nedjelja, 20.05.2007.

20.05.2007., nedjelja , 17:40

Eduardo 3:0 Hajduk

Dinamo je na najbolji mogući način zatvorio prvenstvenu sezonu, sjajnom igrom i visokom pobjedom protiv Hajduka. Malo tko je sumnjao i da ćemo u posljednjem susretu 1. HNL doći do bodova, a za rušenje novih rekorda pobrinuo se sjajni Eduardo. Nitko nikada do ove utakmice nije postigao hat-trick u najvećem hrvatskom derbiju, ali Eduardo je u prekrasnoj subotnjoj večeri bio nezadrživ za Hajdukove braniče.
Prvi je gol postigao već u 13. minuti, kada ga je uposlio nadahnuti Tomić, a za 2:0 se pobrinuo u 39. minuti kada je ulogu dodavača preuzeo reprezentativni mu kolega Ćorluka. To je, ujedno, bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor, a devet minuta prije kraja Eduardo je bio precizan i poslije Modrićeva ubacivanja iz kuta.

Veći dio utakmice igralo se samo na gostujuća vrata, te je rezultat mogao biti i veći. To je Dinamova dvadeseta uzastopna pobjeda, te je na kraju prvenstvo završio s dvadeset bodova više od drugoplasiranog Hajduka. Sve je završilo prekrasnim vatrometom i dodjelom pokala i medalja namjenjenih hrvatskom prvaku. Svečanost je uveličao i Jens Nowotny, koji je posebno za ovu prigodu stigao iz Njemačke.