marcic
terekes
skender

četvrtak, 20.09.2007.

Hajduk je večeras pred oko 5.000 ljudi u debitantskoj utakmici Sergeja Krešića na Poljudu pobijedio gostujući Varteks s 3:1. Iako rezultatski izgleda lagano na terenu je bila sasvim drugačija priča.
Redom:
Uoči samog početka Goran Sablić bio je predviđen da starta u utakmicu, ali zbog ozljede na zagrijavanju na njegovo mjesto uskočio je Jurica Buljat.
U 3' najbolji igrač Hajduka posljednje vrijeme, Nikola Kalinić, oslobađa se braniča Lučića, puca s nekih 7 metara, gostujući vratar brani, ali lopta se odbija ponovno do napadača 'bijelih' koji ju iz poluvoleja zabija za vodstvo Hajduka - 1:0.
27' - opet Kalinić. Poslužio ga je Rukavina, Kalinić prolazi Mađarića koji ga ruši. Jedanaesterac. Izvođač je sam Kalinić, i to je 2:0.
Do kraja prvog poluvremena Hajduk je ozbiljnije zaprijetio još samo jednom. Ovog puta pucao je Andrić s nekih 18 metara iz 'slobodnjaka' ali nažalost – promašaj.
Treća minuta nastavka – hladan tuš za splićane. Nakon što je Brazilac Fabio prošao Živkovića loptu je prosljedio do Conjara koji je pucao neobranjivo sa nekih 15 metara - 2:1.
U 49' Hajduk propušta priliku za 3:1. Ovog puta pogriješio je Rukavina koji je našavši se sam pred vratarom pokušao loptu proslijediti Kaliniću, ali bezuspješno.
57' – nakon ubačaja Verpakovskisa Kalinić gađa glavom i pogađa stativu.
U 61' ubačaj Andrića, ovog puta glavom puca Živković ali s gol linije čisti Papa.
84' - Rukavina se okušao sa 14 metara nakon dugog sprinta, brani gostujući vratar.
Za konačnih 3:1 pogodio je Cernat iz odlično izvedenog slobodnog udarca sa 17 metara na samom kraju susreta, u 89'.