Cafukaka

28.05.2005., subota

Hajduk - Varteks 6:0

Već u prvoj minuti Vejić je na ubacivanje Nike Kranjčara glavom pogodio zabio za vodstvo Hajduka od 1:0.

Benko je nedugo zatim imao priliku za izjednačenje, ali je lopta prošla pokraj okvira Varteksovih vratiju. Vejić je u 8. minuti nakon kornera opet pucao glavom, ali Mance je ovaj put bio na mjestu.

Bušić je u 12. minuti dobro pucao s ruba šesnaesterca, vratar Varteksa uspio je lopti skrenuti putanju, ali ju je natrčali Bišćević pospremio u gol za 2:0.

Treći gol pao je u 20. minuti nakon sjajne akcije Ivana Leke i Nike Kranjčara, koji je bio u savršenoj poziciji za udarac, ali je loptu ipak proslijedio Bušiću koji je neobranjivo pogodio za 3:0.

Čačić je u 23. minuti zabio 4. gol za Hajduk iz slobodnog udarca, lopta se u gol odbila od leđa Varteksovog braniča.

Krunsolav Lovrek, nakon što je zamijenio umornog Bušića, nakon nabačaja Bišćevića zabija za Hajdukovo vodstvo od 5:0.

Sa 20-ak metara Niko Kranjčar, nakon dugog posta uspijeva zabiti gol za konačnih od čak 6:0.

Niku Kranjčara uz ovacije publike na Poljudu zamijenjuje Munoz, kojem je ovo vjerojatno posljednja utakmica za novoga prvaka.

Pred 25.000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Širić iz Osijeka.

Marseille zainteresiran za Niku Kranjčara

Josip Sloblar, proslavljeni zadarski nogometaš i sportski savjetnik francuskog prvoligaša Olympique Marseillea zainteresiran je za Niku Kranjčara.
Na pitanje novinara Sportskih novosti zanima li ga Niko, Skoblar je odgovorio: "Zašto ne? Niko je najtalentiraniji, u međuvremenu je napredovao, sve je pred njim. Blažević najavljuje da će od ljeta pod njegovim nadzorom doživjeti totalnu eksploziju. To je u redu, Marseille je spreman i pričekati, to prije što se mijenja predsjednik, direktor, trener.."
Skoblar je izrazio zanimanje za Dinamovog napadača i hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silvu, ali i žaljenje za mladim napadačem Osijeka Josipom Tadićem koji je već dogovorio transfer u njemački Bayer Leverkusen.
Hoće li Hajduk pustiti Niku Kranjčara, ovisit će, naravno, o ishodu sezone, ali i najavama Hajdukove "alfe i omege" Igora Štimca da će sljedeće godine stvoriti "atomski Hajduk" za pohod na Europu.
No, uzme li se u obzir stanje u hrvatskom nogometu, uvijek postoji mogućnost dogovora ako stigne kakva basnoslovna ponuda za Niku.