iće, piće i nogometno otkriće.....

07.10.2006., subota

IZVJEŠTAJ S UTAKMICE ORKANA

MNK ORKAN - MNK INERO 2 - 2

Pred nešto manje od 100 gledatelja u dvorani 2 Doma sportova zagrebački Orkan je ugostio novog splitskog prvoligaša Inero. Utakmica je krenula slično kao i kolo prije kada je Inero također gostovao u Zagrebu protiv Uspinjače. Organizirana obrana, te brze kontre je i ovaj put bio recept za traženje prvih prvoligaških bodova za Inero. Već na samom početku takva se igra isplatila te Inero u 4.minuti dolazi u prednost preko Radmila. Orkan u tim trenutcima nije pokazivao puno od igre, a rezultat se čak i mogao još više promijeniti u korist Inera. Ipak dugotrajni napadi (dotad neuspješni i bezopasni) urodili su plodom te Orkan u 17. minuti dolazi do izjednačenja. Strijelac je bio Kujtim Morina. Kada se očekivalo da će se s rezultatom 1-1 otići na odmor izvrsni Dvornik je potegnuo jednu kontu, othrvao se čuvaru, te u stilu velikih strijelaca prebacio loptu preko istrčalog Jozića. Početak drugog poluvremena je u potpunosti pripao Orkanu, ali ne koriste baš sve prilike, te tek u 31. minuti dolaze do izjednačenja preko Hertla koji je jučer ipak bio manje pucački razpoložen nego inače. Zgoditak mi je na prvi pogled izgledao veoma sumnjiv (lopta se odbila od prečke u pod i činilo mi se da lopta nije prošla crtu), a nažalost drugi pogled nisam imao.... nakon toga Suvajac nakon brzo izvedenog slobodnog udarca promašuje praznu mrežu i u tim trenutcima je izgledalo da će bodovi ostat u Zagrebu, tj. da je Splićanima ponestalo snage. Ipak u zadnjih pet minuta dominacija je u potpunosti bila na strani gosti koji su mogli odnijet i sve bodove iz Zagreba. Ipak, neriješen rezultat je najrealniji. Na kraju bi rekao da Orkan ove godine ipak nema kapacitet za nešto više, dok će inero u Splitu po svemu sudeći bit iznimno neugodan. To bi upravo Gospić mogao prvi osjetiti već u sljedećem kolu.