< kolovoz, 2021 >
P U S Č P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Studeni 2021 (4)
Listopad 2021 (7)
Rujan 2021 (5)
Kolovoz 2021 (3)
Srpanj 2021 (3)
Lipanj 2021 (3)
Svibanj 2021 (3)
Travanj 2021 (6)
Ožujak 2021 (4)
Veljača 2021 (2)
Siječanj 2021 (3)
Prosinac 2020 (9)
Studeni 2020 (6)
Listopad 2020 (5)
Rujan 2020 (3)
Kolovoz 2020 (5)
Srpanj 2020 (1)
Lipanj 2020 (4)
Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (6)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet - European Team Chamo

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server 2021/22.

Antuelno

_________________
Online European Championship 2021
Online Go Server - OGS
23.11. - 5. 12. 2021.


_________________
8. Internet Go Prvenstvo Hrvatske
OGS

Traje od 15.11.2021. do prve polovine siječnja 2022. u dvije lige
Popis sudionika na



SEYGO Tour 2021.
za mlade do 18 godina
3. sezona


_________________
SEYGO Tour Stage 4
on-line OGS
23. - 28. 11. 2021
Info
Popis prijavljenih
.


_________________
SEYGO Tour Stage 5
on-line na OGS-u
u prosincu 2021.



___________________
Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

___________________
Go u Hrvatskoj
1999. - 2005.

( iz arhive GK 'Velika Gorica' )



Go - misaona igra
31.08.2021., utorak
Seygo Tour - Vatra Dornei 2021

Seygo Tour - Sezona 3 - Turnir 3
Dorna Arini 25. – 28. 08. 2021.



Stigao je i treći turnir ovogodišnje sezone Seygo Toura u Vatra Dornei u Rumunjskoj. Kao i prethodni, u Zaostrogu, i ovaj je igran 'face to face'.
Sakupio se solidan broj mladih igračica i igrača goa. Bilo ih je 42 i to: 24 iz Rumunjske, 13 iz Ukrajine i 5 iz Hrvatske.
Igrano je kombinacijom eliminacija i mcmahon sistema, što je u Seygo Touru uobičajeno.
Odigrano je pet kola glavnoga turnira uz dodatne aktivnosti usmjerene na učenje i izboljšavanje iganja goa.
Pogledajmo prvo završnu tablicu sa svim reuultatima Seygo turnira.
 Mj. Ime b                       Kat Drž Pob    1.k   2.k   3.k   4.k   5.k Mcm  Sos Sosos
  1. Ovsiienko Vsevolod 4D UA 5 5+b 8+w 4+w 3+b 2+w 33 156 753
  2. Gigoi George 2D RO 4 8+w 5+w 7+w 6+b 1-b 32 154 750
  3. Boldeanu Dragos 2D RO 4 4+b 6+w 9+b 1-w 6+w 32 153 758
  4. Dobridoreanu Daniel 1K RO 3 3-w 12+b 1-b 9+w 11+b 31 150 739
  5. Grosu Robert-Andrei 2K RO 3 1-w 2-b 17+b 10+w 8+b 31 150 713
  6. Melnyk Anna 1D UA 2 7+b 3-b 15+w 2-w 3-b 30 152 748
