< ožujak, 2020 >
P U S Č P S N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lipanj 2020 (2)
Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (7)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)
Siječanj 2017 (5)
Prosinac 2016 (8)
Studeni 2016 (10)
Listopad 2016 (8)
Rujan 2016 (5)
Kolovoz 2016 (12)
Srpanj 2016 (10)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS
6. IGPH - najave partija i rezultati

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server

Antuelno


_________
21. Otvoreno prvenstvo Hrvatske u gou
na OGS-u

30.-31.. 05. 2020. ( vikend )

Registracija


_________
2. Međunarodni ljetni SEYGO Tour go kamp
Zaostrog

29.6.-6.7.2020.


_________
12. Memorijal Ivice Kuhara
Spomen park Mate Lovraka

Valiki Grđevac
22. 08. 2020. ( subota )


_________
Klupsko prvenstvo Hrvatske u gou
Narodna knjižnica Lipovljani

Lipovljani
29. 08. 2020. ( subota )


_________
6. Go Lipovljanski susreti
Narodna knjižnica Lipovljani

Lipovljani
30. 08. 2020. ( nedjelja )


_________
SEYGO
Generalni poredak
2019.



Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj





Go - misaona igra
03.03.2020., utorak
3. Međuškolska Go Liga – 3. turnir - Velika Gorica

3. Međuškolska Go Liga – 3. turnir
U sklopu projekta 'Go – igra jednakih mogućnosti'
Osnovna škola 'Eugen Kumičić'
Velika Gorica
29. 02. 2020.

