< studeni, 2020 >
P U S Č P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Siječanj 2021 (3)
Prosinac 2020 (9)
Studeni 2020 (6)
Listopad 2020 (5)
Rujan 2020 (3)
Kolovoz 2020 (5)
Srpanj 2020 (1)
Lipanj 2020 (4)
Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (6)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet - European Team Chamo

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server 2020/21.

Antuelno


__________________
Europska Go liga
LigaB

4. kolo
Hrvatska - Belgija

utorak 19. 01.2021.
20:00 Pandanet


___________________
Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

___________________
Go u Hrvatskoj
1999. - 2005.

( iz arhive GK 'Velika Gorica' )



Go - misaona igra
24.11.2020., utorak
SEYGO Tour 2020 - Švicarska

SEYGO Tour 2020 - Švicarska
Stage 6
Online Go Server ( OGS )
17. – 23. 11. 2020.




Stiže nam i šesti Sexgo turnir u nizu druge sezone. Četvrti je to u nizu na OGS serveru. Igran je mcmahon turnir u čijem su sastavu igrane seygo-eliminacije. Igrano je šest kola turnira; svaki dan po jedno od 17. do 22. studenoga.
Na ovom turniru je sudjelovalo 34 mladih i to iz: Hrvatske 9, Ukrajine 8, Rumunjske 6, Srbije 4, Ujedinjenog Kraljevstva 3, Njemačke 1, Turske 1, Švicarske 1 i Francuske 1. Naših je predstavnika bilo za jedan manje nego na prošlom Seygo turniru. Glavna se prijava vršila početkom ciklusa na OGS serveru, pa je brojnost i poimeničnost bila očekivana.
Pogledajmo za početak konačnu turnirsku tablicu sa svim postignutim rezultatima.
 Mj. Igrač/ica             Kyu Drž  Klub Pob   1.k   2.k   3.k   4.k   5.k   6.k  MMS  SOS SOSOS
  1. Dobridoreanu Daniel 2K RO TISA 6 5+b 2+b 3+w *+ 23+w 11+b 34 167 1004
  2. Melnyk Anna 2K UA Kyiv 4 4+b 1-w 12+b 8-w 13+w 5+w 32 174 984
  3. Dusanic Vuk 3K RS NiPr 4 6-w 9+b 1-b 25+w 5+w 4+b 31 173 964
  4. Zhang Steve 3K DE S 4 2-w 6+b 11+w 20+b 10+b 3-w 31 169 977
  5. Cobbold Scott 3K UK Wans 3 1-w 7+b 10+w 24+w 3-b 2-b 30 175 968
  6. Sulak Alper 4K TR Ank 4 3+b 4-w 16+b 14+b 8+w 7-w 30 170 961
  7. Stefanovych Dmytro 5K UA Rivn 5 11+b 5-w 15+b 13+b 9+w 6+b 30 164 976
  8. Crvelin Roko 6K HR Vrba 5 17+w 14+b 22+w 2+b 6-b 9+w 29 159 942
  9. Medak Stjepan 5K HR Zagr 3 13+b 3-w 21+w 17+b 7-b 8-b 28 160 932
  10. Vlahovic Karlo 6K HR VGor 4 14+w 11+w 5-b 34+b 4-w 12+b 28 151 938
  11. Todorovic Dusanka 5K RS NiPr 1 7-w 10-b 4-b 12-w 19+b 1-w 26 171 936
  12. Savytskyi Avhust 8K UA Kyiv 3 18+b 17+b 2-w 11+b 15-w 10-w 25 157 920
  13. Kushnerik Roman 7K UA Odes 2 9-w 18+b 27+b 7-w 2-b 16-w 25 157 890
  14. Chernova Mariia 7K UA Kyiv 2 10-b 8-w 26+b 6-w 17+w 15-b 25 155 889
  15. Timperi Alexander 10K UK IClg 5 20+w 30+b 7-w 16+b 12+b 14+w 25 143 874
  16. Berceanu Ovidiu 10K RO GIRO 4 24+b 23+w 6-w 15-w 22+b 13+b 24 141 888
  17. Meng Hongjia 8K CH xxxx 1 8-b 12-w 30+b 9-w 14-b 19-b 23 147 878
  18. Baldea Matei_Stefan 9K RO Bist 0 12-w 13-w - - - - 23 134 818
  19. Ciora Ruxandra 11K RO Giar 4 22-b 32+w 24+b 21+b 11-w 17+w 23 128 833
  20. Monk Caleb 11K UK Epsm 3 15-b 24+w 23-b 4-w 21+b 27+w 22 138 843
  21. Bongiovanni Alexandre 11K FR 13Ma 3 23+w 29+b 9-b 19-w 20-w 22+b 22 132 812
  22. Hadzhyiev Viktor 12K UA Kyiv 3 19+w 28+b 8-b 23+b 16-w 21-w 21 136 811
  23. Dokic Ilija 11K RS NiPr 1 21-b 16-b 20+w 22-w 1-b 25-b 20 143 837
  24. Prydatkevych Petro 11K UA Tern 1 16-w 20-b 19-w 5-b 25+w 26-b 20 139 824
  25. Zderic Tonka 13K HR Vrba 3 26+b 34+w 28-w 3-b 24-b 23+w 20 123 793
  26. Sladetic Teo 13K HR Zagr 3 25-w 33+b 14-w 27-b 29+w 24+w 20 119 743
  27. Chernova Vira 14K UA Kyiv 4 32+b 31+w 13-w 26+w 30+b 20-b 20 117 739
  28. Klanjcic Paula 16K HR Jast 4 33-w 22-w 25+b 29+b 31+b 32+w 18 108 674
  29. Irhasiu Maria 15K RO TMWS 3 30+w 21-w 33+b 28-w 26-b 34+b 18 107 691
  30. Pilipovic Fran 14K HR Zagr 1 29-b 15-w 17-w 32+w 27-w 31-b 17 119 720
  31. Irhasiu Rares-Mihai 17K RO TMWS 4 34+b 27-b *+ 33+w 28-w 30+w 17 98 635
  32. Ilic Ilija 14K RS NiPr 0 27-w 19-b 34-w 30-b 33-w 28-b 16 108 685
  33. Sicic Jakov 17K HR VGor 3 28+b 26-w 29-w 31-b 32+b *+ 16 102 618
