< ožujak, 2018 >
P U S Č P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Siječanj 2022 (4)
Prosinac 2021 (11)
Studeni 2021 (4)
Listopad 2021 (7)
Rujan 2021 (5)
Kolovoz 2021 (3)
Srpanj 2021 (3)
Lipanj 2021 (3)
Svibanj 2021 (3)
Travanj 2021 (6)
Ožujak 2021 (4)
Veljača 2021 (2)
Siječanj 2021 (3)
Prosinac 2020 (9)
Studeni 2020 (6)
Listopad 2020 (5)
Rujan 2020 (3)
Kolovoz 2020 (5)
Srpanj 2020 (1)
Lipanj 2020 (4)
Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (6)
Veljača 2018 (9)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet - European Team Chamo

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server 2021/22.

Antuelno

_________________
12. sezona EGTC
Liga B, 4. kolo

Hrvatska - Turska

Pandanet Go Server - Panda
18. 01. 2022.


_________________
28. Prvenstvo Hrvatske
Online Go Server - OGS

29. 12. 2021. do 15. 1. 2022.

Prijavni obrazac

Popis prijavljenih

_________________
8. Internet Go Prvenstvo Hrvatske
OGS

Traje od 15.11.2021. do prve polovine siječnja 2022. u dvije lige
Popis sudionika na



___________________
Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

___________________
Go u Hrvatskoj
1999. - 2005.

( iz arhive GK 'Velika Gorica' )



Go - misaona igra
29.03.2018., četvrtak
23. Europsko prvenstvo mladih u gou

23. European Youth Go Championship 2018.
Kiev 28. 03. – 31. 03. 2018.


Ukrajinski domaćini - baš kao i sinoć u zračnoj luci - i jutros su nas lijepo dočekali u "Dvorcu djece i mladih" - idealnom prostoru za go natjecanje.
Sudjeluju igrači iz 18 zemalja. Broj hrvatskih igračica se povećao: u konkurenciji do 16 godina nastupit će i 12-godišnja Kaja Žderić, tako da sada po prvi puta u povijesti imamo u svakoj skupini i igrača (U20 - Matko Šimić, U16 - Robert Medak, U12 - Stjepan, Roko i Teo) i igračicu (Mirta, Kaja i Tonka).
Otvaranje sa zmajem, cirkuskim akrobatima i prepunim kazališnim amfiteatrom je na razini najbolje organiziranih go-kongresa.
Predstavnici grada Kijeva, ministarstva i olimpijskog odbora održali su kratke govore.
S uobičajenim malim zakašnjenjem počinje 1. kolo. U prostor za igru smiju ulaziti samo suci, dok svi ostali imaju prekrasan pogled iz ptičje perspektive.
Grupa U20: 36 igrača, Mirta u top-grupi igra s 2. danom iz Mađarske, Matko s 15. kyuem iz Engleske.
Grupa U16: 72 igrača, Robert u top-grupi na 4. stolu igra s 1. danom iz Rusije, Kaja s 20. kyuem iz Ukrajine.
Grupa U12: 100 igrača, Stjepan protiv 11. kyua, Roko protiv 18. kyua, Teo protiv 19. kyua, Tonka protiv 20. kyua, svi protivnici iz Ukrajine.


Na ovim slikama su situacije u prvom kolu.

Rezultati naših predstavnika u prva va kola su:
1. kolo: Ukupno 6:2
Under 20 2:0

Medak Mirta 2k HR - Csizmadia Robert 2d HU 1:0
Simic Matko 18k HR - Gascoyne Daniel 15k UK 1:0
Under 16 1:1
Medak Robert 5k HR - Krainov Anton 1d RU 0:1
Zderic Kaja 20k HR - Mnykh Maksym 20k UA 1:0
Under 12 3:1
Medak Stjepan 12k HR - Kovalevskaja Valeria 11k RU 1:0
Crvelin Roko 18k HR - Hrabarchuk Yeva 18k UA 0:1
Sladetic Teo 19k HR - Rudko Vladyslav 19k UA 1:0
Zderic Tonka 20k HR - Tereshchuk Titiana 20k UA 1:0
2. kolo:Ukupno 2:6
Under 20 1:1

Medak Mirta 2k HR - Pankoke Matias 4d DE 0:1
Simic Matko 18k HR bod bez borbe
Under 16 0:2
Medak Robert 5k HR - Klochikhina Valeria 1k RU 0:1
Zderic Kaja 20k HR - Naumenko Mariia 20k UA 0:1
Under 12 1:3
Medak Stjepan 12k HR - Bugaj Antoni 6k PL 0:1
Crvelin Roko 18k HR - Chernova Mariia 18k UA 1:0
Sladetic Teo 19k HR - Ivliev Anatolii 19k UA 0:1
Zderic Tonka 20k HR - Stanitska Arina 20k UA 0:1

Pozdrav iz snježnog Kijeva!