Ova sezona Međuškolske go lige stigla je do polovine. Od ukupno šest turnira odigrano ih je tri. Evo nas i u Velikoj Gorici u Osnovnoj školi 'Eugena Kumičića'. Bili smo ovdje i prethodne dvije sezone.
Prošli turnir je igran u Srednjoj strojarsko elektro obrtničkoj školi u Selskoj u Zagrebu uz sudjelovanje 33 učenika. Ponovila se ta brojka i ovaj puta. Kada smo već kod ponavljanja, nije ovo sve. Na oba turnira je prvi bio Stjepan, a drugi Roko.
Igran je švicarski sistem u dvije jakosne grupe. Razmišljanje je bilo ograničeno na 25 minuta po igraču za partiju i byoyomi od 3x20 sekundi za potez. Sve partije su igrane ravnopravno uz komi 6,5 poena.
Pogledajmo konačnu tablicu sa svim postignutim rezultatima.
 Br. Ime                   Kyu  Klub   1.k   2.k   3.k   4.k Pob EXT EXR Gr    Mj.
  1. Medak Stjepan 5K Zagr 33+b 10+w 12+w 2+b 4 0 0 A 1.
  2. Crvelin Roko 8K Zagr 11+b 3+w 7+b 1-w 3 12 0 A 2.
  3. Pravdić Gabriel 16K GKIN 13+b 2-b 14+w 12+b 3 10 1 A 3.
  4. Derenčin Antun 15K Zagr 12+b 7-w 11+w 8+b 3 9 0 A 4-6.
  5. Klanjčić Paula 17K Jast 7-b 15+w 16+b 13+b 3 9 0 A 4-6.
  6. Tomić Gabrijela 15K VGor 9+b 14+w 8+w 7-b 3 9 0 A 4-6.
  7. Vlahović Karlo 9K VGor 5+w 4+b 2-w 6+w 3 6 0 A 7.
  8. Ljubetić Franka 18K Jast 28+w 11+w 6-b 4-w 2 19 1 A 8.
  9. Hečimović Noa 18K Inse 6-w 12-w 15+b 10+b 2 17 5 A 9.
  10. Bosanac Darin 17K VGrd 16+w 1-b 13+b 9-w 2 12 0 A 10.
  11. Pasarić Tvrtko 18K VGor 2-w 8-b 4-b 14+b 1 22 2 A 11.
  12. Procek Danijel 16K VGrd 4-w 9+b 1-b 3-w 1 21 0 A 12.
  13. Delić Dora 18K Jast 3-w 16+b 10-w 5-w 1 19 0 A 13.
  14. Gruja Filip 17K VGor 27+w 6-b 3-b 11-w 1 15 0 A 14.
  15. Sičić Jakov 18K VGor 21-w 5-b 9-w 16+w 1 8 0 A 15.
  16. Matuša_Popović Pavel 18K xxxx 10-b 13-w 5-w 15-b 0 12 0 A 16.
  17. Delić Sara 20K Jast 22+b 20+b 21+w 27+w 4 13 13 B 1.
  18. Pilipović Damjan 19K Vrba *+ 29+w 32+b 19+w 4 0 0 B 2.
  19. Čančer Marija 20K VGor 32+w 23+w 33+b 18-b 3 10 2 B 3.
  20. Matković Marta 20K VGor 29+b 17-w 25+b 23+b 3 9 5 B 4.
  21. Kolar Teo 20K VGor 15+b 32+b 17-b 30+w 3 8 4 B 5-6.
  22. Šanda Noa 20K VGrd 17-w 28+b 31+b 24+w 3 8 4 B 5-6.
  23. Lukinić Luka 20K VGor 30+w 19-b 24+b 20-w 2 9 3 B 7.
  24. Kranjčec Anja 20K Karl 31+w 25+b 23-w 22-b 2 8 3 B 8.
  25. Sukanec Luka 20K Karl 26+b 24-w 20-w 32+w 2 7 2 B 9.
  26. Latas Lorena 20K Karl 25-w 27-b *+ 28+w 2 7 1 B 10.
  27. Salihović Artur 19K Inse 14-b 26+w 30+w 17-b 2 3 0 B 11.
  28. Topić Ivan 20K Karl 8-b 22-w 29+w 26-b 1 12 1 B 12.
  29. Božić Melani 20K VGrd 20-w 18-b 28-b 33+w 1 12 0 B 13.
  30. Bosnić Ilija 20K Karl 23-b 33+w 27-b 21-b 1 9 0 B 14.
  31. Sičić Judita 20K VGor 24-b *+ 22-w - 1 5 0 B 15.
  32. Matuša_Popović Janne 20K xxxx 19-b 21-w 18-w 25-b 0 16 0 B 16.
  33. Britvec Lucija 19K Karl 1-w 30-b 19-w 29-b 0 12 0 B 17.
Bilo je veselja, a pokoje tuge za izgubljenim prilikama. To je sportsko nadmetanje, pa se sve završava rukovanjem i sa obje strane onim: 'Hvala za partiju.'
Organizator se potrudio, u Ivinom liku, počastiti igrače kolačima i pozzama. Hvala Ivo na brizi i trudu.
Bio je to lijep provod uz nova poznanstva i prijateljstva, a uz nadmetanje u ovoj zanimljivoj i lijepoj igri koju zovemo kratko 'go'.
Pobjedničku trojku u jačoj A-skupini čine: Stjepan Medak 6. kyu, Roko Crvelin 8. kyu i Gabrijel Pravdić 16. ksu, svi iz Zagreba. U slabijoj grupi, gdje su oni koji tek kreću u tajne ove igre, pobjednička trojka je: Sara Delić iz Jastrebarskog, Damjan Pilipović iz Zagreba i Marija Čančer iz Velike Gorice.

Na prvoj alici je veliko borilište u predvorju.
Na drugoj slici su prve tri ploče gdje igraju trenutno vodeći po kolima.