  34. Brebric Karlo 18K HR Vrba 2 31-w 25-b 32+b 10-w *+ 29-w 14 111 659
Rezultati naših devetoro predstavnika po kolima:
  1. kolo 17. 11. 2020. 5:4
  2. kolo 18. 11. 2020. 4:5
  3. kolo 19. 11. 2020. 4:5
  4. kolo 20. 11. 2020. 5:4
  5. kolo 21. 11. 2020. 4:5
  6. kolo 22. 11. 2020. 6:3
  7. Sveukupno 28:26
Rezultati naših devetoro predstavnika pojedinačno:
8. Crvelin Roko 6. Kyu Zagreb-Vrbani 5 pobjeda i 1 poraz
+ 17. Meng Hongjia 8K CH xxxx 1 pobjeda, + 14. Chernova Mariia 7K UA Kyiv 2 pobjede, + 22. Hadzhyiev Viktor 12K UA Kyiv 4 pobjede, + 2. Melnyk Anna 2K UA Kyiv 4 pobjede, - 6. Sulak Alper 4K TR Ank 4 pobjede, + 9. Medak Stjepan 5K HR Zagr 3 pobjede
9. Medak Stjepan 5. Kyu Zagreb-Vrbani 3 pobjede i 3 poraza
+ 13. Kushnerik Roman 7K UA Odes 2 pobjede, - 3. Dušanić Vuk 3K RS NiPr 4 pobjede, + 21. Bongiovanni Alexandre 11K FR 13Ma 2 pobjede, + 17. Meng Hongjia 8K CH xxxx 1 pobjeda, - 7. Stefanovych Dmytro 5K UA Rivn 5 pobjeda, - 8. Crvelin Roko 6K HR Vrba 5 pobjeda
10. Vlahović Karlo 6. Kyu Velika Gorica 4 pobjede i 2 poraza
+ 14. Chernova Mariia 7K UA Kyiv 2 pobjede, + 11. Todorović Dušanka 5K RS NiPr 1 pobjeda, - 5. Cobbold Scott 3K UK Wans 3 pobjede, + 34. Brebrić Karlo 18K HR Vrba 2 pobjede, - 4. Zhang Steve 3K DE S 4 pobjede, + 12. Savytskyi Avhust 8K UA Kyiv 3 pobjede
25. Žderić Tonka 13. Kyu Zagreb-Vrbani 3 pobjede i 3 poraza
+ 26. Sladetić Teo 13K HR Zagr 3 pobjede, + 34. Brebrić Karlo 18K HR Vrba 2 pobjede, - 28. Klanjčić Paula 16K HR Jast 4 pobjede, - 3. Dušanić Vuk 3K RS NiPr 4 pobjede, - 24. Prydatkevych Petro 11K UA Tern 1 pobjeda, + 23. Đokić Ilija 11K RS NiPr 1 pobjeda
26. Sladetić Teo 13. Kyu Zagreb-Vrbani 3 pobjede i 3 poraza
- 25. Žderić Tonka 13K HR Vrba 3 pobjede, + 33. Sičić Jakov 17K HR VGor 3 pobjede, - 14. Chernova Mariia 7K UA Kyiv 2 pobjede, - 27. Chernova Vira 14K UA Kyiv 4 pobjede, + 29. Irhasiu Maria 15K RO TMWS 3 pobjede, + 24. Prydatkevych Petro 11K UA Tern 1 pobjeda
28. Klanjčić Paula 16. Kyu Jastrebarsko 4 pobjede i 2 poraza
- 33. Sičić Jakov 17K HR VGor 3 pobjede, - 22. Hadzhyiev Viktor 12K UA Kyiv 3 pobjede, + 25. Žderić Tonka 13K HR Vrba 3 pobjede, + 29. Irhasiu Maria 15K RO TMWS 3 pobjede, + 31. Irhasiu Rares-Mihai 17K RO TMWS 4 pobjede, + 32. Ilic Ilija 14K RS NiPr 0 pobjeda
30. Pilipović Fran 14. Kyu Zagreb-Vrbani 1 pobjeda i 5 poraza
- 29. Irhasiu Maria 15K RO TMWS 3 pobjede, - 15. Timperi Alexander 10K UK IClg 5 pobjeda, - 17. Meng Hongjia 8K CH xxxx 1 pobjeda, + 32. Ilic Ilija 14K RS NiPr 0 pobjeda, - 27. Chernova Vira 14K UA Kyiv 4 pobjede, - 31. Irhasiu Rares-Mihai 17K RO TMWS 4 pobjede
33. Sičić Jakov 17K Velika Gorica 3 pobjede i 3 poraza
+ 28. Klanjčić Paula 16K HR Jast 4 pobjede, - 26. Sladetić Teo 13K HR Zagr 3 pobjede, - 29. Irhasiu Maria 15K RO TMWS 3 pobjede, - 31. Irhasiu Rares-Mihai 17K RO TMWS 4 pobjede, 32. Ilic Ilija 14K RS NiPr 0 pobjeda, + bez borbe
34. Brebrić Karlo 18. Kyu Zagreb-Vrbani 2 pobjede i 4 poraza
- 31. Irhasiu Rares-Mihai 17K RO TMWS 4 pobjede, - 25. Žderić Tonka 13K HR Vrba 3 pobjede, + 32. Ilic Ilija 14K RS NiPr 0 pobjeda, - 10. Vlahovic Karlo 6K HR VGor 4 pobjede, đ bez borbe, - 29. Irhasiu Maria 15K RO TMWS 3 pobjede
Ispred pobjeđenog protivnika stoji +, a ispred onoga od kojega se izgubilo -.
Pogledajmo sada redoslijede prvih četvorki u Seygo konkurencijama:
Ispod 12 godina
1. Stefanovych Dmytro 5. Kyu iz Ukrajine, 2. Sulak Alper 4. Kyu iz Turske, 3. Crvelin Roko 6. Kyu iz Hrvatske, 4. Medak Stjepan 5. Kyu iz Hrvatske
Ispod 16 godina
1. Dušanić Vuk 3. Kyu iz Srbije, 2. Zhang Steve 3. Kyu Njemačke, 3. Cobbold Scott 3. Kyu iz Ujedinjenog Kraljevstva, 4. Vlahović Karlo 6. Kyu iz Hrvatske
Ispod 20 godina
1. Dobridoreanu Daniel 2. Kxu iz Rumunjske, 2. Todorović Dušanka 5. Kyu iz Srbije, 3. Ciora Ruxandra 11. Kyu iz Rumunjske, 4. Đokić Ilija 11. Kyu iz Srbije
Naš najuspješniji predstavnik je bio Roko Crvelin. Sa pet pobjeda i samo jednim porazom je bio osmi na turniru, a u konkurenciji ispod 12 godina je osvojio 3. mjesto.
Pred nama je Seygo Master turnir. Igra se u prosincu na OGS serveru. Biti će to završnica ovogodišnjeg Seygo ciklusa.

