.......................................................Image Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.usImage Hosted by ImageShack.us Barca prvak... - Football Zone - Blog.hr

Football Zone

17.05.2006., srijeda

Barca prvak...

Eto zavrsilo je i to finale, uzbudljivo do trenutka kad je Barca dala drugi gol, poslje toga je igra jednostavno stala, Arsenalovci izgleda ili nisu imali snage ili volje za moguce izjednacenje.

# Kolo Abib Touré - # Oleguer

2. minuta - Henry se izborio, puca sa 6 metara, Valdes brani.
3. minuta - Henry bomba sa 22 metra, Valdes brani.
10. minuta - Giuly pored Ashleya Colea, puca, pravo u Lehmanna.
18. minuta - Ronaldinho "no look" pas, Eto'o sam ispred Lehmanna, Lehmann ga rusi na 17 metara, lopta do Giulya, gol, ali Terje Hauge ga ponistava i daje izravni crveni Lehmannu.
Almunia ulazi umjesto Lehmanna, Pires razocarano izlazi iz igre, Ronaldinho nezagrijanom Almuniji puca pored gola.
19. minuta - Eboue krvolocan start, dobija zuti, pocinje nervoza Arsenala zbog igraca manje.
38. minuta - Eboue odlicno prolazi, Puyol ga rusi kod kaznenog prostora sa desne strane. Henry perfektan ( vjerojatno uigrani ) centarsut i Campbell u sam kut za 1-0.
45. minuta - Eto'o fenomenalno okrece Campbella, puca sa 8 metara, Almunija malo dira loptu, stativa!
49. minuta - Henry izbija loptu Bommelu, Bommel pada ko pokosen, sudija zuti Henryu. Na ponovljenoj snimci se vidi da Henry izbija loptu Bommelu, a Bommel ga kopackom udara po nozi i glumi poslje toga da je on udaren.mad
62. minuta - obecavajuca akcija, 3 na 3, Henry vuce loptu ali suvise sporo ide, dodaje Hlebu ovaj puca, pored gola.
65. minuta - Henry prolazi dvojicu, Valdes pola sekunde brzi od njega.
66. minuta - Ljungberg prolazi, Valdes brani.
69. minuta - Opet Henry u izglednoj situaciji, Valdes opet siguran.
72. minuta - Ronaldihno prolazi pored Colea, pored gola sa 5 metara iskosa.
76. minuta - Lopta prema Larssonu, ovaj u stotinku sekunde tocno daje prema Eto'o-u i Eto'o za 1-1.
81. minuta - Lopta kod Larssona, i opet fenomenalno proigravanje za Belletija, kroz noge Almunii, 2-1.

I to bi bilo to. Zadnjih deset minuta kao da se nije ni igralo, neshvatljivo mi je to da Arsenalovci nisu ni pokusali nesto, Barca se dodavala na svojoj polovici, Englezi su to gledali i tako smo docekali kraj.

Eboue, po meni, najbolji kod Arsenala

Na kraju da sumiram... I jedni i drugi da su osvojili ne bi bilo nezasluzeno, ali ipak nije to bila ona Barca kakva zna biti, iako je Arsenal od 18. minute igrao s igracem manje i ne samo to, vise prilika je imao, Henry je bar 3 mat pozicije mogao da pretvori u gol, nije uspio. Nije bio na nivou, to je definitivno.
Sudac je jako lose sudio u svakom slucaju, mozda je cak trebao i pustiti gol Guilya a ne dati crveni Lehmannu, ali ne, mora on da pokaze ko je gazda i ukenja utakmicu. + stalno se muvao tamo di ne treba ( citaj pod noge igracima ). Puno boljih sudaca postoji i trebalo je tj. moralo se izabrati nekog boljeg.

Za sad toliko, nema se vremena za vise trenutno.