srijeda, 10.06.2009.

Kino Europa vam donosi!

... naramak odličnih naslova koji se ne bi smjelo propustiti složila vam je vrijedna ekipa koja stoji iza kina Europa. Tu su stvarno odlične komedije na kojima ćete umirati od smijeha, sasvim svejedno je li to "Rumba" ili "Orkestar u gostima", ili pak odličan krimić Joséa Padilhe "Elitna postrojba" jedan od možda najboljih srpskih filmova unazad par godina "Ljubav i drugi zločini" debitanta na prošlogodišnjem izdanju ZFF-a Stefana Arsenijevića. Ima tu ponešto i hrvatskih filmova od kojih bi svakako mogao preporučiti podosta hvaljen od kritike i nagrađivan na festivalima vani ... Rušinovićev "Buick riviera". Po mojem "ćefu" možda najkompletniji filmovi koji nude ipak potpuno filmsko zadovoljstvo i dobru temu za priču i nakon filma svakako jesu filmovi Nuri Bilge Ceylana ("Tri majmuna" nagrada prošlogodišnjeg Cannesa za režiju) i Özer Kiziltana ("Takva" dobitnik nagrade SFF-a). Svaki od ova dva filma na svoj poseban način jesu poticajni za vaše sive ćelije.




10.06. SRIJEDA
19:00 Lornina šutnja (Najbolji scenarij - 2008 Cannes Film Festival)
r: Jean-Pierre i Luc Dardenne; uloge: Arta Dobroshi, Jérémie Renier, Fabrizio Rongione, Alban Ukaj, Morgan Marinne, Olivier Gourmet
21:00 Rumba (Pobjednik 6. ZFF-a)
r: Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy; uloge: Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy, Philippe Martz

11.06. ČETVRTAK
19:30 Strah(ovi) od tame
r: Blutch, Charles Burns, Marie Caillou, Pierre Di Sciullo, L. Mattotti, Richard Mcguire; uloge: Aure Atika - Francois Creton - Guillaume Depardieu - Nicole Garcia - Arthur H - Christian Hecq - Louisa Pili
21:00 Ljubav i drugi zločini
r: Stefan Arsenijević; uloge: Anica Dobra, Vuk Kostić, Fedja Stojanović, Milena Dravić, Hanna Schwamborn

12.06. PETAK
17:30 Tri priče o nespavanju
r: Tomislav Radić; uloge: Ecija Ojdanić, Jasna Ančić, Rosana Pastor, Dario Marković, Žuža Ergenyi, Maria Almudever, Marinko Prga, Dražen Bratulić
19:15 Buick Riviera
r: Goran Rušinović; uloge: Slavko Štimac, Leon Lučev, Aimee Klein
21:00 Patrik 1,5 (Predstavlja Queer Zagreb u suradnji sa Zagreb Prideom!) - Premijera
r: Ella Lemhagen; uloge: Gustav Skarsgĺrd, Torkel Peterson, Tom Ljungman

13.06. SUBOTA
17:00 Kino Lika
r: Dalibor Matanić; uloge: Krešimir Mikić, Areta Čurković, Ivo Gregurević, Danko Ljuština, Jasna Žalica
19:00 Patrik 1,5 (Predstavlja Queer Zagreb u suradnji sa Zagreb Prideom!)
r: Ella Lemhagen; uloge: Gustav Skarsgĺrd, Torkel Peterson, Tom Ljungman
21:00 Turneja (KOMEDIJA APSURDA)
r: Goran Marković; uloge: Tihomir Stanić, Dragan Nikolić,Voja Brajović, Jelena Đokić,Josif Tatić,Goran Kičić, Svetozar Cvetković, Slavko Štimac, Mira Furlan ,Sergej Trifunović

14.06. NEDJELJA
17:30 Patrik 1,5 (Predstavlja Queer Zagreb u suradnji sa Zagreb Prideom!)
r: Ella Lemhagen; uloge: Gustav Skarsgĺrd, Torkel Peterson, Tom Ljungman
19:15 Klopka
r: Srdan Golubović; uloge: Nebojša Glogovac, Nataša Ninković, Anica Dobra, Miki Manojlović, Marko Durović
21:10 Buick Riviera
r: Goran Rušinović; uloge: Slavko Štimac, Leon Lučev, Aimee Klein

15.06. PONEDJELJAK
19:30 Sve je bijelo u Barkingu (DOKUMENTARNI FILM)
r: Marc Isaacs
21:00 Elitna postrojba (POBJEDNIK BERLINALEA 2008.)
r: José Padilha; uloge: Wagner Moura, André Ramiro, Caio Junqueira, Milhem Cortaz, Fernanda Machado, Maria Ribeiro

