Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Čitaš/Nečitaš

Opis bloga
Stvoren za promociju pivske kulture u Hrvatskoj!
pivo

Istovremeno i promocija vlastite kolekcije čaša!

Broj čaša i krigli u mojoj kolekciji =607

RSS

U slučaju da vam stoji koja čaša viška u regalu kontaktirajte me sa slikom(čaše) pa se dogovorimo oko primopredaje! HVALA
a COLD beer

zauzvrat bit ćete zabetonirani u mom sjećanju dokle got armatura ne bude pojedena od strane najdražeg mi druga pive, alkoholom nabijene podrazumijeva se!

mail: beerlover.nikica@gmail.com

Opsesivno kolekcionarstvo! -sve o mojim čašama!

OBVEZATNO ŠTIVO za svakog pivoljupca:


o Vodi i njezinom značaju u pivskoj industriji!
o Hmelju i njegovim umirujućim učincima!
Pravilna degustacija piva -naučite jednom zauvijek!
Prehrambene vrijednosti piva!
Uputstva za pivopije u nesreći!

Odgovori na vječito pitanje- Koje pivo naručiti?
cry

Koje pivo naručiti? #3
Koje pivo naručiti? #2
Koje pivo naručiti?

Piva koja sam do sad opisao:
#36Budweiser Budvar Premium Dark lager -Tomislav, puno bolji izbor!
#35FRESSSH by Ožujsko -svježe, za ljeto!
#34Stella Artois -možete vi to i bolje!
#33Leffe Blonde/Brune Blonde pivo za zahtjevnije, Brune za manje zahtjevne pivoljupce!
#32Tripel Karmeliet -trostruko sladno pivo od ječma, pšenice i zoba!
#31Duvel -Belgian golden ale!
#30Osječko pivo -na žalost ništa od iznenađenja!
#29Gösser tamni -nadam se da ga ne će ukinuti!
#28Staro češko -prosječno, neiskorišten potencijal!
#27Osječko crno! -nije crno, al je pitko!
#26Pilsner Urquel -izvorni i najbolji!
#25Budweiser Budvar -lagano i svježe, izvorno Češko pivo.
#24Črni Baron -pitko i tečno. TOČKA.
#23Bavaria 8,6 -samo alkohol, ništa više!
#22Murphy's Irish Stout -bez premca! Najbolji stout ikad!
#21Erdinger Champ -kreirano za pijenje direktno iz boce!
#20Desperados -pivo kojem je potrebna Tequila da bude zanimljivo!
#19Löwenbräu original -pivo sa Njemačkom tradicijom!
#18Laško Club! -pivo s naglaskom!
#17Foster's Australian beer! -osvježenje za dosadno tržište!
#16Tuborg Green! -zgodan imidž, loše pivo!
#15PAN -pivo moje rane mladosti!
#14Laško pivo Zlatorog -pivo najstabilnije arome!
#13Karlovačko svjetlo pivo! -and the Oscar goes to...
#12Ožujsko STRONG -puno bolja inačica inače loše žuje!
#11Beck's -svježe, ali ne i posebno!
#10K plus pivo -no coment!
#9Guinness i njegove odlične inačice!
#8Amarcord La Putena -pivo jedinstvene povijesti!
#7Palm Special -belgijski posebni ale!
#6Harp -razočaravajuće iskustvo!
#5Kilkenny -uvijek siguran izbor!
#4žuja -NIJE zakon!
#3Erdinger Pikantus -vrhunsko stout pivo!
#2Tomislav -legenda hrvatske pivarske industrije!
#1Velebitsko -jedinstveno hrvatsko pivo!

Kolege kolekcionari
Kao dokaz da nisam baš tolko usamljen u ovom hobiju, ovdje prikazujem slike kolekcija svojih kolega uz čiju pomoć i moja kolekcija raste!

