ponedjeljak, 28.08.2006.

...Silicone Soul...

Image Hosted by ImageShack.us

Bivši punk rockeri zajahali su elektronski house val i svojom eklektičnom prezentacijom tech-housa servirali su okus soula disco house naciji.
Za sve ljubitelje elektronike čiji glazbeni background korijene vuče iz "dobrog, starog rock & rolla" škotski funky dance dvojac koji se krije iza imena Silicone Soul bit će posebno interesantan. Craig Morrison i Graeme Reedie dolaze iz Glasgowa, samo im je 26 godina, a iza sebe već imaju potpisan ugovor sa vodećom škotskom izdavačkom kućom SOMA Recordings (koju vodi Dave Clarke), fantastičan debi album A Soul Thing i singl Right On, Right On koji je tijekom 2001. godine doslovno pomeo dancefloorove klubova diljem svijeta.
Craig i Graeme upoznali su se još u školskim klupama, njihovo prijateljstvo seže daleko do njihove 11. godine. Zahvaljujući zajedničkim osobinama pravih lokalnih huligana, te zajedničkim glazbenim interesima, njihovo prijateljstvo prolazilo je kroz mnoge mladenačke faze, a jedna od njih je i punk rock faza, koja ih je dovela do osnivanja rock & roll benda koji se zvao Dead City Radio.
Rasprodane gaže i ekstatična publika nagoviještali su perespektivnu rock cnc roll karijeru, no kao što to obično biva, jedna sasvim slučajna stvar promijenila je sve. Prijelomni trenutak u njihovoj glazbenoj karijeri dogodio se u lokalnom klubu Arches gdje je Craig čuo svoje rock ikone Primal Scream kako izvode elektronski house show. Bio je to trenutak kada su ova dva "punk odmetnika" shvatila da je dance ritam nešto što ih produhovljuje i ispunjava, i njihov slijedeći cilj bio je jednostavan: "stvarati svoju glazbu, snimati ploče i širiti pozitivan vibe".
U potrazi za partyjima, gladni elektronskog sounda, Craig i Graeme proputovali su čitavu Škotsku, zamijenivši vojničke hlače i čizme za obične T-shirt majice i sunčane naočale. Električne gitare zamijenjene su gramofonima, i ovaj dvojac koji je u glazbi osjećao "dušu" počeo je sa svojim prvim gažama. Korak od punka do house možda izgleda prevelik i pomalo nezgrapan, no kako dečki sami kažu: "House i punk dijele istu energiju, opasnost i neizvjesnost, a istovremeno su jednostavni u svome cilju – obraćanje gomili, obraćanje publici i širenje pozitivnih vibracija koje postižu odličnu reakciju". 1996. godine zajedno sa dvojcom školskih prijatelja, Peter Taggom i Chris Hodginsom, osnovali su svoj prvi label, Depth Perception Records. Upoznavši Stuart McMillana i Orde Meiklea iz Slama, dečki su ubrzo gostovali na jednom njihovom partyju na kojem su im dali svoje prve produkcijske materijale.
Pune dvije godine "dosađivali" su redovnim slanjem svojih materijala, da bi im se trud napokon isplatio 1998. godine – potpisivanjem ugovora za SOMA Recordings, jedini label koji je u Glasgowu značio sam vrh. Tako je ozbiljnim koracima krenuo perspektivni projekt koji su dečki prvotno namjeravali nazvati The Casino Boogie Allstars, no zahvaljujući prijedlogu prijateljice ipak su se nazvali Silicone Soul. Njihovo putovanje silikonskom dolinom kompjuterski generirane duše nagoviještalo je inovaciju na polju house glazbe.
Nakon izdavanja nekoliko odličnih singlica kao što su Climbing Walls, All Night Long (kojeg su ubrzo u svoje setove ubacili Laurent Garnier, Pete Tong, Andrew Weatherall), Nosferatu, tek prvi pravi globalno prepoznat uspijeh donosi im singl Right On 4 Tha Darkness, koji je kasnije, 2000. godine, na njihovom debi albumu A Soul Thing, radi postizanja intenzivnijeg klupskog feelinga, osviježen i preimenovan u Right On, Right On. Svoje su setove uvijek završavali ovom hipnotičkom, melodično zaraznom elektronskom summer baladom, koja je počasno završno mjesto našla i na setovima Danny Tenaglie i Darren Emmersona. Singl nastavlja plijeniti pažnju i u mainstream vodama nakon što su Silicone Soul i SOMA u Virginu izdali vokalni remix u kojem je autorske stihove škotskog dvojca, u zamamnom soul stilu, otpjevala Louise Marshall.
Visoko kotirajući na svjetskim house ljestvica, poharavši gotovo sve europske klubove svojim nastupima, Silicone Soul postali su ikona škotskog groovy voodoo funky sounda, surađujući sa najvećim underground producentskim imenima kao što su Hipp-e (H-Foundation), Jordi Grav iz Prozak Traxa i DJ Kimo (Fire Music).
U razgovoru sa Craigom i Graemeom najčešće možete čuti riječi kao što su "vibe", "mood", "feeling", što oni sami objašnjavaju rečenicom kako "je underground zapravo osjećaj, stav".
Iako su singlom Right On! Zagrebali površinu mainstreama, ono čemu Silicone zapravo teži jest – vraćanje u samu dubinu pripadanja house glazbe – vraćanje u zavodničku tamu klubova.

