< siječanj, 2020 >
P U S Č P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lipanj 2022 (4)
Svibanj 2022 (7)
Travanj 2022 (4)
Ožujak 2022 (3)
Veljača 2022 (3)
Siječanj 2022 (7)
Prosinac 2021 (11)
Studeni 2021 (4)
Listopad 2021 (7)
Rujan 2021 (5)
Kolovoz 2021 (3)
Srpanj 2021 (3)
Lipanj 2021 (3)
Svibanj 2021 (3)
Travanj 2021 (6)
Ožujak 2021 (4)
Veljača 2021 (2)
Siječanj 2021 (3)
Prosinac 2020 (9)
Studeni 2020 (6)
Listopad 2020 (5)
Rujan 2020 (3)
Kolovoz 2020 (5)
Srpanj 2020 (1)
Lipanj 2020 (4)
Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet - European Team Chamo

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server 2021/22.

Antuelno


___________________
8. Go turnir povodom Dana Grada Karlovca
online OGS
16. 7. 2022.


___________________
12. Memorijal Ivice Kuhara
Veliki Grđevac
20. 8. 2022.

___________________
7. Go turnir Lipovljanski susreti
Lipovljani
Narodna knižnica

28. 8. 2022.

___________________
4. Ljetni go kamp u Zaostrogu
Zaostrog
29. 8. - 5. 9. 2022.

___________________
Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj


___________________
Go u Hrvatskoj
1999. - 2005.

( iz arhive GK 'Velika Gorica' )



Go - misaona igra
26.01.2020., nedjelja
3. Međuškolska Go Liga – 2. turnir

3. Međuškolska Go Liga – 2. turnir
U sklopu projekta 'Go – igra jednakih mogućnosti'
Elektrostrojarska obrtnička škola
Selska 83, Zagreb
25. 01. 2020.


