< srpanj, 2016 >
P U S Č P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Veljača 2020 (4)
Siječanj 2020 (6)
Prosinac 2019 (12)
Studeni 2019 (7)
Listopad 2019 (5)
Rujan 2019 (6)
Kolovoz 2019 (9)
Srpanj 2019 (8)
Lipanj 2019 (7)
Svibanj 2019 (8)
Travanj 2019 (6)
Ožujak 2019 (6)
Veljača 2019 (5)
Siječanj 2019 (6)
Prosinac 2018 (8)
Studeni 2018 (11)
Listopad 2018 (4)
Rujan 2018 (4)
Kolovoz 2018 (7)
Srpanj 2018 (5)
Lipanj 2018 (4)
Svibanj 2018 (7)
Travanj 2018 (6)
Ožujak 2018 (7)
Veljača 2018 (9)
Siječanj 2018 (5)
Prosinac 2017 (6)
Studeni 2017 (7)
Listopad 2017 (5)
Rujan 2017 (5)
Kolovoz 2017 (10)
Srpanj 2017 (9)
Lipanj 2017 (5)
Svibanj 2017 (9)
Travanj 2017 (6)
Ožujak 2017 (7)
Veljača 2017 (8)
Siječanj 2017 (5)
Prosinac 2016 (8)
Studeni 2016 (10)
Listopad 2016 (8)
Rujan 2016 (5)
Kolovoz 2016 (12)
Srpanj 2016 (10)
Lipanj 2016 (5)
Svibanj 2016 (7)
Travanj 2016 (6)
Ožujak 2016 (8)

Komentari On/Off

Opis bloga
Predstavljanje drevne, a sada sve popularnije igre GO. Predstavljanje pravila igre, komentari partija, zanimljivosti u svezi goa, vijesti sa natjecanja, go-problematika, obavijesti o predstojecim natjecanjima.

Dodatna pitanja u vezi goa i organiziranja igranja možete uputiti na e.mail:
mladen.smud@gmail.com

Hrvatski Go Savez
HGOS


HIGOU:
- O nama
- Statut
- Pravilnik o članarini
- Pristupnica


Redovna okupljališta uz igranje i učenje igre Go u okolici:

Karta mjesta gdje se Go igra

Karlovac

Knjižnica za mlade – Banjavčićeva 8
subotama od 11 do 13 sati - go-radionice i/ili igranje goa.

Kutina

U knjižnici Srednje škole Tina Ujevića
Svakog utorka od 18 sati tijekom nastavne godine druženje igranjem goa.

Lipovljani

Narodna knjižnica Lipovljani
Trg hrvatskih branitelja 14 u centru Lipovljana
srijedama od 18 sati

Rijeka

Dom mladih
Laginjina 15
utorkom i petkom od 18:00 do 20:00

Velika Gorica

Gorički Klub Mladih
Trg Stjepana Radića 5/II
svaki petak od 17:15 do 19:30 - Go radionica i igranje Goa
do 13. 07. pa prekid do jeseni

Cvijetno naselje 18a
Sklonište - ulaz jug

subote po dogovoru od 16:00 do 20:00

Udruga 'Suncokret'
Cvjetno naselje 10
Igraonica goa

Svaki radni utorak od 10 do 13 sati

Zagreb

Knjižnica 'Ivana Brlić Mažuranić'
Folnegovićevo naselje

Laurenčićeva 8
utorcima od 17 sati do oko 19:30

Mjesni odbor Vrbani
Rudeška 148
srijedama od 19 do 21 sat

Linkovi
Interaktivna škola goa za početnike Za praćenje škole treba program "Adobe Flash".

Škola goa na blogu

Go Hrvatska
facebook


Blog:

Najave go-turnira i go-druženja su od 20. 08. 2014. na novom blogu: 'Najave go-turnira i druženja'.

Škola GO-a

Stjepan - Winterchur


Go u Hrvatskoj

Hrvatska Igo Udruga

Soba 'Hrvatsko internetsko Go prvenstvo' - IGPH OGS
6. IGPH - najave partija i rezultati


Go u svijetu

Popis svih mjesta gdje se okuplja uz igranje goa u svijetu

Europska Go Federacija

Eurogotv - Kratka izvješća

Go u Sloveniji

PSG - Polski i linkovi

Higashikita - Italija

Šamac


Zanimljivi linkovi goa:

Linkovi i preporuke - Alexander Dinerchtein:
Test tvoje kategorije!
Sanrensei
Lee Changho, 9-dan pro
Internet Go rating
Go KGS go lekcije
KGS Go server
KGS Insei Liga
Go novosti
Tjedne novosti o gou
Go tražilica
KGS i Pandanet novosti
Socijalna mreža za go igrače
Kolekcija trik-poteza
Svjetska prvenstva
Online test tvog stila!