Bitnija izdanja:
The Strip, 12" (SOMA)
All Night Long, 12" (SOMA)
Right On 4 Tha Darkness, 12" (SOMA)
The Answer, 12" (SOMA)
Nosferatu, 12" (SOMA)
... A Soul Thing, CD (SOMA)
The Seven Day Weekend EP, 12" (SOMA)
Right On!, 12" (Ultra Records)


Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us

- 11:43 -

Komentari (2) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>

  kolovoz, 2006 >
P U S Č P S N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Komentari On/Off

Image Hosted by ImageShack.us




Image Hosted by ImageShack.us


Glasaj za moj blog na www.croblogeri.com

Image Hosted by ImageShack.us

Aliasi: Unique, DJ Junik
Ime i prezime: Nikola Podkrajac
Stilovi: House
Preciznije: BoomptyPornHouse
Najdrazi DJ-evi: Derrick Carter, Luke Solomon, Chris Duckenfield, Sneak, Heather...
Boravište: Zagreb
Rezidencije: 4Play, Bodywork, Electrosound, WashHouse, XY Soundsystem


Biografija: Zagrebacki DJ, punim imenom Nikola Podkrajac, svoju DJ karijeru zapocinje 1999. godine, u zagrebackom klubu Kulusic. Od tada sudjeluje u brojnim projektima diljem Hrvatske. Kao DJ nastupa u gotovo svim istaknutijim klubovima u drzavi i sire, a dijelio je gramofone i suradivao sa imenima kao sto su: Jay Tripwire, Grant Dell, Terry Francis, Dave Mothersole, Asad Rizvi, Derrick May, Justin Harris, Jonny Rock, Charles Webster, Chris Duckenfield, i drugi... Paralelno sa DJ karijerom, bavi se i produkcijom, te radi kao ton majstor u studijima Hrvatskog radija. Godine 2004. potpisuje samostalna izdanja za Pancake Recordings, Cove Recordings i Uhuru Beats, te nekoliko remixeva. Sudjeluje u organizaciji projekata: XY Soundsystem, 4Play, Bodywork, Electrosound, WashHouse i dr. Izdanja: Derek Marin - Call her up - Junik's Re-do - Cove Recordings DJ Junik - Dr Mesh - Pancake Recordings

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Filip Jelaš

Glasan i nabrijan 24 sata dnevno, kako u stvarnom životu, tako i u eteru. Prepoznatljiv je po svom promuklom glasu koji osim u živo možete čuti i u jinglovima Otvorenog radija. Radijsku karijeru započeo je 1994. na ''Radiu 1''. Zatvaranjem ''jedinice'', 1996. prelazi na radio Samobor, a na Otvoreni dolazi 1998. Također D.J.-ira i po mnogim zagrebačkim klubovima duži niz godina, pa je sasvim moguće da ste negdje već naletjeli na njega.
Hobi - $$$
Omiljeni izvođač – Happy Mondays
Naj pjesma – 'Movin' On Up' – Primal Scream
Omiljena vrsta glazbe – Hip hop, r&b, Talijani...


