02.05.2006., utorak

Rijeka-Dinamo 2 : 2

Dinamo je remizirao u Rijeci i tako dosao na samo jedan bod od naslova prvaka.Sve je za Dinamo pocelo odlicno te je tako vec u 1 minuti Tomic nakon centarsuta Bosnjaka matirao Rijeckog vratara.Ali nakon gola domaci su brzo preuzeli inicjativu i vec u 6. minuti izjednacili a u 13. domacini su opet slavili bilo je 2:1.Rijeka je do poluvremena mogla i povecati vodstvo ali je Turina bio sabran da bi u 44. minuti Drpic pogodio vratnicu sa 30-tak metara.U drugom poluvremenu Dinamo se poceo dizati.Njegova premoc nije bila realizirana sve do 71. minute kada je Modric zastresao domacu mrezu i postavio konacan rezultat 2:2.Ovim bodom vise moze biti zadovoljniji Dinamo jer je Rijeka u ovom trenutku u nesto boljoj formi.Dinamo ce tako biti prvak i pokusati ce uci u Ligu prvaka.Kao pojacanja modrih u iducoj sezoni nagada se o Vugrincu i Niki Kovacu koji broji zadnje dane u Berlinskoj Herti.

Uspjesi:18 puta prvaci drzave, 14 puta osvajaci kupa, 7 puta osvajaci superkupa
Medjunarodni uspjesi:1 kup velesajamskih gradova (danas kup UEFA),1Balkanski kup i 1 finale kupa velesajamskih gradova