Rating EGF-

Aktuelna rejting lista
hrvatskih go igrača


Guo Juan's Go School

Server za dopisno igranje - DragonGoServer

Jadranska dopisna go liga

Internet igranje goa - IGS - Pandanet

WAGC2018 - Tokyo - Nihon Ki-in

36. WAGC, rezultati na Pandanetu

EGTC - Pandanet

40. WAGC 2019.
Matsue, u Shimane prefekturi


EYGTC (za mlade ) - KGS-server

62th European Go Congress
Pisa - Italy
27. 7. - 7. 8. 2018.


Popis i linkovi go-problema i rješenja na ovom blogu

Go-problemi

161.; 162.; 163.; 164.;
165.; 166.; 167.; 168.;
169.; 170.; 171.; 172.;
173.; 174.; 175.; 176.;
177.; 178.; 179.; 180.;
181.; 182.; 183.

Rješenja go-problema

161.; 162.; 163.;
164.; 165.; 166.; 167.;
168.; 169.: 170.; 171.;
172.; 173.; 174.; 175.;
175a; 176.; 177.; 178.;
179.; 180.; 181.; 182.;
183.

Poluknuli su u ovaj blog od 21. 05. 2004.
09. 06. 2013. stanje je 107000. i kvit
Uz nekoliko kvitanja
02. 09. 2018. - 13440. i kvit
26. 4. 2019. - 6214.

Flags counter from:
22. 06. 2019. 13:40

Flag Counter

Aktuelno
_________
16. Cvuetno go turnir
Cvjetno naselje - Sklonište

Velika Gorica
22. 02. 2020. ( subota )


_________
3. Turnir Međuškolske go lige
Osnovna škola 'Eugen Kumičić'

Valika Gorica

29. 02. 2020. ( subota )


_________
59. Folka go turnir
Knjižnica 'I.B.Mažuranić'

Folnegovićevo naselje
Zagreb
07. 03. 2020. ( subota )


__________
EYGC2020.
Europsko prvenstvo za mlade u gou 2020.
Stubičke Toplie, 11. -14. 03. 2020.


_________
5. Turnir povodom Dana Lipovljana
Narodna knjižnica Lipovljani

Lipovljani
21. 03. 2020. ( subota )


_________
6. Go Lipovljanski susreti
Narodna knjižnica Lipovljani

Lipovljani
30. 08. 2020. ( nedjelja )


_________
SEYGO
Generalni poredak
2019.




Pregledi do sada odigranih tradicionalnih turnira goa u Hrvatskoj

Go - misaona igra
22.07.2016., petak
European Team Championship – Finals - 2016.

St. Petersburg 22. i 23. 07. 2016.

Od rujna 2015. do svibnja 2016. trajala je šesta sezona Pandanet Go European Team Championship, koja je putem interneta na Pandanet Go Serveru igrana u tri lige poredane po kvaliteti nacionalnih reprezentacija.
Četri prvoplasirane reprezentacije u najkvalitetnijoj Ligi-A stiću kvalifikaciju na finalni turnir, koji se igra pred početak Europskog Go Kongresa u mjestu njegova održavanja.
Ovaj puta su to slijedeće reprezentacije poredane redoslijedom u ligi:
1. Rusija2. Ukrajina3. Rumunjska4. Francuska
Prvo kolo počinje danas ( petak 22. 07. 2016. u 17:00 po našem vremenu ), a igraju:
Russia                           - France                           3:1
Ilya Shikshin 1. dan pro - Thomas Debarre 6. dan 1:0(Res.)
Alexander Dinerchtein 3. dan pro - Benjamin Dréan-Guénaďzia 6. dan 0:1(7.5)
Timur Sankin 6. dan - Tanguy Le Calvé 6. dan 1:0(Res.)
Gregory Fionin 6. dan - Rémi Campagnie 5. dan 1:0(1.5)
Ukraine - Romania 4:0
Artem Kachanovskyj 1. dan pro - Catalin Taranu 5. dan pro 1:0(Res.)
Andrij Kravec 6. dan - Cristian Pop 7. dan 1:0(res.)
Bohdan Zhurakovskyj 6. dan - Gheorghe Cornel Burzo 6. dan 1:0(Res.)
Dmytro Bogatskyy 6. dan - Mihai Valentin Serban 5. dan 1:0(Time)
Odigrano je 1. kolo. Povela je Ukrajina maksimalnom pobjedom protiv Rumunjske 4:0. Rusija je sa Francuskom naišla na jak otpor i pobjedili sa 3:1. Francuzi su pobjedili na drugoj ploči, a na četvrtoj ssu Rusi dobili tijesno za 1,5 poen.
U subotu sa početkom u 9:15 po našem vremenu počinje 2. kolo. Igraju:
Romania - Russia
France - Ukraine
Ovo finale će biti praćeno ovim postom dopisivanjem, a po potrebi i novim postom.
Tok događanja moguće je pratiti i na stranici organizatora: http://egc2016.ru/en/congress/common-events/team

