio gol iz daljine Carlosa Teveza u 26. minuti za 3:0. Već u 28. minuti, gledatelji na Old Traffordu vidjeli su i četvrti gol na utakmici, a prvi u mreži Edwina Van der Sara. Strijelac za goste bio je Dean Ashton također vrlo atraktivnim pogotkom ''škaricama''.
Nakon vrlo bogatog i sadržajnog prvog poluvremena, u drugom ipak nije bilo tako zanimljivo. Domaćin je, iako s igračem manje, kontrolirao utakmicu, te je potvrdio pobjedu golom Michaela Carricka u 59. minuti. Ovom je pobjedom Manchester United pobjegao na tri boda prednosti drugoplasiranom Chelseaju, dakako, uz susret više. No, Manchester United još je popravio ionako za Chelsea nenadoknadivu gol razliku, te je sasvim jasno da će u slučaju pobjede nad Wiganom u gostima u posljednjem, 38. kolu, osigurati naslov prvaka.
No, Fergusonova bi momčad možda naslov mogla početi slaviti već u ponedjeljak, kada će se sastati Newcastle i Chelsea. U slučaju eventualnog Chelseajevog poraza, utrka za osvajanje prvenstva bit će riješena.
Premiership, 37. kolo:
Manchester United – West Ham 4:1 (Ronaldo 3, 24, Tevez 26, Carrick 59 / Ashton 28)
Redoslijed: 1. Manchester United 84 (+1), 2. Chelsea 81, 3. Arsenal 77, 4. Liverpool 70, 5. Everton 62.

- 17:31 - TeLL Me SaMo(0) - Or - #