Promjene rejtinga hrvatskih predstavnika – dodano 28. prosinca

Rezultati turnira su obrađeni u EGD-u. Evo tabelarnog iskaza promjena za hrvatske predstavnike.
     HRr. Igrač/ica       Klub  Kyu  Rejt  +/-  Tur Rej.kyu
  • 12. Medak Stjepan Zagr 5k 1588 -11 126 5.kyu
  • 14. Vlahović Karlo VGor 6k 1523 +10 73 6.kyu
  • 16. Crvelin Roko Vrba 6k 1481 +29 57 6.kyu
  • 23. Sladetić Teo Zagr 13k 805 -3 31 13.kyu
  • 24. Žderić Tonka Vrba 13k 768 +12 33 13.kyu
  • 26. Pilipović Fran Zagr 14k 639 -25 24 15.kyu
  • 28. Klanjčić Paula Jast 16k 542 +40 23 16.kyu
  • 34.Sičić Jakov VGor 17k 378 +19 29 17.kyu
  • 35. Brebrić Karlo Vrba 18k 347 +2 12 18.kyu
Turniri igrani na internetu se za rejting boduju kao D-klasa. Rejting bodovi su u vrijednosti četvrtine A-klase. Tako se osvoje prilično mali bodovi, a napredovanja u rejtingu, a time i u kyuevima, su sporija. Razlog tome su razna moguća 'pomagala' i teškoća kvalitetnog nadzora poštene igre ( fair playa ). Na početku turnira se skreće pozornost na 'fair play'. Turnir protiće u vjeri u pošteno sportsko nadmetanje. Klubovi i savezi se zalažu za realizaciju tog, uz podršku i pomoć trenera i učitelja goa.
Nitko nije napredovao u kyuu, a li je bilo pomaka u rejtingu. Najveće napredovaje u rejtingu je ostvarila Paula.
Prosinac je pred vratima, pa je i Seygo Master turnir blizu.

bl. Muradenu
- 21:19 - Komentari (3) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>