< veljača, 2008  
P U S Č P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29    


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Komentari On/Off

Dobre Vijesti 
Blog sa samo dobrim vijestima iz medija

Zašto dobre vijesti? 
Kao što kažu filozofi na forum.hr možda su samo i isključivo dobre vijesti utopija, pokušaj nemogućeg, pokušaj da se ljudima predstave samo pozitivne i dobre vijesti kojih svakako ima ali nestaju u gomili loših.

Dobre vijesti su ono nešto što nam izmami osmjeh na licu, što nas tjera da se zamislimo i promislimo kako je život lijep. Kako je svaki novi dan poklon i svaki osmjeh koji dobijemo neprocjenjiv.

Čitati i tražiti samo dobre vijesti jest željeti u svoj život unjeti radosti sreću, širiti mir i dobro jer, samo je jedan život za svakoga od nas, samo jedna prilika, samo jedan pokušaj... i zašto ga ne bi iskoristili za dobro i veselje.
---------------------------

Idi smireno kroz buku i užurbanost, i sjeti se mira koji se može naći u tišini.

Sunny Side Up
Koliko je to moguće, budi u dobrim odnosima sa svim ljudima.

Govori svoju istinu smireno i jasno, slušaj druge, čak i glupe i neuke – i oni imaju svoju priču. Izbjegavaj bučne i agresivne osobe, one su teret duhu.

Uspoređuješ li sebe s drugima, možeš postati tašt ili ogorčen jer uvijek će biti većih ili manjih od tebe.

Raduj se svojim dostignućima, kao i svojim planovima. Održavaj žar za svoj poziv, ma koliko skroman bio – to je pravo blago u promjenjivim vremenima.

Budi obazriv u svojim poslovima jer svijet je pun prijevara. Ali neka te to ne smeta da vidiš vrlinu gdje god je ima. Mnogi ljudi teže za visokim idealima i život je pun herojstva.

Budi ono što jesi. Pogotovo nemoj glumiti osjećaje, i ne budi ni ciničan prema ljubavi jer usprkos svoj ograničenosti i svim razočaranjima – ona je svevremena, kao trava.

Spokojno primi iskustvo godina skladno napuštajući što je prikladno mladosti. Gaji duhovnu snagu da te štiti od iznenadne nesreće. Ali ne žalosti samog sebe crnim slikama – mnoga strahovanja nastaju zbog umora i osamljenosti.

Osim održavanja zdrave discipline budi blag prema sebi. Ti si dijete svemira, ništa manje nego što su to drveće i zvijezde. Imaš pravo biti ovdje, i bilo ti to jasno ili ne, nema sumnje da se svemir razvija kako treba.

Dakle, budi u miru s Bogom, ma kako da ga zamišljaš, i bez obzira na to što radiš i čemu stremiš, u bučnom komešanju života zadrži mir u svojoj duši.

Pored svih prljavština, jadikovanja i porušenih snova, ovo je ipak divan svijet.

Budi vedar. Teži da budeš sretan.

 Dobri linkovi
Web portali
Good press news
Dobre Vijesti

 Partneri
Osijek Online

 02.02.2008., subota

Znanstvenici otkrili zašto nam češkanje godi

Češkanje Češkanje različitih dijelova tijela nam godi, a sada nam znanstvenici mogu reći zašto je to tako. Naime, češkanjem mjesta koje nas svrbi trenutno se deaktiviraju područja mozga povezana sa neugodnim osjećajima i sjećanjima, stoji u objavi grupe američkih znanstvenika.

Grupa američkih znanstvenika na čelu sa dr. Gilom Yosipovitchem, dermatologom iz Wake Forest University Baptist Medical Centera u Sjevernoj Karolini, konačno je otkrila zašto nas smiruje i opušta češkanje dijela tijela koje nas svrbi, te zašto se odmah nakon toga moramo ponovo počeškati..
Prethodne studije su dokazale da bol, uključujući i grubo češkanje, spriječavaju potrebu za svrbežom, a Yosipovitch i kolege su proučavali šta se dešava sa mozgom u trenutku kada se osoba češka. "Naša studija po prvi put pokazuje kako češkanje umiruje svrbež", pojasnio je Yosipovitch u razgovoru za Reuters.

Znanstvenici su koristili funkcionalnu magnetnu rezonancu kako bi vidjeli koja su područja mozga aktivna u trenutku češkanja 13 zdravih osoba sa mekanom četkom u donjem dijelu noge. Češkanje je trajalo ukupno pet minuta, i to u intervalima (30 sekundi češkanja, pa 30 sekundi pauze)..

Na ovaj način je otkriveno kako češkanje reducira aktivnost u područjima mozga koja su pvezana sa averzijom prema boli kao i sjećanjima na bol. Kako je češkanje postajalo intenzivnije, aktivnost ovih područja mozga je opadala, dok je aktivnost u centru za bol i području povezanom sa kompulzivnim ponašanjem postajala sve intenzivnija. Ovo dokazuje i zašto vrlo često osjećamo potrebu da se barem još jednom počeškamo.

Znanstvenici su također naglasili da je njihova studija ograničena budući da se ispitanici nisu češkali kao odgovor na stvarni svrbež, ali i da razumijevanje procesa koji se tada dešavaju u mozgu može pomoći u otkrivanju novih načina tretiranja osoba koje pate od kroničnog svrbeža, uključujući osobe sa ekscemima i mnoge pacijente na dijalizi.
Ova studija je objavljena u online stručnom magazinu Journal of Investigative Dermatology.
(Sarajevo-x.com)

- 10:30 - Komentari (0) - Isprintaj - #

0