16.06. UTORAK
19:30 Odavde do Tralala (Dokumentarni film)
r: Boris Veličan
21:00 Orkestar u gostima (Bikur Ha-Tizmoret)
r: Eran Kolirin; uloge: Sasson Gabai, Ronit Elkabetz, Saleh Bakri, Khalifa Natour, Imad Jabarin

17.06. SRIJEDA
18:00 Kao da je bilo nekad - EKV
r: Dušan Vesić
20:00 Ničiji sin (Ulaz slobodan!) - Ulaz slobodan!
r: Arsen Anton Ostojić; uloge: Alen Liverić, Mustafa Nadarević, Biserka Ipša, Zdenko Jelčić, Goran Grgić, Daria Lorenci, Nikša Mrkšić

18.06. ČETVRTAK
17:30 Takva - strah od Boga
r: Özer Kiziltan; uloge: Erkan Can, Güven Kiraç, Meray Ülgen, Duygu Sen, Salaettin Bilal
20:00 Valentino: posljednji car - Ulaz uz pozivnicu
r: Matt Tyrnauer; uloge: U FILMU SE POJAVLJUJU: Giorgio Armani, Tom Ford, Karl Lagerfeld, Alek Wek, Claudia Schiffer, Donatella Versace, Gwyneth Paltrow i mnogi drugi...

19.06. PETAK
17:30 Tri majmuna (Najbolja režija - Cannes 2008)
r: Nuri Bilge Ceylan; uloge: Hatice Aslan, Yavus Bingöl, Ercan Kesal, Ahmet Rifat Sungar
19:30 Valentino: posljednji car

r: Matt Tyrnauer; uloge: U FILMU SE POJAVLJUJU: Giorgio Armani, Tom Ford, Karl Lagerfeld, Alek Wek, Claudia Schiffer, Donatella Versace, Gwyneth Paltrow i mnogi drugi...
21:15 Valentino: posljednji car
r: Matt Tyrnauer; uloge: U FILMU SE POJAVLJUJU: Giorgio Armani, Tom Ford, Karl Lagerfeld, Alek Wek, Claudia Schiffer, Donatella Versace, Gwyneth Paltrow i mnogi drugi...

20.06. SUBOTA
17:00 Elitna postrojba (POBJEDNIK BERLINALEA 2008.)
r: José Padilha; uloge: Wagner Moura, André Ramiro, Caio Junqueira, Milhem Cortaz, Fernanda Machado, Maria Ribeiro
19:15 Orkestar u gostima (Bikur Ha-Tizmoret)
r: Eran Kolirin; uloge: Sasson Gabai, Ronit Elkabetz, Saleh Bakri, Khalifa Natour, Imad Jabarin
21:00 Valentino: posljednji car
r: Matt Tyrnauer; uloge: U FILMU SE POJAVLJUJU: Giorgio Armani, Tom Ford, Karl Lagerfeld, Alek Wek, Claudia Schiffer, Donatella Versace, Gwyneth Paltrow i mnogi drugi...

21.06. NEDJELJA
16:15 Izgubljeno blago vitezova Templara (DJEČJI FILM)
r: Kasper Barfoed; uloge: Julie Grundtvig Wester, Nicklas Svale Andersen, Christian Heldbo Wienberg, Frederikke Thomassen
18:00 Buick Riviera
r: Goran Rušinović; uloge: Slavko Štimac, Leon Lučev, Aimee Klein
19:30 Orkestar u gostima (Bikur Ha-Tizmoret)
r: Eran Kolirin; uloge: Sasson Gabai, Ronit Elkabetz, Saleh Bakri, Khalifa Natour, Imad Jabarin
21:10 Elitna postrojba (POBJEDNIK BERLINALEA 2008.)
r: José Padilha; uloge: Wagner Moura, André Ramiro, Caio Junqueira, Milhem Cortaz, Fernanda Machado, Maria Ribeiro

22.06. PONEDJELJAK
19:30 Solo
r: Tomislav Žaja, Davor Švaić
21:00 Turneja (KOMEDIJA APSURDA)
r: Goran Marković; uloge: Tihomir Stanić, Dragan Nikolić,Voja Brajović, Jelena Đokić,Josif Tatić,Goran Kičić, Svetozar Cvetković, Slavko Štimac, Mira Furlan ,Sergej Trifunović

- 08:08 - Komentari (2) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>