Drugi dan prvenstva – 30. 03. 2018.

Nastavljene su zanimljive borbe mislima sa crnim i bijelim kamenčićima. Stiču se važna iskustva jakih međunarodnih turnira. Pogledajmo što su naše mlade igračice i igrači goa uradili danas u 3. i 4. kolu.
3. kolo: Ukupno 5:3
Under 20 1:1

Medak Mirta 2k HR - Goncalves Simao 3d PT 0:1
Simic Matko 18k HR - Ihnatenko Anastasii 20k UA 1:0
Under 16 1:1
Medak Robert 5k HR - Vasova Dita 3k CZ 0:1
Zderic Kaja 20k HR - Vovchok Yan 20k UA 1:0
Under 12 3:1
Medak Stjepan 12k HR - Stefanovych Dmytro 10k UA 0:1
Crvelin Roko 18k HR - Ivliev Anatolii 19k UA 1:0
Sladetic Teo 19k HR - Oliinyk Anna 19k UA 1:0
Zderic Tonka 20k HR - Tereshchuk Davyd 20k UA 1:0
4. kolo: Ukupno 4:4 ( sveukupno nakon 4 kola 17:15 )
Under 20 1:1

Medak Mirta 2k HR - Verteletskyi Vladys 1d UA 0:1
Simic Matko 18k HR - Nolan Jack 12k UK 1:0
Under 16 1:1
Medak Robert 5k HR - Lebedev Arkadij 6k RU 0:1
Zderic Kaja 20k HR - Yehorova Ioanna 20k UA 1:0
Under 12 2:2
Medak Stjepan 12k HR - Stelbacky Mojmir 12k SK 1:0
Crvelin Roko 18k HR - Zahoroichuk Anastas 17k UA 1:0
Sladetic Teo 19k HR - Stanitska Arina 20k UA 0:1
Zderic Tonka 20k HR - Chernova Mariia 18k UA 0:1
Bio je ovo za naše pozitivan dam sa devet pobjeda i sedam poraza.
Sutra je poslijednji dan prvenstva sa zadnja dva kola.

Treći, poslijednji, dan prvenstva – 31. 03. 2018.

Odigrana su i dva poslijednja kola prvenstva.
5. kolo: Ukupno 4:4 ( sveukupno nakon 5 kola 21:19 )
Under 20 1:1

Medak Mirta 2k HR - Kralikova Zuzana 4k SK 1:0
Simic Matko 18k HR - Goschler Levente 14k HU 0:1(3,5)
Under 16 0:2
Medak Robert 5k HR - Krushelnytska Polina 8k UA 0:1
Zderic Kaja 20k HR - Levchyk Dmytro 20k UA 0:1
Under 12 3:1
Medak Stjepan 12k HR - Kushnerik Roman 8k UA 0:1
Crvelin Roko 18k HR - Zaiets Orest 17k UA 1:0
Sladetic Teo 19k HR - Chernova Mariia 18k UA 1:0(1,5)
Zderic Tonka 20k HR - Hrebenshchykov Dmytro 20k UA 1:0
6. kolo: Ukupno 2:6 ( sveukupno nakon 6 kola 23:25 )
Under 20 0:2

Medak Mirta 2k HR - Malko Yaroslav 1k UA 0:1
Simic Matko 18k HR - Kollner Dora 9k HU 0:1(0,5)
Under 16 0:2
Medak Robert 5k HR - Smith Edmund 6k UK 0:1
Zderic Kaja 20k HR - Upton Megan 20k UK 0:1
Under 12 2:2
Medak Stjepan 12k HR - Pushnia Yurii 13k UA 0:1
Crvelin Roko 18k HR - Mychko Artem 18k UA 1:0
Sladetic Teo 19k HR - Zahoroichuk Anastas 17k UA 1:0
Zderic Tonka 20k HR - Troian Arsenii 20k UA 0:1
Kažu da konac djelo krasi i to se može reći za neke naše mlade igrače:
Junak dana je bio Roko koji je zabilježio svoju petu uzastopnu pobjedu i sa 5 od 6 ponovio prošlogodišnji Stjepanov rezultat.
Pobijedio je i Teo, koji sa 4 od 6 može biti jako zadovoljan.
Svi su ostali izgubili s tim da je Matkova partija protiv 9. kyua iz Mađarske bila najdulja na cijelom natjecanju i Matko je na kraju bio kraći za pola boda.
Završne tablice i osvrt će biti u novom postu. Ovaj je već ptilično narastao. ... :)
- 23:46 - Komentari (4) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>