< veljača, 2017 >
P U S Č P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Studeni 2020 (6)
Listopad 2020 (5)
Rujan 2020 (3)
Kolovoz 2020 (5)
Srpanj 2020 (1)
Lipanj 2020 (4)
Svibanj 2020 (4)
Travanj 2020 (6)
Ožujak 2020 (5)
Veljača 2020 (7)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (6)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)
Siječanj 2017 (5)
Prosinac 2016 (8)

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS
6. IGPH - najave partija i rezultati

Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac

Pogledali ovaj blog

09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet - European Team Chamo

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server 2020/21.

Antuelno

_________
7. sezona Hrvatske Go Lige
Start: 26. 10. 2020.
na OGS-u
Pravila ( klik )
Prijave ( klik )
do 24. 10. 23:59.
Prijavljeni ( klik )

_________
6. Turnir
SEYGO Switzerland

OGS
17. - 22. 11. 2020.


_________
7. Turnir
SEYGO Masters
OGS
12. 2020.


_________
T6 - Turnir šestorke 2020.
OGS
14. 11. - 01. 12. 2020.


___________________
Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

___________________
Go u Hrvatskoj
1999. - 2005.

( iz arhive GK 'Velika Gorica' )



Go - misaona igra
21.02.2017., utorak
22. Europsko prvenstvo mladih u gou

Grenoble 18. - 20. 02. 2017.

Završilo je i ovogodišnje prvenstvo Europe za mlade u gou. Već petu godinu za redom nas na ovim prvenstvima reprezentira šahovsko-goaška obitelj Medak. Sudjelovali su na prvenstvima mladih: 2013. Budapest, 2014. Bognor Regis, 2015. Zandvoort, 2016. Subotica i sada 2017. Grenoble. U početku su igrali Mirta i Robert, jer je Stjepan bio beba. Sada je već i on u konkurenciji, jer već je starija vrtička grupa, a na jesen će i u školu. I ne samo da je igrao, već je bio najuspješniji u našoj vrsti.
Pogledajmo tabelarno prikazane rezultate. Prva četri kola su prikazana dva posta niže, pa sada ide prikaz ostatka i završni dio.
Konkurecija ispod 12 godina – U12
Stjepanovi rezultati u poslijednja dva kola:
5. kolo: pobjeda protiv Shalnev Svjatoslav 16.kyu rejting 729 iz Rusije sa 2 pobjede na kraju
6. kolo: poraz protiv Rieger Angelika 12.kyu rejting 889 iz Njemačke sa 4 pobjede na kraju
Skraćeni redoslijed ( prvih 10 i Stjepan ):
Mj. Natjecatelj/ica Dr Kat. Rat. MMS 1. 2. 3. 4. 5. 6. Pob
1. Klochikhin Ivan ru 4.kyu 1713 18 6+ 5+ 2+ 4+ 3+ 9+ 6
2. Rotarita Stefan_Adrian ro 5.kyu 1568 17 3+ 9+ 1- 14+ 8+ 5+ 5
3. Krushelnytska Polina ua 8.kyu 1251 16 2- 16+ 13+ 6+ 1- 7+ 4
4. Krajnov Jaroslav ru 4.kyu 1708 16 11+ 10+ 8+ 1- 5- 13+ 4
5. Ovsiienko Vsevolod ua 9.kyu 1199 16 20+ 1- 14+ 11+ 4+ 2- 4
6. Touzot Cyan fr 8.kyu 1309 16 1- 18+ 10+ 3- 11+ 8+ 4
7. Fakhrutdinov Amir ru 8.kyu 1296 15 15+ 13- 9+ 8- 10+ 3- 3
8. Prikarev Nikita ru 1.kyu 1968 15 16+ 15+ 4- 7+ 2- 6- 3
9. Bernardis Davide it 2.kyu 1919 15 14+ 2- 7- 16+ 15+ 1- 3
10. Pishchalnikov Artemij ru 1.kyu 2027 15 13+ 4- 6- 12+ 7- 14+ 3
..........
24. Medak Stjepan hr 15.kyu 537 10 28+ 27+ 25+ 22+ 29+ 17- 5
..........
Ukupno 92 katjecatelja