  7. Stanciu Antonia 3K RO 3 6-w 13+w 2-b 11+b 9+b 30 146 731
  8. Medak Stjepan 2K HR 2 2-b 1-b 20+w 18+w 5-w 30 146 717
  9. Balasoiu Liviu 3K RO 2 11+b 14+w 3-w 4-b 7-w 29 148 723
  10. Chernova Mariia 5K UA 4 15+b 16+w 25+b 5-b 18+w 29 131 684
  11. Stefanovych Dmytro 3K UA 1 9-w 15-b 12+b 7-w 4-w 28 144 724
  12. Vlahovic Karlo 5K HR 3 13+b 4-w 11-w 16+b 15+b 28 138 705
  13. Kushnerik Roman 5K UA 2 12-w 7-b 16-b 19+w 21+w 27 133 677
  14. Crvelin Roko 6K HR 3 21-w 9-b 19+b 15+w 16+w 27 130 683
  15. Vasilescu Maria 5K RO 1 10-w 11+w 6-b 14-b 12-w 26 142 695
  16. Marcoci Georgeta 6K RO 2 18+w 10-b 13+w 12-w 14-b 26 136 664
  17. Hadzhyiev Viktor 8K UA 4 27+b 22+w 5-w 21+b 19+w 26 126 646
  18. Savytskyi Avhust 6K UA 1 16-b 19-w 28+b 8-b 10-b 25 132 656
  19. Ungureanu Eduard-Teodor 7K RO 2 25+w 18+b 14-w 13-b 17-b 25 128 645
  20. Petryk Danylo 8K UA 3 23+w 21-b 8-b 25+w 22+b 25 125 633
  21. Baldea Matei_Stefan 8K RO 2 14+b 20+w 22-b 17-w 13-b 24 129 633
  22. Doronina Maryna 9K UA 3 29+b 17-b 21+w 27+b 20-w 24 119 610
  23. Ciora Ruxandra 9K RO 3 20-b 30+b 24-w 26+w 28+b 24 115 577
  24. Ovsiienko Tymofii 11K UA 5 26+w 29+b 23+b 30+w 27+w 24 112 570
  25. Onyshchuk Bohuslav 8K UA 1 19-b 27+w 10-w 20-b 26-w 23 124 619
  26. Chelariu Stefan-Antonio 10K RO 3 24-b 28+w 27+w 23-b 25+b 23 115 586
  27. Marosan Emma 8K RO 0 17-w 25-b 26-b 22-w 24-b 22 120 596
  28. Patrascu Alexandru-Nicolas 10K RO 2 30+w 26-b 18-w 29+b 23-w 22 115 582
  29. Petrescu Bianca 10K RO 2 22-w 24-w 33+b 28-w 31+b 22 110 550
  30. Oprisan Elena-Alexandra 10K RO 1 28-b 23-w 31-w 24-b 33+w 21 110 546
  31. Chernova Vira 13K UA 4 36+w 34+w 30+b 32+b 29-w 21 102 506
  32. Macovei Stefana 13K RO 4 38+b 33+w 35+w 31-w 34+b 21 96 488
  33. Zabihailo Anna 12K UA 1 34-b 32-b 29-w 36+w 30-b 19 102 506
  34. Aranghelovici Marco 13K RO 2 33+w 31-b 36-b 37+w 32-w 19 99 475
  35. Sicic Jakov 14K HR 3 40+w 39-w 32-b 38+b 37+w 19 92 442
  36. Derencin Antun 14K HR 3 31-b 38+w 34+w 33-b 42+b 19 91 484
  37. Sincari Luca 14K RO 3 42+w 40+b 41+w 34-b 35-b 19 84 450
  38. Ghetu Sara_Maria 14K RO 2 32-w 36-b 39+b 35-w 41+w 18 93 447
  39. Sincari Matei 15K RO 3 41-w 35+b 38-w 42+b 40+b 18 83 444
  40. Grosu Eduard-Gabriel 15K RO 1 35-b 37-w 42+b 41-b 39-w 16 86 432
  41. Farcas Tudor-Stefan 16K RO 2 39+b 42-w 37-b 40+w 38-b 16 85 434
  42. Ghetu Denis_Mihai 17K RO 1 37-b 41+b 40-w 39-w 36-w 14 88 429