#1 Uroš Radmanović - Beograd
http://krigla.page.tl/

Free Image Hosting at www.ImageShack.us



#2 Miško Tomić - Beograd


Misko kolekcija 1


Misko kolekcija 2


Misko kolekcija 3


Misko kolekcija 4



STARE SLIKE MOJIH ČAŠA!!!
-da se prisjetite kako je sve počelo...
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Fuck Milk! Got beer?

nekoliko sitnica o meni
Beer Revolutionary

spol: (proud to be) Male
dob: 25.
mob:posjedujem
e-mail: beerlover.nikica@gmail.com
visina: nedavnim mjerenjem utvrđeno je 189 cm
težina: 83 kg - udebljah se preko praznika - konstantno radim na apolonizaciji pred ljeto
moš mislit, prođe ljeto, stigla zima, vaga kaže 84
njami & party
status:
neoženjen;
nezaposlen;
student medicine;
živim na grbači roditelja;
u slobodno vrijeme čitam, pišem;
amaterski se bavim novinarstvom;
nisam neki pretjerano sportski tip, njime se bavim baš toliko koliko je potrebno kako ne bi do izražaja došla moja ljubav prema božanskom piću PIVU...
obožavam PIVO!!!
najbitnija SITNICA o meni-STRASTVENI sam kolekcionar PIVSKIH čaša i krigli!
Jesam li spomenuo da obožavam pivo? smokin

Što beerlover čita:

18.06.2006., nedjelja

Muškarci i svjetsko nogometno prvenstvo

Image Hosted by ImageShack.us
Vjerujem da gotovo i ne postoji čovjek na trećem kamenčiću od Sunca, kojeg od milja zovemo Zemlja, a koji ne zna da upravo traje svjetsko nogometno prvenstvo u Njemačkoj. To je izrazito bitna teza jer nam pomaže u rasvjetljavanju problematike nogometnog ludila.

Kako su to radili oni na koje se volimo ogledati


Još su stari Rimljani prije više od dva tisućljeća provodili politiku Panem et circenses i to prilično uspješno. Bio je to odličan način za kupovanje socijanog mira u inače osvajački nastrojenom carstvu. Istu su stvar nekako u isto vrijeme započeli i stari Grci sa tom razlikom što su oni svoje polaganje oružja za vrijeme olimpijskih igara propisali čak i zakonom.

Ni Rim ni Grčka nisu bile pacifistički nastrojene nacije. Dapače, bila su to vremena u kojima se nitko nije mogao osjećati ni sigurnim ni mirnim, premda smo danas skloni idealiziranju njihovog vremena zbog ostavštine koju smo naslijedili. Pritom često zaboraljajući na mogućnost da su sva njihova filozofija i ostala znanstvena dostignuća samo blijedi otisak mnogo većih otkrića koja oni sami nisu bili u stanju shvatiti, ali su u želji za vlašću i potrebi za veličanjem svojega imena zaboravljena znanja predstavljali kao svoja. U tim ratom i osvajanjima nabijenim vremenima socijalni mir kupovao se zasljepljivanjem puka veličanstvenim predstavama i igrama u obliku gladijatorskih borbi, ili olimpijskih igara.

Dvijetisuće i koja godina u budućnosti...

Od tada pa sve do danas, stvari se nisu pretjerano promijenile. Čitav svijet još uvijek funcionira na istom principu. Dvjestotinjak vlada ovoga ljudskoga Svijeta, u vrijeme svjetskog nogometnog prvenstva, sklapa privremene mirovne sporazume, što javno što prikriveno, i svi se zajedno okreću manifestaciji koja skreće pozornost sa stvarnih problema poput ratova, terorizma, nasilja, siromaštva i gladi. Mnogi njihovi oponenti zamjeraju im na pasivnosti i zaluđivanju naroda, no možemo li im zapravo to zamjeriti?

