iće, piće i nogometno otkriće.....

19.05.2007., subota

GOSPIĆ - MEJAŠI 3 - 2

Svi oni koji nisu bili na ovoj utakmici mogu u potpunosti žaliti jer ovo što smo jučer mogli vidjeti u Gospiću je nešto za što se živi, nešto što se ne događa svaki dan i nešto što može ponuditi samo futsal. Ispunjena dvorana, oko 800 gledatelja. Iz Splita je potegnulo oko 100-ak gledatelja bodriti Mejaše i od samog početka počinje njihovo poznato ši-ši Mejaši. Gospić puno bolje otvara utakmicu, Drndić odlično prolazi po lijevoj strani, puca, ali lopta odlazi u korner. Uskoro se sinoć jedan od boljih u ekipi GospiĆa Nikola Tomičić rješava svog čuvara i dobro isteže vratara Mejaša, ali lopta odlazi za malo pokraj vrata. Sljedeća opasnost je opet pokušaj Nikole Tomičića koji se na sebi svojstven način riješio dvojice igrača i uputio odličan udarac pod prečku, ali odlično postavljeni Čupić to brani i dovodi do uspijanja atmosferu među navijačima Mejaša, a to je bio tek početak lude noći sinoć fenomenalnog Renata Čupića koji unatoč porazu svoje ekipe s pravom nosi epitet igrača utakmice. Nakon toga se redaju udarci De Barrosa (Čupić branino), Simeunovića koji ponovno odlazi malo pored vrata, a nedugo nakon toga Čupić fenomenalno brani udarac Ibrišimovića nakon što mu je asistirao De Barros na brazilski način nut(petom, ali da bi bilo po brazilski to se mora izvesti u zraku). Nakon izvedenog kornera Gospić gubi loptu, a Mejaši kreću u kontru koju odmah u početku zaustavlja Horvat prekršajem i zasluženo dobiva žuti karton. To se sve događalo do devete minute, a Mejaši do tad nisu uputili niti jedan udarac na gol Kneza. Nakon toga utakmica na par minuta ulazi u mirnije vode (za golmana Mejaša). Mejaši pokušavaju nešto učiniti, ali su uspjeli uputiti samo jedan udarac u tom razdoblju preko Bajrušovića dok se su ostali malobrojni pokušaji do tad uglavnom završavali u blokovima gospićke obranesmijeh. Ipak, da ne bi Renato bio previše nezaposlen pobrinuo se Strilić koji se vrhunski oslobađa čuvara na poziciji sidraša, odlično puca, ali Čupić još bolje brani i odbija u novi kornerburninmad. Odmah u sljedećem napadu Simeunović se također riješava čuvara na lijevoj stani i upućuje udarac iskosa koji Čupić ponovno odlično brani, za novi korner Gospića nakon kojeg Ibrišimović puca sa nešto višeod deset metara, ali Čupić ponovno odlično brani. U sljedećih 20 sekundi ponovno puca Ibrišimović, ovaj put iz puno izglednije situacije ali Čupić još jednom brani (ne znam kako bi više napisao, fenomenalno, odlično...thumbup). A onda u 13. minuti veliki šok za Gospić. Jednu loptu Nikole Tomičića obrana Mejaša odlično čita i iz kontre pogađa Jelić. Odličan lob sa lijeve strane na drugu stativu pod prečku preko nemoćnog Knezaheadbang. Ludilo među navijačima Mejaša ne treba niti spominjatiparty. Za domaćine je šok ujedno i veći budući da je to bio prvi ozbiljnji udarac Mejaša. Nakon samo dvije minute(u međuvremenu je Gospić imao samo polupriliku Mikasa) Čupić baca loptu preko cijele obrane Gospića, odlično ju prima Bajrušović i malom majstorijom (ovaj put peta na hrvatskihrvatska način(nije u zraku)) vara nemoćnog Kneza. Delirij među navijačima Mejaša, a Gospićani u očaju, ali još ništa nije gotovo (ne da vam se više čitat???wave). Slijedi osim golova(tek u 16. minuti???) prva ozbiljnija šansa Mejaša nakon što je Jelić unio pomutnju u obranu Gospića, a Knez odlično otklonio udarac u korner. Tada slijedi jedna dvojbena situacija. Korner za Gospić??? Mislim da je bioyes. Ne bi bila ona dvojebena, ali nakon što je izveden korner u tom napadu je napravljen očit prekršaj u kaznenom prostoru na Ribičiću(Čubelić dobiva žuti), a De Barros uspijeva svladati Čupića prvi put na susretu udarcem pod prečkusmijeh. Do kraja poluvremena su još samo tri minute. Sada se budi i gospićka publika, ali i igra Gospića. Silovite udarce Drndića i Tomičića odbijaju Gračanin odnosno Bajrušević pola