Lijevo je pogled na turnirsko ozračje, a desno je okupljena škvadra pri dodjeli priznanja.

Turnirski je vrh pripao nešto starijim, a i jačim, dan-igračima. Vsevolod je bio i ostao favorit turnira. Pobjedio je u svih pet partija sve izravne konkurente za vrh. Prate ga na drugom i trećem mjestu dva rumunjska 2. dana: George i Dragoš.
Nakon turnirskog redoslijeda, u kojem su svi zajedno, pogledajmo i redoslijede prve četvorke po dobnim skupinama za Seygo-konkurenciju.
Redoslijed prvih četvero u Seygo konkurenciji na turniru ispod 12 godina starosti
1. Grosu Robert-Andrei 2. kyu iz Rumunjske
2. Medak Stjepan 2. kyu iz Hrvatske
3. Chernova Mariia 5. kyu iz Ukrajine
4. Savytskyi Avhust 6. kyu iz Ukrajine
Redoslijed prvih četvero u Seygo konkurenciji na turniru ispod 20 godina starosti
1. Ovsiienko Vsevolod 4. dan iz Ukrajine
2. Gigoi George 2. dan iz Rumunjske
3. Boldeanu Dragos 2. dan iz Rumunjske
4. Melnyk Anna 1. dan iz Ukrajine
U konkurenciji ispod 12 godina je u završnoj borbi za vrh naš Stjepan izgubio od Grosu Robert-Andreia, koji je, kao i on, 2. kyu. I tako je Stjepan, nakon prethodna dva prva mjesta, sada drugi. U generalnom je poretku i dalje prvi.
U konkurenciji ispod 20 godina je kao i na cijelom turniru. Vrh su odnijeli danovi.
Pogledajmo kako su naši igrali po kolima.
           datum  pob:por  ukupno
  1. kolo 25.08. 2: 3 2:3
  2. kolo 26.08. 1: 4 3: 7
  3. kolo 26.08. 3: 2 6: 9
  4. kolo 28.08. 4: 1 10:10
  5. kolo 28.08. 4: 1 14:11
Startali su slabo. U prva su dva kola imali sedam poraza uz samo tri pobjede. Tada im je krenulo, da bi na kraju bili u pozitivi sa 14:11.
Pogledajmo sada sa kim i kako je redom igrala naša petorka.
8. Medak Stjepan 2. Kyu iz Zagreba sa 2 pobjede i 3 poraza
- 2. Gigoi George 2d RO sa 4 pobjede i 1 porazom, - 1. Ovsiienko Vsevolod 4d UA sa 5 pobjeda i bez poraza, + 20. Petryk Danylo 8k UA sa 3 pobjede i 2 poraza, + 18. Savytskyi Avhust 6k UA sa 1 pobjedom i 4 poraza, - 5. Grosu Robert-Andrei 2k RO sa 3 pobjede i 2 poraza
12. Vlahović Karlo 5. Kyu iz Velike Gorice sa 3 pobjede i 2 poraza
+ 13. Kushnerik Roman 5k UA sa 2 pobjede i 3 poraza, - 4. Dobridoreanu Daniel 1k RO sa 3 pobjede i 2 poraza, - 11. Stefanovych Dmytro 3k UA sa 1 pobjedom i 4 poraza, + 16. Marcoci Georgeta 6k RO sa 2 pobjede i 3 poraza, + 15. Vasilescu Maria 5k RO sa 1 pobjedom i 4 poraza
14. Crvelin Roko 6. Kyu iz Zagreba sa 3 pobjede i 2 poraza
- 21. Baldea Matei_Stefan 8k RO sa 2 pobjede i 3 poraza, - 9. Balasoiu Liviu 3k RO sa 2 pobjede i 3 poraza, + 19. Ungureanu Eduard-Teodor 7k RO sa 2 pobjede i 3 poraza, + 15. Vasilescu Maria 5k RO sa 1 pobjedom i 4 poraza, + 16. Marcoci Georgeta 6k RO sa 2 pobjede i 3 poraza
35. Sičić Jakov 14. Kyu iz Velike Gorice sa 3 pobjede i 2 poraza
+ 40. Grosu Eduard-Gabriel 15k RO sa 1 pobjedom i 4 poraza, - 39. Sincari Matei 15k RO sa 3 pobjede i 2 poraza, - 32. Macovei Stefana 13k RO sa 4 pobjede i 1 porazom, + 38. Ghetu Sara_Maria 14k RO sa 2 pobjede i 3 poraza, + 37. Sincari Luca 14k RO sa 3 pobjede i 2 poraza
36. Derenčin Antun 14. Kyu iz Zagreba sa 3 pobjede i 2 poraza
- 31. Chernova Vira 13k UA sa 4 pobjede i 1 porazom, + 38. Ghetu Sara_Maria 14k RO sa 2 pobjede i 3 poraza, + 34. Aranghelovici Marco 13k RO sa 2 pobjede i 3 poraza, - 33. Zabihailo Anna 12k UA sa 1 pobjedom i 4 poraza, + 42. Ghetu Denis_Mihai 17k RO sa 1 pobjedom i 4 poraza


Na slici je hrvatska petotka ( sa lijeva na desno ). Roko, Stjepan, Karlo, Antun i Jakov.

Svi su ostvarili po tri pobjede iz pet partija osim Stjepana. On je imao puno jače protivnike.
Promjenerejtinga na[e petorke
 Mj. HRr. Ime             Klub Skyu Nrejt  +/-  Tur  Rejkyu
  1. 29. Derencin Antun GKIN 14k 774 +51 31 13.kyu
  2. 30. Sicic Jakov VGor 14k 745 +42 39 14.kyu
  3. 13. Vlahovic Karlo VGor 5k 1677 +31 91 4.kyu
  4. 17. Crvelin Roko Vrba 6k 1558 +24 66 5.kyu
  5. 11. Medak Stjepan Zagr 2k 1894 -6 141 2.kyu
Redoslijed u prikazu je po prirastu rejting-bodova.
Napredovali u kyuu su
Karlo Vlahovic u 4.kyu,
Roko Crvelin u 5.kzu.
Antun Deren|cin u 13.kyu i


Čujem da će se francuski turnir Seygo Toura u listopadu igrati online.
I za kraj galerija slika sa turnira.

bl. Muradenu
- 17:59 - Komentari (2) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>