Nakon dva i pol mjeseca od prvoga turnira ove, treće, sezone Međuškolske go lige, koji se odigrao u Kutini, evo nas u Elektrostrojarskoj obrtničkoj školi u Zagrebu na drugom turniru lige. U intervalu između ova dva turnira se radilo. Odigrano je Ekipno prvenstvo škola Hrvatske u Stubičkim Toplicama i Prvenstvo mladih Hrvatske po dobnim kategorijama u Zagrebu.
Za osiguranje odličnih uvjeta za igru zaslužan je voditelj igranja goa u školi domaćinu profesor Željko Mandić uz podršku ravnateljstva škole.
Na turniru je sudjelovalo 33 učenika osnovnih i srednjih škola Hrvatske. U odnosu na prvi turnir lige to je porast, jer je u Kutini sudjelovalo 28-ero.
Igralo se u dvije jakosne skupine. Bile su to jača ( u tablici A ) i skupina početnika ( u tablici B ). Sistem bodovanja i određivanja protivnika unutar skupina je bio švicarski. Sve partije su bile ravnopravne uz komi 6,5 poena. Vrijeme za razmišljanje je bilo ograničeno na 25 minuta po igraču za partiju i tri dozvoljena prekoračenja na 20 sekundi za potez. To odgovara C EGD-klasi. Odigrana su četri kola turnira.
Pogledajmo konačnu tablicu sa svim postignutim rezultatima.
 Br. Ime                 Dekl Dr Klub Pob EXT EXR    1.k   2.k   3.k   4.k K    Mj.
  1. Medak Stjepan 5K HR Zagr 4 0 0 13+w 4+b 6+w 3+b A 1.
  2. Pilipović Fran 14K HR Zagr 3 15 6 14+w 5-b 11+w 8+w A 2.
  3. Crvelin Roko 8K HR Zagr 3 12 0 12+w 11+b 5+w 1-w A 3- 4.
  4. Tomić Gabrijela 15K HR VGor 3 12 0 9+w 1-w 12+w 10+b A 3- 4.
  5. Vlahović Karlo 9K HR VGor 3 6 0 16+w 2+w 3-b 6+b A 5.
  6. Derenčin Antun 15K HR Zagr 2 21 0 10+b 7+w 1-b 5-w A 6.
  7. Smrečki Kristijan 18K HR Inse 2 15 3 8+b 6-b 10-w 14+b A 7.
  8. Klanjčić Paula 18K HR Jast 2 14 3 7-w 9+b 13+w 2-b A 8.
  9. Lojdl Mihael 18K HR Jast 2 12 1 4-b 8-w 16+b 12+w A 9.
  10. Procek Danijel 16K HR VGrd 2 10 0 6-w 15+b 7+b 4-w A 10.
  11. Sladetić Teo 12K HR Zagr 2 9 0 15+w 3-w 2-b 13+w A 11.
  12. Pasarić Tvrtko 18K HR VGor 1 21 1 3-b 14+w 4-b 9-b A 12.
  13. Bosanac Darin 18K HR VGrd 1 20 0 1-b 16+w 8-b 11-b A 13.
  14. Delić Dora 18K HR Jast 1 13 1 2-b 12-b 15+w 7-w A 14.
  15. Hečimović Noa 18K HR Inse 1 13 0 11-b 10-w 14-b 16+w A 15.
  16. Matuša_Popović Pavel 18K HR xxxx 0 13 0 5-b 13-b 9-w 15-b A 16.
  17. Procek Gabriela 20K HR VGrd 4 9 9 22+b 31+w 26+b 25+w B 1.
  18. Ljubetić Franka 20K HR Jast 4 7 7 30+w 24+b 31+w 19+b B 2.
  19. Sičić Jakov 20K HR VGor 3 12 8 0+ 21+w 25+b 18-w B 3.
  20. Kranjčec Anja 20K HR Karl 3 9 7 24-w 29+b 23+w 26+b B 4.
  21. Ćukoić Franko 19K HR Jast 3 0 0 29+w 19-b 28+b 22+w B 5.
  22. Delić Sara 20K HR Jast 2 16 6 17-w 27+b 24+w 21-b B 6.
  23. Šanda Noa 20K HR VGrd 2 12 5 27+w 26-b 20-b 29+w B 7.
  24. Božić Melani 20K HR VGrd 2 10 4 20+b 18-w 22-b 31+b B 8.
  25. Jozić Barbara 20K HR Mioc 2 9 2 32+w 30+b 19-w 17-b B 9.
  26. Britvec Lucija 19K HR Karl 2 0 0 28+b 23+w 17-w 20-w B 10-11.
  27. Ercegović Marko 19K HR Mioc 2 0 0 23-b 22-w 30+b 28+w B 10-11.
  28. Latas Lorena 20K HR Karl 1 14 0 26-w 33+b 21-w 27-b B 12.
  29. Matuša_Popović Janne 20K HR xxxx 1 11 0 21-b 20-w 33+w 23-b B 13.
  30. Bubanović Leona 20K HR Jast 1 10 0 18-b 25-w 27-w 33+b B 14-15.
  31. Bubanović Roko 20K HR Jast 1 10 0 33+w 17-b 18-b 24-w B 14-15.
  32. Bosnić Ilija 20K HR Karl 1 2 0 25-b *+ - - B 16.
  33. Matoš Matija 20K HR VGrd 0 4 0 31-b 28-w 29-b 30-w B 17.


Na slici lijevo je pobjednička trojka B-skupine.
Na slici desno je pobjednička četvorka A-skupine.


Nakon zanimljivih nadmetanja crnim i bijelim kamenčićima smo dobili pobjednike i podjeljeni su bodovi za ovu sezonu lige sa ovoga turnira učenicima i skupno njihovim školama.
Pobjednički trojac u B skupini čine: 1. Gabriela Procek iz Velikog Grđevca sa sve 4 pobjede, 2. Franka Ljubetić iz Jastrebarskog također sa sve 4 pobjede i 3. Jakov Sičić iz Velike Gorice sa 3 pobjede.
U jačoj A-skupini pobjednici su: 1. Stjepan Medak iz Zagreba sa sve 4 pobjede, 2. Fran Pilipović iz Zagreba sa 3 pobjede i na djelidbi 3. i 4. mjesta Gabrijela Tomić iz Velike Gorice i Roko Crvelin iz Zagreba sa 3 pobjede.
Turnir je posjetila HRT ekipa koja je odradila prilog emisiji 'Dobro jutro Hrvatska' izravnim uključenjem.


Skupna fotka sudionika natjecanja pred ulazom u školu.

Podaci su poslani za uključenje u EGD na izračune promjena EGD-a. Evo izvješća promjena za sudionike ovoga turnira.
 Mj. HRr. Ime                  Klub Dekl N.rej   +/-  Btur Rej.kyu
  1. 14. Medak Stjepan Zagr 5k 1571 +4 105 5.kyu
  2. 33. Pilipovic Fran Zagr 14k 760 +40 18 13.kyu
  3. 19. Crvelin Roko Zagr 8k 1298 +12 40 8.kyu
  4. 35. Tomic Gabrijela VGor 15k 643 +45 31 15.kyu
  5. 22. Vlahovic Karlo VGor 9k 1234 -9 52 9.kyu
  6. 39. Derencin Antun Zagr 15k 607 +36 20 15.kyu
  7. 63. Smrecki Kristijan Inse 18k 323 +51 6 18.kyu
  8. 49. Klanjcic Paula Jast 18k 427 +3 15 17.kyu
  9. 55. Lojdl Mihael Jast 18k 362 +19 13 17.kyu
  10. 38. Procek Danijel VGrd 16k 614 -40 24 15.kyu
  11. 30. Sladetic Teo Zagr 12k 844 -24 26 13.kyu
  12. 62. Pasaric Tvrtko VGor 18k 323 -11 16 18.kyu
  13. 52. Bosanac Darin VGrd 18k 403 -9 23 17.kyu
  14. 73. Delic Dora Jast 18k 262 -29 10 18.kyu
  15. 71. Hecimovic Noa Inse 18k 269 -4 5 18.kyu
  16. 75. Matusa_Popovic Pavel xxxx 18k 250 -50 2 18.kyu
  17. 61. Procek Gabriela VGrd 20k 332 +76 18 18.kyu
  18. 68. Ljubetic Franka Jast 20k 279 +118 15 18.kyu
  19. 60. Sicic Jakov VGor 20k 336 -4 20 18.kyu
  20. 89. Kranjcec Anja Karl 20k 171 +71 1 19.kyu
  21. 69. Cukoic Franko Jast 19k 279 +36 14 18.kyu
  22. 92. Delic Sara Jast 20k 153 +27 5 19.kyu
  23. 104. Sanda Noa VGrd 20k 115 +15 15 20.kyu
  24. 91. Bozic Melani VGrd 20k 153 -10 13 19.kyu
  25. 99. Jozic Barbara Mioc 20k 128 +28 1 20.kyu
  26. 86. Britvec Lucija Karl 19k 175 -11 2 19.kyu
  27. 85. Ercegovic Marko Mioc 19k 176 -24 1 19.kyu
  28. 125. Latas Lorena Karl 20k 100 0 2 20.kyu
  29. 128. Matusa_Popovic Janne xxxx 20k 100 0 2 20.kyu
  30. 114. Bubanovic Leona Jast 20k 100 0 5 20.kyu
  31. 115. Bubanovic Roko Jast 20k 100 0 10 20.kyu
  32. 113. Bosnic Ilija Karl 20k 100 0 1 20.kyu
  33. 127. Matos Matija VGrd 20k 100 0 5 20.kyu
Novi kyuevi po novim rejting-bodovima su iskazani skroz desno.

Za kraj galerija slika sa ovoga turnira.


bl. Muradenu
- 18:28 - Komentari (4) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>