Rezultati su poslani u EGD na izračune promjena rejting bodova. Evo tabelarnoga prikaza promjena.
 Br. HRr. Ime                  club Dkyu Sta.rejt    +/-  Nov.rejt Btur Rej.kyu
  1. 14. Medak Stjepan Zagr 5k 1541.71 +5.11 1546.83 110 6.kyu
  2. 18. Crvelin Roko Zagr 8k 1337.52 +8.88 1346.39 44 8.kyu
  3. 39. Pravdic Gabriel GKIN 16k 517.74 +54.81 572.54 11 15.kyu
  4. 33. Derencin Antun Zagr 15k 606.61 +39.64 646.25 21 15.kyu
  5. 42. Klanjcic Paula Jast 17k 427.14 +48.68 475.82 16 16.kyu
  6. 32. Tomic Gabrijela VGor 15k 653.77 +18.62 672.39 33 14.kyu
  7. 19. Vlahovic Karlo VGor 9k 1320.90 -10.66 1310.24 56 8.kyu
  8. 58. Ljubetic Franka Jast 18k 278.91 +34.02 312.94 16 18.kyu
  9. 56. Hecimovic Noa Inse 18k 269.43 +54.60 324.03 6 18.kyu
  10. 50. Bosanac Darin VGrd 17k 403.06 -0.43 402.63 24 17.kyu
  11. 52. Pasaric Tvrtko VGor 18k 352.57 -13.52 339.05 18 18.kyu
  12. 40. Procek Danijel VGrd 16k 614.43 -43.62 570.80 25 15.kyu
  13. 68. Delic Dora Jast 18k 261.95 -16.75 245.20 11 19.kyu
  14. 55. Gruja Filip VGor 17k 361.51 -31.02 330.48 25 18.kyu
  15. 62. Sicic Jakov VGor 18k 335.66 -50.00 285.66 21 18.kyu
  16. 74. Matusa_Popovic Pavel xxxx 18k 250.00 -50.00 200.00 3 19.kyu
  17. 65. Delic Sara Jast 20k 152.50 +114.19 266.69 6 18.kyu
  18. 66. Pilipovic Damjan Vrba 19k 188.56 +69.78 258.34 8 18.kyu
  19. 81. Cancer Marija VGor - 100 +72 172 1 19.kyu
  20. 75. Matkovic Marta VGor 20k 133.81 +56.70 190.51 5 19.kyu
  21. 76. Kolar Teo VGor 20k 115.60 +74.23 189.84 3 19.kyu
  22. 78. Sanda Noa VGrd 20k 115.13 +64.83 179.97 16 19.kyu
  23. 96. Lukinic Luka VGor 20k 100.00 +9.36 109.36 7 20.kyu
  24. 84. Kranjcec Anja Karl 20k 170.51 -15.80 154.71 2 19.kyu
  25. 97. Sukanec Luka Karl - 100 +9 109 1 20.kyu
  26. 111. Latas Lorena Karl 20k 100.00 -17.90 100.00 3 20.kyu
  27. 71. Salihovic Artur Inse 19k 239.25 -13.91 225.33 8 19.kyu
  28. 125. Topic Ivan Karl - 100 0 100 1 20.kyu
  29. 99. Bozic Melani VGrd 20k 152.69 -50.00 102.69 14 20.kyu
  30. 101. Bosnic Ilija Karl 20k 100.00 -39.90 100.00 2 20.kyu
  31. 121. Sicic Judita VGor 20k 113.31 -50.00 100.00 6 20.kyu
  32. 113. Matusa_Popovic Janne xxxx 20k 100.00 -50.00 100.00 3 20.kyu
  33. 93. Britvec Lucija Karl 19k 175.49 -50.00 125.49 3 20.kyu
Bilo je napredovanja u kyuu, a posebno su radosni kojima je ovo bilo prvo napredovanje u 19. kyu.

Evo i skupne slike pred školom za kraj.

Međuškolska se liga nastavlja slijedećim turnirima:
28.3.2020. – 4. Turnir Međuškolske go lige, Jastrebarsko
18.4.2020. – 5. Turnir Međuškolske go lige, Karlovac
početkom lipnja 2020. godine: završni 6. Turnir Međuškolske go lige, Veliki Grđevac
Pored svega pred nama je:
11.-14.3.2020. Europsko prvenstvo za djecu i mlade, Stubičke Toplice.
Biti će tu sigurno značajnih događaja, a i rezultata.

bl. Muradenu
- 00:20 - Komentari (1) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>