< listopad, 2020 >
P U S Č P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Travanj 2021 (6)
Ožujak 2021 (4)
Veljača 2021 (2)
Siječanj 2021 (3)
Prosinac 2020 (9)
Studeni 2020 (6)
Listopad 2020 (5)
Rujan 2020 (3)
Kolovoz 2020 (5)
Srpanj 2020 (1)
Lipanj 2020 (4)
Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (6)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet - European Team Chamo

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server 2020/21.

Antuelno


__________________
Europska Go liga
LigaB

8. kolo
Švedska - Hrvatska

utorak 04. 05.2021.
20:00 Pandanet



___________________
Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

___________________
Go u Hrvatskoj
1999. - 2005.

( iz arhive GK 'Velika Gorica' )



Go - misaona igra
23.10.2020., petak
SEYGO Tour 2020 Austria - 13. – 18. 10. 2020.

Stage 5
Online Go Server ( OGS )
13. – 18. 10. 2020.




SEYGO Tour ide dalje na Online Go Serveru. Upravo je odigran i peti turnir niza pod nazivom SEYGO Tour 2020 Austria.
Prva dva turnira ove, druge, sezone Toura su odigrana 'face to face' početkom godine u Francuskoj i Rumunjskoj. Tada nastupa corona, pa se nakon stanke dogovorno prelazi na internet. Domaćin već tri slijedeća turnira je Online Go Server u organizaciji Go saveza Ukrajine, Hrvatske i sada Austrije.
Seygo Tour je osmišljen za poticanje rada sa mladima stvarajući mlde igračice i igrače zajednićkim radom i natjecanjima. I hrvatski mladi igrači i njihovi učitelji goa su aktivni u ovom pokretu. Ujedno se ostvaruju nova međunarodna prijateljstva mladih. Konačno, na mladima svijet ostaje.
Na ovom turniru je sudjelovalo 37 mladih i to iz: Hrvatske 10, Ukrajine 8, Rumunjske 6, Srbije 4, Njemačke 3, Ujedinjenog Kraljevstva 3, Turske 1, Švicarske 1 i Francuska 1. Naša brojnost je rezultat sustavnog rada sa mladima po osnovnim školama.
Pogledajmo završnu tablicu sa svim postignutim rezultatima.
 Mj. Igrač/ica              Kat Drž  Klub Pob  1.k   2.k   3.k   4.k   5.k   6.k  MMS  SOS SOSOS
  1. Chen Feiyang 4D DE F 5 2+w 3+b 6+w 0= 4+b 7+b 38 194 1113
  2. Zhang Andrew 1K DE S 5 1-b 7+b 4+w 14+w 5+b 6+w 34 191 1065
  3. Rotarita Stefan_Adrian 1K RO Boto 4 6-w 1-w 16+b 13+w 9+b 8+b 33 183 1030
  4. Dobridoreanu Daniel 2K RO TISA 4 9+b 8+w 2-b 23+w 1-w 27+b 32 173 1031
  5. Cobbold Scott 3K UK Wans 5 11+b 12+b 7+w 18+b 2-w 10+w 32 173 985
  6. Zhang Steve 3K DE S 4 3+b 9+w 1-b 22+w 10+b 2-b 31 185 1044
  7. Medak Mirta 1K HR Zagr 2 8+b 2-w 5-b 0= 27+w 1-w 31 183 1060
  8. Melnyk Anna 2K UA Kyiv 3 7-w 4-b 21+b 15+w 11+b 3-w 31 171 1000
  9. Sulak Alper 3K TR Ank 3 4-w 6-b 19+b 17+w 3-w 11+b 30 171 996
  10. Dusanic Vuk 4K RS NiPr 2 13+b 11-w 12-b 30+w 6-w 5-b 28 165 945
  11. Stefanovych Dmytro 5K UA Rivn 3 5-w 10+b 24+b 31+b 8-w 9-w 28 160 924
  12. Todorovic Dusanka 5K RS NiPr 3 15+b 5-w 10+w 27-b 0+ 14-w 28 156 961
  13. Medak Stjepan 6K HR Zagr 4 10-w 20+w 25+w 3-b 15+b 17+b 28 154 927