Image Hosted by ImageShack.us

Click here to get avatars like this!Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Sve je počelo organizacijom partija u nepoznatom klubu u Liverpoolu da bi se nastavilo snažnom evolucijom i dominacijom na globalnoj sceni, sa 11-godišnjim iskustvom na Ibizi, svjetskim turnejama i gostovanjima najkvalitetnijih svjetskih DJa. Cream se vraća na scenu taman kad je to trebalo. Ljeto 2006.g. je pogodno za izdavanje njihove mix kompilacije „Cream Summer 2006“, a sve to popraćeno je i novim dizajnom CD-omota. Prva dva CDa sadrže nove i svježe klubske uratke a neki od njih će definitivno tijekom ljeta na Ibizi postati klupskih hitovi. Izdvajamo neke od njih: Supermode ‘Tell me why’, The Egg ‘Walking Away’, Martijn Ten Velden ‘Wish You Would’, Tom Novy Feat Lima ‘Take It’, Paul Oakenfold ‘Faster Kill Pussycat’, Till West & DJ Delicious ‘Same Man’, The Similou ‘All This Love’..., ali naići ćete tijekom preslušavanja i na već iskušane i dobro poznate dance floor stvari od producenata poput A. Van Heldena, Fatboy Slima, Roger Sancheza i drugih. Na trećem CD-u su produkcije onih umjetnika koji su tijekom godina gostovali na Cream partijima i festivalima (Basement Jaxx, Leftfield, Moby, Groove Armada, The Prodigy, Goldfrapp, Underworld, Mylo...)


er45
er45
ks
er45
dj
dj
dj
dj
dj
dj
dj
dj
dj
dj
dj
dj

Image Hosted by ImageShack.us


Image Hosted by ImageShack.us

Žargon

backspin - [bak'spin]; rucno tjeranje ploce na brzo sviranje unatrag, što producira karakteristican "frurrrp" zvuk. Uglavnom služi
kao paravan za zeznuti miks, tek je ponekad ublaživac radikalne promjene ritma ili vrste glazbe, a najrjede predstavlja osmišljen dodatak atmosferi seta


bitchati - [bicati]; oštro kritizirati, prosvjedovati ili prigovarati. Dolazi od engleske fraze "you bitch!" koja se prilicno cesto koristi kod slicnih, emocijama nabijenih situacija na anglofonim podrucjima ljudske djelatnosti

lame - [laejm]; loše, plitko, o, neefikasno, jadno i opcenito - nezadovoljavajuce na bilo koji nacin. Izvednica: lamer - onaj koji je loš, glup, jadan, plitak... Shvatili ste - rijec definitivno ne spada u komplimente

live-act - [laiv aekt]; oznacava nastup kod kojeg se glazba ne pušta s ploca, nego direktno s racunala, sekvencera, sintova... i ostale skalamerije na kojoj je izvorno producirana. Nažalost, pošto su klubovi dosta negostoljubivi prema navedenoj audio-tehnici (vlaga, vrucina...), live-act se u praksi nerijetko svede na glazbu s "nosaca zvuka", uz prigodne autorske intervencije "u letu"

livada - oznacava nešto sladunjavo, dopadljivo, ali sasvim neinventivno i potpuno neuzbudljivo. Najcešce se koristi kao uvreda DJ-u koji pušta "kuruzu". Dakle, kada cujete da je "DJ bio livada"... to mu baš (najblaže receno) i nije neki kompliment

pegla - vrlo svestran termin: oznacava kvalitetnu elektronsku glazbu, dobar provod na partyu, a cut cemo i kako "DJ nemilo pegla". Izraz je vjerojatno povezan s osjecajem "ispeglanosti", odnosno kvalitetnog umora nakon dobro odradenog partya


rezident - stalan gost (dakle, zapravo više "domacin") nekog kluba ili serijala partya. Premda je na prvi pogled "rezidencija" za DJ-a tek istoznacnica pojma "siguran posao", zapravo je i velika cast - pogotovo kada je rijec o poznatim klubovima i vecim serijalima partya

spicnuti - ubrzati neku melodiju do neprepoznatljivosti. Izraz dolazi od "pitch control" potenciometra na profesionalnim gramofonima koji služe za regulaciju brzine vrtnje glede beat matchinga, no ako se u ubrzavanju pretjeruje, tj. ako se ploca "spicne" - zvuci loše i deformirano (pogotovo vokali)

wreck - [rek]; (eng.) doslovno: uništiti, upropastiti, no u party-žargonu oznacava loš, neuspio miks. Dakle, kada DJ pogriješi prilikom miksanja, pa mu prijelaz izmedu dvije melodije ne ispadne gladak, to mu se broji kao pogreška, odnosno - "wreck". Primjer: "DJ je tehnicki bio solidan, imao je tek par wreckova"

zepteraš - [cepteraš]; ljubitelj minimala. Naime, taj je oblik plesne elektronske glazbe gotovo sasvim ocišcen od svega ostalog, osim sirovog, tvrdog ritma, što se u šali opisuje "kao da slušaš samo lonce i poklopce". Slijedom toga ljubitelji "lonaca i poklopaca" su - zepteraši; prema poznatom proizvodacu kuhinjske opreme te namjene

Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us
Image Hosted by ImageShack.us

Image Hosted by ImageShack.us

Godišnjica londonskog Ministry of Sounda

Ministry of Sound - 15 years. Jedna od najpoznatijih londonskih klupskih institucija Ministry of Sound (MoS) slavi 15 godina postojanja. Jubilej će proslaviti 9. rujna 2006., a svirati će nekadašnji i sadašnji rezidenti uključujući CJ Mackintosha, Steve Angella i Marc Hughesa. Ministry of Sound osnovan je u jesen 1991. i od tada, svakog petka i subote, njegova glavna prostorija mjesto je zabave za mnogobrojne partijanere. Klub je napravljen po uzoru na njujorški Paradise Garage i bio je jedna od prvih institucija house glazbe u Londonu. Jedni od prvih rezidenta bili su Justin Berkman i Paul Oakenfold koji su koristili klub kao instument za oblikovanje londonske scene. Prošli mjesec Oakenfold je rekao:"Ministry je nastalo i svakoga otpuhalo. Stavilo je London na klupsku scenu u rangu sa New Yorkom."
Za 15. rođendan MOS je pozvao šest bivših i sadašnjih rezidenta da sviraju. Puštat će se i retrospektivni set house glazbe, a najveće iznenađenje bit će tajni gost DJ koji će skinuti prašinu sa svojih vinila i ponovno staviti slušalice samo za jubilarnu večer MOS-a. Nagađa se da bi to mogli biti Paul Oakenfold ili Danny Rampling.


Axwell presents `Sessions`

Image Hosted by ImageShack.us

Ministry Of Sound izbacuje novo izdanje „Sessions“ serije krajem ovog mjeseca. Prvo izdanje ove kompilacije mixao je Seamus Haji a slijedeći je na redu švedski house maestro Axwell . DJ i producent Axwell pojavio se na švedskoj underground sceni nakon što je napravio stvar „Feel The Vibe“. Ove je godine remixirao nekoliko stvari i ostvario pozitivan pomak naprije. Naša će ga se publika sjetiti s gostovanja u Zagrebačkoj Piranhi ovog proljeća, te Haciendi iz Vodica prije 20-tak dana. Prvi disk Sessions serije nosi naziv „The Club“ i sadrži dancefloor hitove a drugi CD pod imenom „The Villa“ je nešto nalik house partyu.


Ljetno izdanje Body & Soula u Bestu

Image Hosted by ImageShack.us

Ovoga petka, u sklopu ljetnoga serijala Refreshed Body & Soul na ljetnoj terasi kluba The Best , predstaviti ce se Hrvatski tribal / tech/ progressive house label Fadeout Records ciji su osnivatelji DJ Rene a.k.a. Maker, njegova supruga Iva i DJ Welldone.

Uz RENE a.k.a. MAKER-a & WELLDONE-a, nastupiti ce mladi talentirani rezidenti DJ DECHKO & DJ PROGRAM koji karakteriziraju svoj stil kao minimal-acid-electroprogressive-house. Rene se pokazao kao mladi talentirani house producent i DJ sa preko desetak izdanja iza sebe za Total Wipes production, Afroboogie Records & Fadeout Records, a uskoro se ocekuju izdanja i za CP Recordings & South American House. Izdanja su mu podrzana sa strane jakih tech/tribal/ptogressive house imena kao sto su Steve Porter, Marcelo Castelli, Nicky Delgado, Sultan Sarrif...

Producent i DJ Welldone iza sebe biljezi dva izdanja za Total Wipes production, Fadeout records, a kao DJ radi od 20-te godine. Njegovi najveci utjecaji su DR.Kucho, Chus & Ceballos & spanjolski house stil. Ovaj party ce se predstaviti u fuzionistickom smislu, tako da vam The Best nudi nezaboravnu zabavu za samo 20 kuna do ponoci, a 30 poslije uz moto:

"Welcome, relax & enjoy!"

info: U slucaju kise, party se seli na mainfloor!!!



Image Hosted by ImageShack.us

Designed by In Obscuro