Konkurecija ispod 16 godina – U16
Robertovi rezultati u poslijednja dva kola:
5. kolo: poraz protiv Lucien Philemon 11.kyu rejting 999 iz Francuske sa 5 pobjeda na kraju
6. kolo: pobjed protiv Guignard-perret Ugo 11.kyu rejting 1017 iz Francuske sa 4 pobjede na kraju
Skraćeni redoslijed ( prvih 10 i Robert ):
Mj. Natjecatelj/ica Dr Kat. Rat. MMS 1. 2. 3. 4. 5. 6. Pob
1. Vazquez Oscar es 3.dan 2349 25 12+ 6+ 2+ 3+ 5+ 11+ 6
2. Krushelnytskyi Valerii ua 4.dan 2420 24 19+ 5+ 1- 7+ 4+ 3+ 5
3. Shakhov Kim ru 4.dan 2399 23 9+ 8+ 4+ 1- 6+ 2- 4
4. Pittner Arved de 3.dan 2268 23 7+ 10+ 3- 8+ 2- 9+ 4
5. Dobranis Denis ro 3.dan 2265 23 11+ 2- 12+ 15+ 1- 14+ 4
6. Mramorov Andrej ru 2.dan 2105 23 15+ 1- 16+ 19+ 3- 7+ 4
7. Arsinoaia Ioan_Alexandru ro 1.dan 1984 22 4- 13+ 14+ 2- 10+ 6- 3
8. Krajnov Anton ru 1.dan 2119 22 16+ 3- 11+ 4- 9- 19+ 3
9. Shalneva Virzhinia ru 2.dan 2064 22 3- 15- 13+ 18+ 8+ 4- 3
10. Mezin Savva ru 1.dan 2088 22 20+ 4- 15- 12+ 7- 13+ 3
..........
46. Medak Robert hr 9.kyu 1213 14 41- 45+ 35- 40- 39- 44+ 2
..........
Ukupno 79 katjecatelja

Konkurecija ispod 20 godina – U20
Mirtini rezultati u poslijednja dva kola:
5. kolo: pobjeda protiv Birckner Bruno 8.kyu rejting 1382 iz Njemačke sa 5 pobjeda na kraju
6. kolo: poraz protiv Bousquet Sylvain 2.kyu rejting 1770 iz Francuske sa 3 pobjede na kraju
Skraćeni redoslijed ( prvih 10 i Mirta ):
Mj. Natjecatelj/ica Dr Kat. Rat. MMS 1. 2. 3. 4. 5. 6. Pob
1. Kajmin Vjacheslav ru 5.dan 2479 27 11+ 10+ 4+ 3- 7+ 6+ 5
2. Fionin Grigorij ru 6.dan 2629 27 9+ 7- 12+ 13+ 5+ 3+ 5
3. Chernykh Anton ru 5.dan 2483 26 12+ 5+ 7+ 1+ 6- 2- 4
4. Pankoke Matias de 4.dan 2431 26 14+ 8+ 1- 6- 9+ 11+ 4
5. Ruzicka Martin de 4.dan 2409 26 15+ 3- 14+ 10+ 2- 8+ 4
6. Grigoriu Elian_Ioan ro 3.dan 2301 26 8- 15+ 20+ 4+ 3+ 1- 4
7. Djepov Sinan bg 5.dan 2445 26 13+ 2+ 3- 19+ 1- 18+ 4
8. Popov Stepan ru 5.dan 2487 25 6+ 4- 13- 16+ 10+ 5- 3
9. Khudoleev Artem ru 4.dan 2325 25 2- 14- 15+ 12+ 4- 13+ 3
10. Pitrop Alexandru_Petre ro 4.dan 2369 25 17+ 1- 16+ 5- 8- 15+ 3
..........
36. Medak Mirta hr 4.kyu 1685 19 35- 37+ 34- 31- 38+ 30- 2
..........
Ukupno 52 katjecatelja
Dodjela nagrada je obavljena u - gradskoj vijećnici! Francuzi su imali izložbu o gou u shopping centru: umjetnička djela, učenje početnika, bojanke, posteri ...
Sve u svemu Francuska nastavlja s vrhunskim radom. Nije loše spomenuti da je jedan od sponzora - DeepMind.
Dodjejene su i nagrade za ekipno prvenstvo na KGS-u:
1. Rusija
2. Njemačka
3. Mađarska (!)
Robert je dobio nagradu za slobodne partije na plocci 13X13.


Nagradu za rezultat na pravom turniru zasluzio je Stjepan, a za rezultat na 13x13 na podiju, na slici, je - Robert.

Rejting nakon prvenstva

Nakon malo čekanja je stigao na red i novi rejting. Potrebno je malo više vremena za provjere podataka novih mladih igrača sa raznih strana Europe.
Pogledajmo nova stanja rejtinga naših Medaka.
HRr. Igrač/ica     Kyu  Rat.   +/- Tur Nov.kyu
16. Medak Mirta 4k 1637 -48 68 5.kyu
23. Medak Robert 9k 1113 -100 69 10.kyu
30. Medak Stjepan 15k 835 +298 34 13.kyu
Stjepan je u rejting-bodovima napredovao dvostruko od padova Mirte i Roberta zajedno, dok je u kyuu napredovao upravo za zbroj padova njih zajedno.
Znajući Mirtu i Roberta, brzo će oni vratizi kyueve, a Stjepan je samo 16 bodova do 12. kyua.
- 00:16 - Komentari (2) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>