  14. Vlahovic Karlo 7K HR VGor 4 17+b 15-w 23+w 2-b 16+w 12+b 27 157 960
  15. Crvelin Roko 7K HR Vrba 2 12-w 14+b 26+b 8-b 13-w 16-w 25 159 913
  16. Chernova Mariia 8K UA Kyiv 3 20+b 17+w 3-w 19-w 14-b 15+b 25 155 933
  17. Kushnerik Roman 8K UA Odes 2 14-w 16-b 28+w 9-b 20+b 13-w 24 152 889
  18. Monk Caleb 11K UK Epsm 5 24+b 27+b 36+w 5-w 22+b 21+w 24 130 845
  19. Timperi Alexander 10K UK IClg 3 22+w 23-b 9-w 16+b 21-w 20+b 23 143 894
  20. Meng Hongjia 7K CH xxxx 0 16-w 13-b 31-w 25-b 17-w 19-w 23 139 847
  21. Berceanu Ovidiu 10K RO GIRO 2 23-w 22-b 8-w 24+w 19+b 18-b 22 142 861
  22. Prydatkevych Petro 11K UA Tern 3 19-b 21+w 27+w 6-b 18-w 23+b 22 140 904
  23. Ciora Ruxandra 12K RO Giar 3 21+b 19+w 14-b 4-b 25+w 22-w 21 147 884
  24. Savytskyi Avhust 12K UA Kyiv 3 18-w 33+b 11-w 21-b 26+w 28+b 21 130 773
  25. Hadzhyiev Viktor 12K UA Kyiv 3 30+w 29+w 13-b 20+w 23-b 26-b 21 129 782
  26. Sladetic Teo 13K HR Zagr 3 27-w 34+b 15-w 32+b 24-b 25+w 20 120 785
  27. Dokic Ilija 13K RS NiPr 2 26+b 18-w 22-b 12+w 7-b 4-w 19 157 902
  28. Pilipovic Fran 14K HR Zagr 3 32+w 37+b 17-b 29-w 33+b 24-w 19 113 696
  29. Irhasiu Maria 15K RO TMWS 4 33-w 25-b 34+w 28+b 30+b 36+w 19 105 673
  30. Zderic Tonka 15K HR Vrba 3 25-b 36+w 32+b 10-b 29-w 33+w 18 117 717
  31. Bongiovanni Alexandre 16K FR 13Ma 4 34-w 35+b 20+b 11-w 32+w 37+b 18 114 693
  32. Ilic Ilija 14K RS NiPr 2 28-b 0+ 30-w 26-w 31-b 0+ 18 107 656
  33. Chernova Vira 16K UA Kyiv 3 29+b 24-w 35+w 34+b 28-w 30-b 17 108 658
  34. Klanjcic Paula 16K HR Jast 2 31+b 26-w 29-b 33-w 37+b 35-w 16 103 631
  35. Irhasiu Rares-Mihai 19K RO TMWS 4 0+ 31-w 33-b 37+w 36+b 34+b 15 90 588
  36. Brebric Karlo 17K HR Vrba 1 37-w 30-b 18-b 0+ 35-w 29-b 14 103 614
  37. Sicic Jakov 18K HR VGor 2 36+b 28-w 0+ 35-b 34-w 31-w 14 94 595
U sastavu turnira se dirigiranim sparivanjem igralo i za Seygo konkurenciju. Evo i tih redoslijeda.
Ispod 20 godina starosti
1 Chen Feiyang 4. dan iz Njemačke, 2. Medak Mirta 1. kyu iz Hrvatske, 3. Dobridoreanu Daniel 2. kyu iz Rumunjske i 4. Đokić Ilija 13. kyu iz Srbije
Ispod 16 godina starosti
1. Zhang Andrew 1. kyu iu Njemačke, 2. Zhang Steve 3. kyu iz Njemačke, 3. Cobbold Scott 3. kyu iz Ujedinjenog Kraljevstva i 4. Dušanić Vuk 4. kyu iz Srbije
Ispod 12 godina starosti
1. Rotarita Stefan_Adrian 1. kyu Rumunjska, 2. Melnyk Anna 2. kyu iz Ukrajine, 3. Sulak Alper 3. kyu iz Turske i 4. Stefanovych Dmytro 5. kyu iz Ukrajine
Pogledajmo sada sa kim i kako su igrali hrvatski predstavnici.
7. Medak Mirta 1K Zagr 2 pobjede i 3 poraza
+ 8. Melnyk Anna 2K UA 3 pobjede, - 2. Zhang Andrew 1K DE S pobjeda, - 5. Cobbold Scott 3K UK 5 pobjeda, + 27. Đokic Ilija 13K RS 2 pobjede i - 1. Chen Feiyang 4D DE 5 pobjeda.
13. Medak Stjepan 6K Zagr 4 pobjede i 2 poraza
