Torres
JABlogoviDizajn

12.12.2007., srijeda [19:00]

Liverpool-Marseillea

Nakon tri kola Liverpool je jednom nogom bio na izlaznim vratima Lige prvaka. Samo jedan bod u tri nastupa gurnuo je družinu Rafaela Benitez na rub eliminacije, ali u sljedećim su se nastupima Redsi podigli iz pepela poput Feniksa.

Završni čin sjajne trilogije Benitezove momčadi (nakon uvjerljivih pobjeda nad Beşiktaşom i Portom) odigrao se na Velodromeu. Englezi su protiv francuskog predstavnika poveli već u četvrtoj minuti iz jedanaesterca. Prethodno je srušen Steven Gerrard, koji je i sam izveo najstrožu kaznu, ali je tek iz drugog pokušaja uspio svladati domaćeg vratara Mandandu.

U 11. minuti Fernando Torres je povećao prednost Liverpoola. Harry Kewell je ubacio, a mladi španjolski napadač je ispremiješao obranu Marseillea i lagano poentirao za 2:0. Na početku drugoga poluvremena Dirk Kuyt (48. minuta) je riješio sve nedoumice, da bi u sudačkoj nadoknadi Ryan Babbel zaokružio četvorku Liverpoola na Velodromeu.

U drugom susretu je Porto potvrdio prvo mjesto u skupini. Minutu prije kraj prvoga poluvremena Portugalce je do vodstva doveo Lucho González iskoristivši pogrešku u turskoj obrani. Konačan rezultat na stadionu Dragao postavio je Ricardo Quaresma na dodavanje Lisandra Lópeza.