golly&bossy

ponedjeljak, 24.01.2011.

golly&bossy razmatraju higijenu

Dragi naši,
donosimo van priče o čistoći i različitim pristupima istoj.

Priča 1. – Lush nas prati di god se mi makli
Robovi smo malo navika u životu i još manje stvari. Odani smo jedino crnemu čaju s mlikon (klik), H&M-u (klik) i Lushu.
Lush smo otkrili kad se tek otvori u Zagrebu i odma su nam se svidili sapuni koji izgledaju kako sirevi i to da nemamo ambalažu. I od početka koristimo njihov kruti šampon Blondie i sapun za tuširanje Bohemian. Dogodi se da kupimo i drugi sapun, ali Blondie ne minjamo. I da smo htili nismo mogli, jer...
...jer kad smo počeli živit u Milanu i taman nam je Blondie bi pri kraju otvori se Lush u Milanu. U ulici prekrasnog imena Via Fiori Chiari. Na koju se nastavlja Via Fiori Oscuri. Genijalno.
...onda smo se priselili u Amsterdam. I opet Blondie pri kraju i opet se otvori Lush u Amsterdamu. U ulici nezanimljivog imena, ali tamo nan je radila kolegica s faksa tako da smo stvari dobivali s popustom. Juhu!

Priča 2 – Blondie bye bye
I onda smo niki dan išli po svoju dozu Blondija u Lush u Petrinjskoj
- Dobardan.
- Dobardan.
- Treba mi bokun Blondija.
- Nimamo ga više, ne proizvodi se.
- ????
- E, znate da se u nas malo-malo pa ukinu niki proizvodi. Tako Blondie ni baš iša i više ga ne činu.
- Kako ni iša? Ja san ga kupovala i po Milanu i po Amsterdamu...
- A što ćete..
- E, što ću? S čin ću sad prat vlase? Recite mi? 13 godišć ih peren s Blondijen.
- Možete probat Daddyo
- Neću to, to je u boci. Hoću Blondie u bokunu.

Bili smo očajni. Kroz glavu nan je proletila radikalna ideja o izbrijavanju glave. Onda i alternativne metode održavanja osobne higijene na primjerima tete Ivice i jedne izložbe.

Priča 3. – teta Ivica i El Shatt
Naša susida, pokojna teta Ivica uvik je govorila kako ni oprala glavu od El Shatta. Napominjemo da je teta Ivica umrla u dubokoj starosti, dobrih 40-tak godišć nakon povratka iz logora.

Priča 4. – Plavo zlato
Prin ništo godišć u Etnografskemu muzeju je bila izložba Voda – plavo zlato. Izložba je objašnjavala razne upotrebe vode: za piće, za obrede (krštenje), za razonodu (skijanje)... ...i za higijenu. I tamo smo zapamtili rezultat jedne ankete koja je provedena u Zagrebu 1930-tih. U kojoj se ispitivalo ljude koliko se često peru. Rezultati su bili savršena Gaussova krivulja. S jedne strane je bi mali broj onih koji su se prali svaki dan, onda je bilo malo više onih koji su se prali 2-3 puta na setemanu, onda onih od subote do subote. Najviše ih se pralo 2 puta misečno. Predzadnji su bili oni koji su se prali samo liti u Savi, a zadnji su dali odgovor “nikad”.

Priča 4. - etimologija
Što na ovo zaključit nego da je čistoća pola zdravlja, hala druga polovica. S tin u glavi primjetili smo kako je “hala“ jadno čudna rič. Konzultirali smo Hrvatski jezični portal i otkrili da je hala turskega porijekla. Nismo nikad mislili da otočki govor ima ovako udomaćeni turcizam.

Priča 5. – Blondie ex machina
Vratimo se u Lush u Petrinjskoj di smo se oporavljali od zlosretne vijesti.
- Hoćete da nazovemo Lush u Ilici i pitamo je li njima ostalo štogo Blondija?
- Zovite, zovite!
- Evo javili su da imaju još ništo malo
- Recite im da sam tamo za 5 minuti i neka ga ne prodaju nikomu.

Pojurili smo u Ilicu brzinom svjetlosti i kupili Blondija za godišće dan. Toliki mu je rok trajanja, otprilike.
Photobucket

Problem smo riješili do 2012. A tada će ionako bit smak svita tako da se ne nerviramo previše s čin ćemo onda prat vlase.


Vaši

- 08:16 - Komentiraj (4) - Isprintaj - #