|
Gogo zauvijek u mom srcu :(
Postojao je mladić anđeoskog osmijeha. Bio je najbolji break-plesač na ovim prostorima. Zvao se Goran Kolarek. Poznat i voljen i pod imenom Flor Kilah.
Sa šesnaest godina počeo se baviti plesom i od tada sudjeluje na mnogim hrvatskim i međunarodnim susretima/natjecanjima, gdje osvaja nagrade: višestruki je prvak Hrvatske u breakdanceu, 1995. i 1996. sudjeluje na natjecanju Battle of the Year u Njemačkoj, 2001. i 2002. kao dio skupine Feel da Panic u Poljskoj osvaja treće mjesto, a ove je godine na isto natjecanje bio pozvan kao sudac; pleše u pradstavama Tanec od smrti (2001), Priče iz Rovinjske šume (2002) i Give Me a Break (2003) u koreografijama Rajka Pavlića, vodi plesne radionice, jedan je od osnivača udruge građana Free Style Kingz, član gimnastičke sekcije Kineziološkog fakulteta, čarobni je plesač i u akcijama Sofa Jammings zajedno s plesačicama eks-Scene kojima je vodio i svoj posljednji trening potkraj lipnja ove godine.
Srpanj je proveo radeći ono što najviše voli i poštuje - plešući (a plešući je značilo i biti sa Zrinkom i voleći Zrinku jednako kao break, možda čak i više...). U srpnju je na Hip-hop i reagge festivalu na otvorenom SPLASH, pored Berlina, plešući zajedno s njemačkim breakerima Goran pobijedio.
Goran je proputovao Europu plešući na hip-hop jammovima, a kreativnošću, autorskom i izvođačkom energijom i nadarenošću zajedno sa svojim prijateljima i sljedbenicima, plesačima, učinio je izričaj hip-hop kulture - break, dijelom hrvatske suvremene plesne umjetnosti.
U dvorani eks-Scene, u prolazu Oktogon, u predvorju SC-a, na Trgu Bana Jelačića, u Liberdanceu, SKUC-u, gimnastičkoj dvorani Kineziološkog fakulteta... Goran pleše s nama. Smiješi se i prkošenjem gravitaciji svojim bravurama i neopisivom plesnošću zadivljuje nas i hrabri - vjerom u break i ljubav.
Gogo je obožavao svoju majku..
Slika Gorana i nj brata Domagoja
Bio je ljubitelj cvijeća
Volio je svoje prijatelje
Najviše od svega volio je Breakat tj uživao u tome..
|
Goran Kolarek.aka.Flor Kilah
sLIKE SA gORANOVOG POGREBA...
|
|
Dnevnik.hr Gol.hr Zadovoljna.hr Novaplus.hr NovaTV.hr DomaTV.hr Mojamini.tv |
Goran Kolarek R.I.P
...Every step we take,
Every move we make,
We"ll be missin"you....
Linkovi na kojima možete naći nešto vezano uz Gorana :)
FreeStyleKings.Org
BBoyWorld
Urban Moves
Goran Kolarek... Decko koji nije skidao osmjeh sa lica! svi koji su ga malo bolje poznavali,znaju da On ne bi zelio da placemo radi njega,vec da sljedimo svoj san,kao sto je On to cinio! I ZNATE STA...GORAN NIJE UMRO! ON ZIVI U NAMA,U NASIM SRCIMA! - i bit ce tako sve dok cemo ga se mi sjecati sa ljubavlju i postovanjem! sudbina kruta odvela ga sa njegova zivotnog puta! FLOR KILAH R.I.P. I'LL BE MISSING U!

Goran Kolarek a.k.a. Flor Kilah (20.1.1979. - 08.08.2004.) bio je jedan od najkvalitetnijih domaćih breakera i, kako kažu svi koji su ga poznavali, veliki čovjek, i to ne samo svojom visinom koja je dosezala gotovo dva metra. Samo 25 godina star poginuo je 8. kolovoza u prometnoj nesreći nedaleko od Venecije. Povratak s breakdance natjecanja bio je koban za njega i četvoricu njegovih suputnika koji su u sudaru s tegljačem također okončali svoje mlade živote.
Kolarek je bio jedan od pionira hrvatskog hip-hopa. Višestruki prvak Hrvatske u breakdanceu. Surađivao je s nekim od najpopularnijih hrvatskih glazbenika, kao što su Colonia, ET, Nina Badrić, Tram 11, a vrlo je zapažena i njegova rola u plesnoj predstavi Give me a break.
Goran Kolarek, poznatiji među prijateljima kao Brejk, plesom se počeo baviti kao osmoškolac, a ljubav prema toj vrsti umjetnosti uvrstila ga je među ponajbolje u Europi, gdje je u posljednje vrijeme svojim znanjem i ogromnim talentom osvajao plesne podije te aktivno sudjelovao u najvećim svjetskim breakdance eventima.
Goran Kolarek s kolegama plesačima na snimanju jednog od brojnih spotova za poznate hrvatske izvođače
Osim breakdanceom, Kolarek je unutar Blackout Projecta aktivno bio uključen i u nastajanje hip-hop scene u Hrvatskoj te bio stalni protagonist mnogih urbanih događanja grada Zagreba i Hrvatske. Kolarek je pokrenuo i sve uspješniju vlastitu liniju odjeće Don Kolarek. Radio je na mnogim kazališno scenskim projektima i plesao za mnoge hrvatske izvođače.
Mnogi prijatelji i poznavatelji plesa smatrali su ga našim najboljim plesačem, a zbog svojeg je ogromnog truda i neiscrpne energije postao miljenikom mnogih mladih Zagrepčana te štovatelja breakdancea širom svijeta.
R.I.P.
Goran Kolarek (25) te talijanski državljani Mauro Giugovaz (27), Alex Lorenzi (15), Ileana Cavressi (17), svi iz Trsta, kretali su se državnom cestom Romei, u automobilu marke Peugeot 106 na čelu kolone kojom su se breakdanceri s natjecanja u Trstu vraćali u Pesaru kada je, prema tvrdnjama njihovih prijatelja, automobil bez registarskih oznaka počeo pretjecati kolonu te uletio u škare s nizozemskim šleperom koji je dolazio iz suprotnog smjera.
Vozač Peugeota u kojem su bili breakeri počeo je naglo kočiti na asfaltu skliskom od kiše, zaplesao po cesti i i frontalno se sudario sa šleperom, nakon čega su oba vozila završila u jarcima kraj ceste. Teški šleper pun ribe u naletu je doslovno samljelo Peugeot, pa su četvorica mladića u njemu doživjela trenutnu smrt.
Automobil nepoznatih registarskih oznaka koji je pretjecao kolonu breakera pobjegao je s mjesta događaja.
MAURO GIUGOVAZ (1977 - 2004)
GORAN KOLAREK (1979 - 2004)
ILENIA CAVRESI (1987 - 2004)
ALEX LORENZI (1989 - 2004)
|
|