2. kolo subota 23. 07.2016. u 9:15
Romania                      - Russia                            1:3
Catalin Taranu 5. dan pro - Ilya Shikshin 1. dan pro 0:1(Res.)
Cristian Pop 7. dan - Alexander Dinerchtein 3. dan pro 0:1(4,5)
Gheorghe Cornel Burzo 6. dan - Dmitrij Surin 6. dan 1:0(Time)
Mihai Valentin Serban 5. dan - Timur Sankin 6. dan 0:1(Res.)
France - Ukraine 2:2
Thomas Debarre 6. dan - Artem Kachanovskyj 1. dan pro 0:1(Time)
Benjamin Dréan-Guénaďzia 6. dan - Andrij Kravec 6. dan 0:1(Res.)
Tanguy Le Calvé 6. dan - Bohdan Zhurakovskyj 6. dan 1:0(3,5)
Rémi Campagnie 5. dan - Dmytro Bogatskyy 6. dan 1:0(4,5)
Nakon drugoga kola Rusija je na vodećoj poziciji. Ponovno pobjeđuju sa 3:1. Ovaj puta im je protivnik bila Rumunjska.
Ukrajina je u ovo kolo krenula u pobjedničkom stilu. Prve završene partije su im protiv Francuza bile pobjede na prve dvije ploče. Prošlogodišnji prvaci Francuzi tada na prebrojavanje pobjeđuju na četvrtoj za 4,5 i trećoj ploči za 3,5 poena i susret završava nerješeno 2:2, kao i prošle godine, kada su prvaci bili Francuzi.
Kolo prije kraja Francuzi zaostaju za vodećima 3 meč-boda, pa ćemo dobiti novoga prvaka Europe u ekipnoj konkurenciji nacionalnih vrsta.
Rješenje o prvaku past će u poslijednjem kolu u susretu Rusije i Ukrajine. Rusima je dovoljan i nerješen ishod.
Treće kolo je na rasporedu u 13:00, ali prethodno je završilo malo prije, a i vrijeme je za ručak, pa ne bi čudio i kasniji početak.

3. kolo subota 23. 07.2016. početak oko 13:00
Russia                           - Ukraine                       1:3
Ilya Shikshin 1. dan pro - Artem Kachanovskyj 1. dan pro 1:0(Res.)
Alexander Dinerchtein 3. dan pro - Andrij Kravec 6. dan 0:1(5,5)
Dmitrij Surin 6. dan - Bohdan Zhurakovskyj 6. dan 0:1(5,5)
Gregory Fionin 6. dan - Dmytro Bogatskyy 6. dan 0:1(13,5)

Romania - France 2:2
Catalin Taranu 5. dan pro - Thomas Debarre 6. dan 1:0(Time)
Cristian Pop 7. dan - Benjamin Dréan-Guénaďzia 6. dan 1:0(3,5)
Gheorghe Cornel Burzo 6. dan - Tanguy Le Calvé 6. dan 0:1(3,5)
Mihai Valentin Serban 5. dan - Rémi Campagnie 5. dan 0:1(1,5)

Završna tablica Finala
Mj. Ekipa   Pp  1. 2. 3. 4.  + = - Mb
1. Ukraine 9 2 3 2 2 2-1-0 5
2. Russia 7 3 1 1 2 2-0-1 4
3. France 5 0 1 2 2 0-2-1 2
4. Romania 3 1 1 1 0 0-1-2 1
Pp - Broj pobjeda na pločama
1.-4. - Broj pobjeda na ploči 1.-4.
+, =, - - Broj pobjeda, nerješenih, poraza u mečevima
Mb - Broj meč-bodova ( prvi kriterij redoslijeda )
Od kada se EGTC igra na Pandanetu putem interneta, a finale četri najuspješnije reprezentacije u živo prvaci su bili:
 God.  Mjesto igranja finala  Prvak Europe
2016. St Petersburg (Russia) 1. Ukraine
2015. Liberec (Czechia) 1. France
2014. Sibiu (Romania) 1. Russia
2013. Olsztyn (Poland) 1. Czechia
2012. Bonn (Germany) 1. Russia
2011. Bordeaux (France) 1. Russia

- 14:14 - Komentari (1) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>