- 10. Dušanić Vuk 4K RS 2 pobjede, + 20. Meng Hongjia 7K CH 0 pobjeda, + 25. Hadzhyiev Viktor 12K UA 3 pobjede, - 3. Rotarita Stefan_Adrian 1K RO 4 pobjede, + 15. Crvelin Roko 7K HR 2 pobjede i + 17. Kushnerik Roman 8K UA 2 pobjede.
14. Vlahović Karlo 7K VGor 4 pobjede i 2 poraza
+ 17. Kushnerik Roman 8K UA 2 pobjede, - 15. Crvelin Roko 7K HR 2 pobjede, + 23. Ciora Ruxandra 12K RO 3 pobjede, - 2. Zhang Andrew 1K DE 5 pobjeda, + 16. Chernova Mariia 8K UA 3 pobjede i + 12. Todorović Dušanka 5K RS 3 pobjede.
15. Crvelin Roko 7K Vrba 2 pobjede i 4 poraza
- 12. Todorović Dušanka 5K RS 3 pobjede, + 14. Vlahović Karlo 7K HR 4 pobjede, + 26. Sladetić Teo 13K HR 3 pobjede, - 8. Melnyk Anna 2K UA 3 pobjede, - 13. Medak Stjepan 6K HR 4 pobjede i - 16. Chernova Mariia 8K UA 3 pobjede.
26. Sladetić Teo 13K Zagr 3 pobjede i 3 poraza
- 27. Đokić Ilija 13K RS 2 pobjede, + 34. Klanjčić Paula 16K HR 2 pobjede, - 15. Crvelin Roko 7K HR 2 pobjede, + 32. Ilić Ilija 14K RS 2 pobjede, - 24. Savytskyi Avhust 12K UA 3 pobjede i + 25. Hadzhyiev Viktor 12K UA 3 pobjede.
28. Pilipović Fran 14K Zagr 3 pobjede i 3 poraza
+ 32. Ilić Ilija 14K RS 2 pobjede, + 37. Sičić Jakov 18K HR 2 pobjede, - 17. Kushnerik Roman 8K UA 2 pobjede, - 29. Irhasiu Maria 15K RO 4 pobjede, - 33. Chernova Vira 16K UA 3 pobjede i - 24. Savytskyi Avhust 12K UA 3 pobjede.
30. Žderić Tonka 15K Vrba 3 pobjede i 3 poraza
- 25. Hadzhyiev Viktor 12K UA 3 pobjede, + 36. Brebrić Karlo 17K HR 1 pobjeda, + 32. Ilić Ilija 14K RS 2 pobjede, - 10. Dušanić Vuk 4K RS 2 pobjede, - 29. Irhasiu Maria 15K RO 4 pobjede i + 33. Chernova Vira 16K UA 3 pobjede.
34. Klanjčić Paula 16K Jast 2 pobjede i 4 poraza
+ 31. Bongiovanni Alexandre 16K FR 4 pobjede, - 26. Sladetić Teo 13K HR 3 pobjede, - 29. Irhasiu Maria 15K RO 4 pobjede, - 33. Chernova Vira 16K UA 3 pobjede , + 37. Sičić Jakov 18K HR 2 pobjede i - 35. Irhasiu Rares-Mihai 19K RO 4 pobjede.
36. Brebrić Karlo 17K Vrba 1 pobjeda i 5 poraza
- 37. Sičić Jakov 18K HR 2 pobjede, - 30. Žderić Tonka 15K HR 3 pobjede, - 18. Monk Caleb 11K UK 5 pobjeda, + bez borbe, - 35. Irhasiu Rares-Mihai 19K RO 4 pobjede i - 29. Irhasiu Maria 15K RO 4 pobjede.
37. Sičić Jakov 18K VGor 2 pobjede i 4 poraza
+ 36. Brebrić Karlo 17K HR 1 pobjeda, - 28. Pilipović Fran 14K HR 3 pobjede, + bez borbe, - 35. Irhasiu Rares-Mihai 19K RO 4 pobjede, - 34. Klanjčić Paula 16K HR 2 pobjede i - 31. Bongiovanni Alexandre 16K FR 4 pobjede.
Najuspješniji su nam bili Stjepan Medak i Karlo Vlahović sa po 4 pobjede.
Pogledajmo još kako su naši igrali po kolima Svaki je da igrano po jedno kolo.
  • 1. kolo utorak 13. 10. 2020. 5:5
  • 2. kolo srijeda 14. 10. 2020. 5:5
  • 3. kolo četvrtak 15. 10. 2020. 5:5
  • 4. kolo petak 16. 10. 2020. 2:7
  • 5. kolo subota 17. 10. 2020. 5:5
  • 6. kolo nedjelja 18. 10. 2020. 4:6
  • Ukupno 13. - 18. 10. 2020. 26:33
Sveukupno smo postigli 26 pobjeda uz 33 poraza. Učimo; napredujemo.
Za oko mjesec dana se na OGS-u igra 6. turnir pod nazivom SEYGO Tour 2020 Switzerland.

