miski
teica
kaspersky 8.0 free download
zedge
fmx team game online dobra van je igradownload free windows live messenger 9.0 beta
miski
mozilla firefox 3.1 beta download
benchy

sKaTe VoaDoR Pictures, Images and Photos
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket
Photobucket

  prosinac, 2008 >
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Siječanj 2009 (3)
Prosinac 2008 (23)

Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv


...komentari .... oš/neš

design: sve free za blog

kostur×

Opis bloga

ovde cete naci neke programe za sve i svasta
zauzet
obozavan kompjuter
ako ocete neki program
ostavite komentar ili
mi posaljite na msn
zyhacker@hotmail.com
KLIKNI I POSJETI PRVI HRVATSKI SAJT SA SVIM ZA VAŠ BLOG!!!!!
Blog Help & Design
skate Pictures, Images and Photos
skate Pictures, Images and Photos
kickflip Pictures, Images and Photos






ime:vice
god:12,5
volin:kompjuter,
skejt,biciklu
cure(naravno)
i to je to...
ne volin:školu,
učenje,čitanje...
stanje:zauzet(zasad)
a evo ono sta
svi stavljaju
pa cu i ja
V-volin(odnosi se na c)
I-igle(sala)
C-cure
E-e-mail
eto ga...
to bi bilo to

ostavljajte komentare
..................................
moja stranicaSKATE Pictures, Images and Photos

varial heel Pictures, Images and Photos
varial heel Pictures, Images and Photos

ponedjeljak, 01.12.2008.

evo van nesto o hackerima

Povijest hakerskih napada
Svakim danom bilježi se sve više provala u računalne sustave, a istraživanja pokazuju da će se ovakav trend nastaviti i u budućnosti. Za velik dio hakerskih napada nikad se i ne sazna zato što žrtve često ni same nisu svjesne da su napadnute ili ne žele s ovim podacima izaći u javnost. Pojedinosti nekih hakerskih napada na kraju ipak dospiju na svjetlo dana, a u ovom vam tekstu predstavljamo neke od najznačajnijih takvih slučajeva
Premda se danas kad se govori o hakerima uglavnom misli na cyber kriminalce koji provaljuju u računalne sustave i pišu viruse, ovo definitivno nije izvorno značenje ove riječi. Prema nekoj općenitoj definiciji, haker bi bio osoba koja odlično poznaje računala, mreže i načine na koje ista funkcioniraju i u stanju je proširiti njihove mogućnosti.

Hakeri nisu nužno i cyber kriminalci, dapače hakerima se smatraju i stručnjaci koji rade na razvoju sustava čija je svrha poboljšati sigurnost. Mnogi među hakere ubrajaju i Linusa Torvaldsa, tvorca operativnog sustava Linux ili npr. Tsutomu Shimomuru, čovjeka koji je uhvatio Kevina Mitnicka, jednog od najvećih cyber kriminalaca na svijetu.

Hakeri su potekli od Phreakera, čija je glavna zanimacija nije bilo provaljivanje u računala i računalne mreže, već iskorištavanje propusta u telefonskim sustavima. Budući da su računalni sustavi i telefonija međusobno vrlo usko povezani, većina modernih hakera ujedno su i phreakeri.

Premda u računalnim krugovima vlada mišljenje da su najbolji hakeri oni za koje se ne zna i koji nikada nisu ulovljeni, ovakvi hakeri nikada nisu stali pred javnost, pa se o njihovim cyber kriminalnim pothvatima i ne zna previše. Najpoznatiji hakeri, a samim time i najpoznatiji hakerski napadi postaju oni koji su uhvaćeni.

Prva provala u telefonski sustav pomoću zviždaljke iz zobenih pahuljica

John Draper alias Cap'n Crunch

Vijetnamski veteran John Draper izveo je jedan od prvih phreakerskih napada davne 1971. godine. Draper je otkrio da pomoću zviždaljke iz Cap'n Crunch zobenih pahuljica (po kojima je i dobio nadimak) koja proizvodi zvuk frekvencije 2.600 Hz može prevariti telefonsku centralu i besplatno telefonirati. Draper je u ovu svrhu napravio i malu spravu zvanu bluebox koja mu je u kombinaciji sa zviždaljkom omogućavala besplatno telefoniranje. Ubrzo nakon Draperovog otkrića, upute kako napraviti bluebox objavio je časopis Esquire i 'omogućio besplatno telefoniranje' svim Amerikancima.

Provala u računalni sustav tvrtke AT&T

Godine 1979. Iam Murphy je s još trojicom prijatelja provalio u računalni sustav tvrtke AT&T i promijenio vrijeme na njihovim internim satovima. Zahvaljujući ovome korisnici su skupe telefonske impulse umjesto danju plaćali noću i obrnuto. Murphy je i prvi čovjek u povijesti ikad uhapšen za računalni zločin.