metra od gola i tako olakšavaju svom vrataru. U posljednjih 20 sekundi dvije prilike, kontra Mjeaša, a odmah zatim i kontra Gospića, ali rezultat se ne mijenja. Na kraju poluvremena možemo reći da je rezultat 2-1 za Mejaša potpuno nerealan na prikazanu igru jer je Gospić zaslužio barem minimalno vodstvo na sve svoje prilikeyes. U nastavku prvi ozbiljnija prilika odličan poluvisoki udarac Ibrišimovića kojeg skida Čupić, a zatim brani i udarce Strilića i Drndića iz nešto veće udaljenosti. Mejaša i dalje nema nigdje, ali probudit će se oni pa vrijedi ostat i pročitat tekst do kraja ili mah. Gospić je primirio igru u prvih 4,5 minuta nastavka. U tom razdoblju osim spomenutih udaraca vrijedi istaknuti tek dva prekršaja na Tomičiću i Drndiću, te sumnjivu situaciju u kaznenom prostoru gdje pada Ribičićeek. Mislim da je i sviran penal da sudac ne bi pogriješio, ali po meni je to slobodna sudčeva procjena i ni ovako se nema što zamjeriti. Nakon toga slijedi prva ozbiljnija situacija pred vratima Gospića (udarac Bajruševića u stativu), ali odmah uzvraća Drdnić sa druge strane, ali na golu je Čupić (vjerojatno već pretpostavljate ishod tog udarcaheadbang). Redaju se i akumulirani(uglavnom nepotrebni) Mejaša i već su na brojci od 4, a do kraja je više od 13 minuta. Iz jednog auta Mjeaša lopta prolazi kroz šumu nogu u petercu Gospića, ali odlazi u aut na suprotnoj strani. Tomičić izvodi aut za Kneza koji preko cijelog igrališta šalje loptu za Drndića koji ponovno gubi dvoboj sa Čupićemheadbang. Uskoro se dogodilo ono što se i očekivalo. Izjednačenje u 29. minuti nakon solo prodora De Barrosa i u zadnjih 10 minuta se ulazi sa pravnatim rezultatomsmijeh. Mejaši tada jedan napad uvode golmana igrača , a u tom razdoblju jedina je opasnost bio udarac Bajruševića(doduše, ne iz izrađene akcije). Čupić se vraća na golno nakn toga. Mejaši i dalje sve svoje pokušaje izvode preko Bajrušovića. Slijede udarci Simeunovića i obrana Čupića, a odbijenu loptu koju je opalio Ibrišimović brani veličanstveni Čupić. Nakon jedne greške u obrani Gospića koja slijedi netom nakon toga Čubelić izlazi sam pred Kneza koji ipak uspijeva obraniti udaracwink. Na drugoj strani već u sljedećem napadu Ibrišimović silovito pokraj gola, a Mejaši ne ostaju dužni i svega pola minute nakon toga Bajrušović izlazi sam pred Kneza sa lijeve strane, ali pogađa stativu, a na obijanac natrčava Čubelić koji gađa pokraj vrata. Utakmica se smiruje na minutu, dvije, ali nakon jednog udarca Tomičića sa nešto više od desetak metara Čupić odbija, natrčava Ibrišimović, ali ovaj put ne promašuje i u 35.minuti Gospić ima toliko željeno vodstvoparty. U dvorani ludnica, atmosfera fenomenalnasmijeh. Dvoranom se sada ori Gospić Gospić. U 36. minuti Mejaši uvode golmana igrača. U prvom pokušaju igre sa 5 igrača ne uspijevaju stvoriti priliku, a za napada Gospića vraća se na vrata Čupić. Uskoro Mejaši rade 5 prekršaj i igraju pod pritiskom akumuliranoh prekšaja. U drugom pokušaju bez golmana Mejaši stvaraju iz prilika. jelić se odličn ookreće u petercu, ali pogađa samo za novi korner. Zatim slično radi i Bajrušović koji pogađa stativu iz poluokreta. Mogao je možda Jelić postavi nogu i ugurat loptu u mrežu. Gol za Mejaše visi u zraku. Nova stativa Mejaša, novi pokušaji Mejaša, ali gospićana u tim trenutcima nigdje nema(tek prilika Drndića koji je mogao riješit utakmicu). Zadnje sekunde nisu bile za one sa slabijim srcem, ali Gospić je izvukao pobjedu u jednoj teškoj utakmici i sada preostaje teško gostovanje u Splitu gdje se nadamo da ćemo izvući barem bod i proć u finale.

Hvala onoj divnoj publici, i onoj iz Gospića, ali i onoj koja je došla iz Splita, hvala na odličnom ponašanju igrača obiju ekipa, hvala vam svima koji ste bili i uživali u ovoj utakmici, a oni koji nisu bili neka žale jer ovakvu atmosferu bit će teško ponoviti. ČESTITKE SVIMA !!!smijehsmijeh
- 13:28 - Komentari (5) - Isprintaj - #