Ljudi su gladni pozitivnih događanja, oslobođenih politike i prevlasti velikih i jakih. Gladni su osjećaja jedinstva i pripadanja nekome i nečemu. Gladni su ponosa i osjećaja viših vrijednosti. Živimo u vremenu kaotične ispraznosti, kada nitko nije siguran gdje mu je mjesto. Kada se veliki i bogati poigravaju sudbinama malih i siromašnih. Kada nas gaze i tlače, ako nismo poslušni, tihi i prihvatljivih političkih nazora. Živimo u vremenu gladnom za karizmatičnim velikanima. Iz tog razloga oživljavamo i veličamo velika imena neslavne prošlosti, tražeći utjehu u njihovim rječima i žudeći za pojavom koja će nas ponovo ujediniti u svoj našoj slabosti i beznačaju i vratiti nam osmjeh na lice i ponos u srce.

Takve su okolnosti plodno tlo za pojavu brojnih lažnih proroka koji u ime pravoga Boga kupe izgubljene ovce za krive ciljeve. Svjedoci smo mnogih događanja koja se mogu objasniti upravo opisanim okolnostima. Ispraznost i beznađe vladaju mislima maloga čovjeka koji na taj način postaje povodljiva i potrošna roba. Postajemo ciljna skupina marketinškog primitivizma i kapitalističkog idealizma, kojih se ne tiče naše duhovno stanje već samo dubina našega džepa i potrošnost naše nutrine.

Spas u nogometu


Uslijed svih previranja i zatomljivanja samosvjesnosti mali se čovjek, zbog istrošenosti borbom protiv sustava koji ga guši, okreće događajima koji od njega ne zahtjevaju upravo ni mrvicu svijesti. Okreće se sapunicama i nogometu. Ne morate biti veliki znalac za shvatiti kolika je potrošnja energije neurona u vrijeme nogometne utakmice, osim za urlanje i skakanje te ispijanje piva, sumnjam da će se nešto pretrgnuti od posla.

Jednostavna je logika koja objašnjava nogometno ludilo koje hara svijetom, svi smo mi željni zaborava i malo idealizma. U takvom okruženju nerijetko se nađu i mnogi koji masu energije ulažu u borbu protiv sustava kojem nogomet i sapunica koriste kao jeftin nadomjestak socijalnih izdataka za kupovanje socijalnog mira. Premda ta konstatacija u prvi mah djeluje upravo kontradiktorno, ona u svojoj suštini skriva podosta logike. U jednom momentu svima nama postaje pun kufer situacije u kojoj bivamo ismijavani zbog pružanja otpora onima koji bi navodno nama morali vladati u naše vlastito ime. Premda svjesni ništavnosti rituala u koji se upuštamo, ne lišimo se mogućnosti za odmaranjem neurona zaslužnih za više kognitivne funkcije, kako bi u pogodno vrijeme i savršene kondicije bili u stanju upustiti se u novu borbu i pružati novi otpor.

I zato, kad me idući put sretnete sa tridesetak centimetara visokim cilindrom na glavi i jeftinim dresom sa placa, nemojte mi zamjeriti već imajte na umu da sam trenutno zasićen konstantne borbe za isticanjem samosvjesnosti i kuturnog prosvjetljavanja i da želim i ja barem na pet minuta biti ista ta nevina ovca koje se ne tiče ništa drugo, doli problema gdje nabaviti sljedeće hladno pivo i malo se ispucati urlanjem na jadnog suca koji zapravo ništa nije kriv i proslaviti dečke koji su na terenu ostavili srce kako bi mi barem na trenutak zaboravili i bili sretni.

ps: ovaj tekst je napisan nakon tekme Hrvatska vs. Brazil...
A nakon ove današnje... a ništa otvorite novo pivo i pričekajmo svi zajedno hoće li nam Brazil učiniti uslugu i razbiti Australce pa da nama bude i 1:0 dovoljno za drugi krug...
Živi bili pa vidili... headbang

Cheerssmokin
- 18:24 - Još čekaš??? (20) - treba ti nešto za pod čašu - #