Hakiranjem do Porschea

Kevin Poulsen
Kevin Lee Poulsen svoju hakersku karijeru počeo je još 1983. godine provalivši u Arpanet, preteču današnjeg interneta, kada je uhapšen, ali ne i osuđen, zato što je bio premlad. Ovo ga nije obeshrabrilo, tako da se nastavio baviti ovim poslom sve do 1991. godine, kada je uhapšen nakon provale u sustav tvrtke Pacific Bell. Danas se ipak smirio i radi kao sigurnosni stručnjak.
Dark Dante, ime pod kojim je Poulsen poznat u hakerskim krugovima, ipak je najpoznatiji po namještanju nagradne igre radio stanice KIIS-FM u kojoj je dobio 50.000 dolara vrijedan Porsche. Kako je ovaj vrijedan automobil trebao dobiti 102. slušatelj radio stanice koji se javi putem telefona, Poulsenu i njegovim kompanjonima pošlo je za rukom blokirati svih 25 linija radio postaje, tako da su se njih mogli javljati samo oni. Nakon toga nije bilo teško napraviti 102 telefonska poziva i odvesti se u novom Porscheu.

Krađa 10 milijuna dolara iz banke Citibank

Umjesto maski, dugog oružja i automobila za bijeg, Vladimir Levin i njegovi ortaci za pljačku čak 10 milijuna dolara iz banke Citibank upotrijebili su računala i hakerske vještine. Godinu dana nakon pljačke koja se dogodila 1994. godine Levin ipak je izručen američkim vlastima i osuđen na tri godine zatvora. Levinova pljačka imala je i neke pozitivne posljedice. Naime, nakon pljačke Citibank je odlučio poboljšati sigurnost svojih računalnih sustava.

Provala u računala američke vojske

Ehudu Tenebaumu pošlo je za rukom provaliti u računala američke vojske i izvući se nekažnjeno. Ovaj izraelski haker poznat pod imenom 'The Anaylist' 1998. godine počešljao je Pentagonova računala i ostavio američki vojni stručnjake koji nisu imali pojma kako je to napravio u nevjerici. Tenemaumov napad smatra se najorganiziranijim i najsistematičnijim napadom na računala američke vojske u povijesti.

Devet godina u zatvoru zbog provale u računalni sustav

Brian Scaledo američki haker iz Michigana 2004. godine osuđen je na čak devet godina zatvora nakon što je provalio u računali sustav tvrtke Lowe. Nakon što su njegovi kompanjoni otkrili nezaštićeni wireless Access, Point Scaledo je provalio u mrežu i postavio program koji je skupljao brojeve kreditnih kartica Loweovih mušterija. Procijenjeno je da je ovim postupkom učinio više od 2,5 milijuna dolara štete. Scaledo je proglašen krivim po 16 točaka optužbe i osuđen na jednu od najdužih zatvorskih kazni u povijesti računalnog kriminala.

Hakerski dvoboj

Kevin Mitnick

U sukobu najpoznatijeg hakera današnjice Kevina Mitnicka i stručnjaka za računalnu sigurnost Tsutomu Shimomure možda nisu ukradene ogromne količine novca ili srušene globalne računalne mreže, no definitivno se radi o jednoj od najzanimljivijih priča o hakerskim napadima u povijesti.
Sve je počelo kada je Mitnick navodno provalio u Shimomourino računalo i objavio broj njegove kreditne kartice. Nakon toga se FBI, koji je već duže vrijeme bezuspješno pokušavao uhvatiti Mitnicka, obratio Shimomuri, koji je ovaj prijedlog objeručke prihvatio. Nadmudrivanje dvaju hakera iz kojeg je Shimomura izašao kao pobjednik, a Mitnick odslužio pet godina zatvorske kazne opisano je u knjizi i filmu 'Takedown'.

Tsutomu Shimomura (onaj u sredini)

Neki hakeri djeluju sami, a neki se organiziraju u grupe. Povijest bilježi nekoliko poznatih hakerskih grupa koje nisu samo provaljivale u velike računalne sustave, već su i međusobno ratovale. U najpoznatije ubraja se Legion of Doom, Masters of Deception i Phone Masters.

Mark Abene aka Phiber Optik, isprva član hakerske grupe Legion of Doom (LOD), kasnije zbog svađe s osnivačem Chrisom Goggansom osniva svoju vlastitu - 'Masters of Deception' (MOD). Tijekom 80-ih ove dvije grupe bile su svojevrsni suparnici, a glavna im je zabava bila provaljivanje u računala onih drugih te nadmudrivanje kako bi se saznalo tko je najbolji.

Corey A. Lindsly, poznat i pod aliasom Mark Tabas, osnovao je hakersku organizaciju Phone Masters čiji je cilj bio kontrola nad cjelokupnom telefonskom infrastrukturom SAD-a. Skupini je pošlo za rukom provaliti u sustave svih velikih telefonskih kompanije poput AT&T, BT, GTE, MCI, WorldCom, Sprint. U trenucima kada su bili najjači, Phone Mastersi kontrolirali su dijelove sustava za isporuku električne energije u SAD-u, kontrole leta, a provalili su čak i u računala Bijele kuće.



~ ostavi komentar MORAS!!!! (0) ~ troši drveće ~ # ~

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima.