< srpanj, 2019 >
P U S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (7)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)
Siječanj 2017 (5)
Prosinac 2016 (8)
Studeni 2016 (10)
Listopad 2016 (8)
Rujan 2016 (5)
Kolovoz 2016 (12)
Srpanj 2016 (10)
Lipanj 2016 (5)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS
6. IGPH - najave partija i rezultati

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server

Antuelno


_________
21. Otvoreno prvenstvo Hrvatske u gou
na OGS-u

30.-31.. 05. 2020. ( vikend )

Registracija


_________
2. Međunarodni ljetni SEYGO Tour go kamp
Zaostrog

29.6.-6.7.2020.


_________
12. Memorijal Ivice Kuhara
Spomen park Mate Lovraka

Valiki Grđevac
22. 08. 2020. ( subota )


_________
Klupsko prvenstvo Hrvatske u gou
Narodna knjižnica Lipovljani

Lipovljani
29. 08. 2020. ( subota )


_________
6. Go Lipovljanski susreti
Narodna knjižnica Lipovljani

Lipovljani
30. 08. 2020. ( nedjelja )


_________
SEYGO
Generalni poredak
2019.



Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj





Go - misaona igra
02.07.2019., utorak
Ljetni go kamp u Zaostrogu

U Zaostrogu se od 1.-8. srpnja 2019. godine održava Međunarodni ljetni go kamp SEYGO Tour. Organizator kampa je Hrvatska igo udruga u suradnji s Konfucijevim institutom Sveučilišta u Zagrebu, a uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, Središnjeg državnog ureda za šport Republike Hrvatske, Grada Jastrebarsko i Turističke zajednice općine Gradac. Također treba istaknuti međunarodnu potporu koju su pružili Nihon ki-in iz Tokija, čiji je predstavnik Catalin Taranu, profesionalni igrač 5. dana najistaknutiji Europljanin koji je u Japanu postigao takav status, te Korejska Go Federacija, čija je predstavnica Park Ji-young, profesionalna igračica 1. dana.
SEYGO (Saijo European Youth Go) projekt započet je 2019. godine s ciljem organizacije kvalitetnih natjecanja u misaonom športu go za djecu i mlade. Na ljetni go kamp u Zaostrogu došlo je ukupno 75 djece i mladih iz Hrvatske, Rumunjske, Ukrajine, Slovenije, Njemačke, Italije i Ruske Federacije.
Većina sudionika je smještena u hostelu Zaostrog-Sisak, gdje se uz samo natjecanje koje se igra u 6 kola održavaju i brojne radionice vezane uz kineski jezik, kaligrafiju i borilačke vještine, te mala škola plivanja.
Svečanom otvaranju u ponedjeljak, 1. srpnja 2019. u 21 sat nazočio je gospodin Davor Andrijašević, direktor Turističke zajednice Općine Gradac koji je pozdravio ovaj skup i zaželio puno uspjeha svim natjecateljima.
U četvrtak, 4. srpnja 2019. u 21 sat održat će se proglašenje najuspješnijih natjecatelja u konkurencijama do 12 godina, do 16 godina i do 20 godina, s tim da se u petak, subotu i nedjelju nastavljaju radionice i natjecanja u rješavanju go problema, a posebna atrakcija će biti jedinstvena "podvodna go štafeta", koja će se održati u kristalno čistoj vodi jedne od najljepših plaža na Jadranu.
Više o igri go može se saznati na sljedećim mrežnim adresama:
http://skola.higou.hr/ i
https://en.wikipedia.org/wiki/Go_(game)
O projektu SEYGO Tour također se može više vidjeti na stranicama Europske go federacije:
https://www.eurogofed.org/seygo/

Popis igrača

Prema dobnim skupinama:
do 24 godine - 1 igrač (nije u službenim konkurencijama)
do 20 godina - 7 igrača
do 16 godina - 17 igrača
do 12 godina - 38 igrača
početnici - 12 igrača (koji igraju po prvi put)
Prema zemljama iz kojih dolaze:
  • Hrvatska 40
  • Rumunjska 23
  • Ukrajina 4
  • Slovenija 3
  • Njemačka 2
  • Italija 2
  • Rusija 1
  • Lijepi pozdrav!
    Damir Medak

    U utorak 2. 7. su odigrana prva dva kola. Sa po dvije pobjede je formirana vodeća skupina u kategoriji do 12 godina, u kojoj je većina ovdje prisutnih osnovnoškolaca, te nastaviti "knock-out" sustavom do finala u 6. kolu. Naravno, oni koji "izgube" nastavljaju igru na otvorenom turniru u kojem igraju svi ostali.
    U srijedu idu dalje nova dva kola..

    Drugi dan turnira - srijeda 03. srpanj

    Završile su partije 4. kola.
    Lijepa vijest je da se Karlo Vlahović plasirao među 8 najboljih i izgubio je u 4. kolu od Anne Melnyk, najbolje
    europske igračice do 12 godina na prvenstvu u Moskvi. Tako će u sutrašnje polufinale od naših "samo" Stjepan koji
    je pobijedio Tonku Žderić.
    U konkurenciji do 20 godina šansu za igru u finalu vjerojatno će imati Mirta.
    Uz Medake, tri pobjede iz prva četiri kola uz Karla Vlahovića imaju još i Tonka Žderić, Kaja Žderić, Karlo Brebrić i Toma Burgund.
    Damir Medak

    Pogledajmo turnirsku tablixu nakon četri odigrana kola.
     Mj. Igrač/ica              Kat Drž Grup Pob    1.k   2.k   3.k   4.k MMS SOS SSS
    1. Bernardis Davide 1D IT U16 4 11+w0 3+b0 24+w0 20+b0 31 92 348
    2. Grigoriu Elian_Ioan 5D DE U20 3 7+w0 6+b0 8+w0 6?b0 30 116 445
    3. Medak Mirta 2D HR U20 3 9+b0 1-w0 12+b0 14+w0 30 108 368
    4. Rotarita Stefan_Adrian 1K RO U12 3 6-w0 38+b0 26+w0 16+b0 30 78 348
    5. Malko Olesia 4K UA U12 4 8+w0 39+b0 56+b0 17+b0 30 74 308
    6. Wagner Gabriel 3D DE U24 2 4+b0 2-w0 7+w0 2?w0 29 119 423
    7. Malko Yaroslav 1K UA U20 2 2-b0 9+w0 6-b0 12+b0 29 113 429
    8. Weigmann Arved 3K DE U20 2 5-b0 15+w0 2-b0 37+w0 29 94 351
    9. Krushelnytska Polina 3K UA U16 2 3-w0 7-b0 27+w0 21+b0 29 92 370
    10. Medak Robert 4K HR U16 0 - - - - 28 104 416
    11. Melnyk Anna 5K UA U12 3 1-b0 40+w0 47+w0 18+w0 28 77 300
    12. Irimia Tiberiu 6K RO U20 1 13-b0 20+b0 3-w0 7-w0 25 102 376
    13. Medak Stjepan 8K HR U12 3 12+w0 48-b0 29+w0 28+b0 25 67 297
    14. Simic Matko 9K HR U20 2 16-w0 21+b0 37+w0 3-b0 23 82 348
    15. Marcoci Georgeta 12K RO U16 3 17+w0 8-b0 41+b0 23+w0 21 80 297
    16. Pavlinskij Ernest 12K RU U12 3 14+b0 49+w0 30+b0 4-w0 21 79 280
    17. Crvelin Roko 11K HR U12 2 15-b0 50+b0 31+w0 5-w0 21 77 270
    18. Vlahovic Karlo 12K HR U12 3 19+w0 51+w0 32+b0 11-b0 21 74 260
    19. Heidel David 13K RO U16 3 18-b0 23+w0 33+b0 25+b0 20 68 263
    20. Chelariu Stefan-Antoni 14K RO U16 2 22+b0 12-w0 36+b0 1-w0 18 88 307
    21. Oprisan Elena-Alexandr 14K RO U16 2 26+b0 14-w0 42+b0 9-w0 18 80 306
    22. Sladetic Teo 14K HR U12 2 20-w0 43+b0 28-b0 26+w0 18 61 288
    23. Ungureanu Eduard-Teodo 15K RO U16 2 34+w0 19-b0 45+w0 15-b0 17 68 256
    24. Pravdic Gabriel 16K HR U16 2 35+b0 25-w0 1-b0 30+w0 16 75 272
    25. Petrescu Bianca 17K RO U16 3 29+w0 24+b0 46+b0 19-w0 16 64 259
    26. Procek Danijel 16K HR U12 1 21-w0 54+b0 4-b0 22-b0 15 78 270
    27. Leahu Fabian 18K RO U16 3 38+w0 37+b0 9-b0 32+w0 15 69 306
    28. Zderic Tonka 18K HR U12 3 40+b0 53+b0 22+w0 13-w0 15 68 247
    29. Derencin Antun 17K HR U12 2 25-b0 57+w0 13-b0 34+w0 15 66 238
    30. Arnautu Matei_Alexandr 18K RO U12 2 37+b0 55+w0 16-w0 24-b0 14 62 283
    31. Vlasic Vito 18K HR U12 2 33+b0 44-w0 17-b0 38+w0 14 61 258
    32. Ban Simun 18K HR U12 2 41+b0 52+w0 18-w0 27-b0 14 61 254
    33. Macovei Stefania 18K RO U16 2 31-w0 63+b0 19-w0 39+b0 14 57 246
    34. Klanjcic Paula 17K HR U12 1 23-b0 56-w0 44+w0 29-b0 14 56 254
    35. Pirlea Tudor 17K RO U12 0 24-w0 47-b0 - - 14 54 245
    36. Burgund Toma 19K HR U16 3 52+w0 62+b0 20-w0 49+b0 14 52 248
    37. Rosic Matej 17K HR U20 0 30-w0 27-w0 14-b0 8-b0 13 81 307
    38. Cukoic Franko 18K HR U12 1 27-b0 4-w0 40+w0 31-b0 13 72 276
    39. Lojdl Mihael 19K HR U12 2 44+b0 5-w0 48+b0 33-w0 13 69 244
    40. Delic Dora 18K HR U12 1 28-w0 11-b0 38-b0 52+w0 13 68 270
    41. Pirlea Bogdan 18K RO U16 1 32-w0 61+b0 15-w0 - 13 58 235
    42. Pavlicic Bruno 19K HR U16 2 53+w0 60+b0 21-w0 43-b0 13 54 232
    43. Sincari Luca 20K RO U12 3 58+b0 22-w0 55+w0 42+w0 13 54 212
    44. Salihovic Artur 19K HR U12 2 39-w0 31+b0 34-b0 58+w0 13 52 235
    45. Brebric Karlo 20K HR U16 3 47+w0 58+w0 23-b0 54+b0 13 52 234
    46. Zderic Kaja 20K HR U16 3 57+b0 59+w0 25-w0 48+w0 13 50 223
    47. Kuhar Filip 20K HR U12 2 45-b0 35+w0 11-b0 57+w0 12 66 234
    48. Apetrei Octavian 20K RO U12 2 63+b0 13+w0 39-w0 46-b0 12 61 234
    49. Arnautu David 20K RO U12 2 59+b0 16-b0 53+w0 36-w0 12 58 229
    50. Mutabzija Mirna 20K HR U12 2 56+b0 17-w0 52-b0 60+w0 12 55 245
    51. Delic Sara 20K HR U12 2 62+w0 18-b0 54-w0 59+b0 12 54 221
    52. Kolic Fran 19K HR U12 1 36-b0 32-b0 50+w0 40-b0 12 53 236
    53. Sincari Matei 19K RO U12 1 42-b0 28-w0 49-b0 56+w0 12 51 248
    54. Suc Enej 20K SI U12 2 60+w0 26-w0 51+b0 45-w0 12 51 231
    55. Tadin Leo 20K HR U12 2 61+w0 30-b0 43-b0 62+w0 12 48 211
    56. Hecimovic Noa 20K HR U12 1 50-w0 34+b0 5-w0 53-b0 11 68 236
    57. Ljubetic Franka 20K HR U12 1 46-w0 29-b0 61+b0 47-b0 11 51 228
    58. Bubanovic Roko 20K HR U12 1 43-w0 45-b0 *+ 44-b0 11 49 198
    59. Sandru Luciana 20K RO U12 1 49-w0 46-b0 62+b0 51-w0 11 47 211
    60. Macovei Maria 20K RO U12 1 54-b0 42-w0 63+w0 50-b0 11 47 208
    61. Kokotovic Karlo 20K HR U12 1 55-b0 41-w0 57-w0 63+b0 11 46 205
    62. Bubanovic Leona 20K HR U12 0 51-b0 36-w0 59-w0 55-b0 10 49 201
    63. Narancic Leon 20K HR U12 0 48-w0 33-w0 60-b0 61-w0 10 48 211
    Nastavlja se u četvrtak 5.i 6. kolom.

    Dan treći, dio prvi

    Treći dan SEYGO Tour natjecanja započeo je grupnom fotografijom, nakon čega je počelo 5. kolo.
    U polufinalnim partijama do 20 godina nije bilo iznenađenja pa će u finalu do 20 godina igrati Mirta i Elian.
    Također, u konkurenciji do 16 godina snage će odmjeriti Davide Bernardis, 1d iz Italije i Polina Krushelnytska, 3k iz Italije.
    Međutim u konkurenciji do 12 godina favorizirani Stefan Rotarita, 1k iz Rumunjske, izgubio je partiju od Anne Melnyk, 5k iz Ukrajine, koja će onda za prvo mjesto igrati protiv svoje sunarodnjakinje Olesije Malko, 4k. Za treće mjesto će se s Rotaritom boriti Stjepan Medak.
    Danas je počeo i turnir početnika na kojem sudjeluje 9 igrača: 7 iz Hrvatske i 2 iz Rumunjske. Odigrana su dva kola, a poslijepodne će igrati još dva.
    Oko 10 sati pridružilo nam se i 16 učenika - natjecatelja iz matematike - 6. i 8. razreda iz Dubrovnika, koji su sa svoje dvije profesorice matematike došli na jednodnevni nagradni "go-izlet" u Zaostrog. Nakon uvodnog predavanja o pravilima igre, krenuli su hrabro na male ploče. Poslije ručka će razgledati znameniti Franjevački samostan u Zaostrogu i nakon kupanja krenuti natrag za Dubrovnik.

    Lijepi pozdrav!
    Damir
    - 23:22 - Komentari (1) - Isprintaj - #

    << Arhiva >>