Dodatak - rejting - 03. 11. 2020.

Sa kašnjenjem od oko pola mjeseca ušli su rezultati u Europski Go Database ( EGD ). Evo tabelarnoga izvješća promjena.
     HRr. Igrač/ica       Klub  Kyu N.rej  +/-  Tur Rej.kyu
  • 8. Medak Mirta Zagr 1k 2038 -8 146 1.kyu
  • 12. Medak Stjepan Zagr 6k 1609 +3 124 5.kyu
  • 15. Vlahovic Karlo VGor 7k 1492 +12 71 6.kyu
  • 16. Crvelin Roko Vrba 7k 1451 -6 56 6.kyu
  • 23. Sladetic Teo Zagr 13k 809 +7 30 13.kyu
  • 24. Zderic Tonka Vrba 15k 757 -1 32 13.kyu
  • 26. Pilipovic Fran Zagr 14k 664 +12 23 14.kyu
  • 30. Klanjcic Paula Jast 16k 502 -14 22 16.kyu
  • 34. Sicic Jakov VGor 18k 359 -21 28 17.kyu
  • 35. Brebric Karlo Vrba 17k 345 -25 11 18.kyu
Svi ostaju u svojim dosadašnjim kyuevima. U turniru su vođeni stari kyuevi od ranijih turnira Seygo Toura. To ne ostavlja trag na izračune promjena rejtinga.

bl. Muradenu
- 18:34 - Komentari (1) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>