05.05.2007., subota

REZIME PRVOG KRUGA PLAY OFF-A I PLAY OUT-A

PLAY OFF

USPINJAČA - PETRINJČICA 4-3

Jedna od najuzbudljivijih utakmica koju sam imao priliku pogledat u posljednje vrijeme. Uspinjača ranim pogotkom Purgara dolazi do vodstva, ali uskoro Petrinjčica pokazuje zube i izjednačuju. Do kraja poluvremena Uspinjača zasluženo dolazi do vodstva od 3-1 iako su i gosti imali svojih prilika iz polukontri i kontri. U ekipi Petrinjčice posebno se isticao mladi Novak. Već dugo nisam vidio tako mladog dečka sa lucidnim rješenjima, ali prije svega sa pozitivnom drskošću koja je neizostavna kod svih velikih sportaša. Drugo poluvrijeme Uspinjača mirnom igrom čuva rezultat, ali posljednjih 7,8 minuta je pokazalo da je futsal najuzbudljiviji dvoranski sport. Mlada ekipa Petrinjčice se budi i smanjuje rezultat. Dvije minute prije kraja veliki šok za malobrojne navijače Uspinjače, ali i još veća radost za još malobrojnije simpatizere Petrinjčice. Rezultat je 3-3, a drama je tek pred nama. Obje ekipe imaju 5 akumuliranih prekršaja. Nakon jedne nepotrebne ruke igrača Petrinjčice na svojoj polovici Uspinjača dobiva priliku iz akumuliranog udarca i Purgar pogađa od stative u gol. Šanse za Petrinjčicu su izgubljene. Ne znam baš, u futsalu postoje akumulirani prekršaji, a Uspinjača ih ima 5. Još je samo 6 sekundi do kraja, a Petrinjčica ima aut duboko u svojoj polovici, a netom prije im je i isključen jedan od glavnih igrača Tin Lovreković zbog prigovora sucu. Petrinjci brzo izvode aut sa desne na lijevu stranu, ali ostale su još samo 2 sekunde, a gol je predaleko. Ipak, igrač s loptom se sjajno snašao i u pokušaju driblinga pokraj Grdovića loptom ga pogađa u ruku. Petrinja sad ima veliku šansu iz akumuliranog udarca za napraviti veliko iznenađenje u posljednjoj sekundi, ali Švigir brani loš udarac sa 10 metara.
Jedina žalosna stvar u ovoj velikoj utakmici je da je ovu napetost vidilo tek 30-ak gledatelja.

BRODOSPLIT - KIJEVO 5-2
INERO- MEJAŠI 4-3