KK Novigrad

20.12.2004., ponedjeljak

Vijesti

Ovoga vikenda se trebalo nastaviti županijsko prvenstvo kadeta odigravanjem 10. kola ali su sve utakmice otkazane pa su igrane samo neke utakmice juniora.U Puli je nova momčad u ligi Pula 1981 ugostila juniore Poreča i uspjela pobijediti s 88:76. U Kopru se igrala utakmica međunarodne Alpe Adria lige a domaćini su se susreli s Istrom. I u ovoj utakmici su uspješniji bili domaćini koji su pobijedili s 3 koša prednosti. Kadeti Stoje, kao prvaci naše županije, su odigrali kvalifikacijsku utakmicu na svom parketu s momčadi Kros Kastav iz Rijeke. Prvu četvrtinu domaćini počinju bolje i dolaze do 5 koševa prednosti, ali gosti se ne predaju pa u drugoj oni uzvraćaju istom mjerom tako da domaćini na poluvremenu imaju minimalno vodstvo od 29:28. Nastavak utakmice se igra potpuno izjednačeno pa ostaje i dalje minimalna prednost domaćih igrača prije zadnje četvrtine. U tom završnom dijelu igre gosti imaju više snage i igraju nešto bolje pa dolaze do vodstva a na kraju i do konačne pobjede od 84:77. Ovom pobjedom je momčad Kros Kastava stekla veliku prednost pred uzvrat na njihovom parketu koji se igra u srijedu a momčad koja prva dođe do dvije pobjede osigurava plasman na polufinalni turnir Prvenstva Hrvatske za kadete.U drugoj utakmici kvalifikacija kadeta u Rijeci su igrali Uskok i Istraplastika iz Pazina.