Basketball For Life

27.02.2007., utorak

NBA Aktualnosti

"Dallas Mavericks" vs. "Atlanta Hawks"

Svladajući na domaćem parketu Atlantu, Dallas je noćas ubilježio 12. pobjedu za redom te tako postao tek prvi klub u NBA povijesti koji je u jednoj sezoni imao tri pobjednička niza od po barem 12 pobjeda.

Domaćini su kontrolu utakmice preuzeli u drugoj četvrtini i na veliki odmor otišli s vodstvom 60:45, poslije čega su treću četvrtinu otvorili sa 15-7, a njihova pobjeda poslije toga više nije dolazila u pitanje.

“Dallas je dobra momčad. Rade stvari na pravi način”, riječi su trenera Atlante Mikea Woodsona. “Imaju toliko oružja, to je kao ’izaberi si otrov koji želiš’.”

Nijemac Dirk Nowitzki je već standardno s 27 poena, osam skokova i tri blokade predvodio pobjednike, kod kojih su vrlo dobri bili i Jason Terry (21 p. i 4 as.), Josh Howard (20 p. i 5 sk.) te Jerry Stackhouse (19 p. i 9 sk.), dok su na drugoj strani bili najistaknutiji Joe Johnson (29 p.) i Zaza Pachulia (24 p. i 9 sk.).

"LA Lakers" vs. "Utah Jazz"

Nakon što su izgubili šest utakmica za redom, Lakersi su dobili tri u nizu, a do treće pobjede došli su noćas u Salt Lake Cityu sa 102:94. Predvodio ih je tko drugi nego Kobe Bryant s 35 poena. Superstar Lakersa iz igre je šutirao slabih 7/21, ali je zato bio dobar s linije slobodnih bacanja (21/24).

Smush Parker pridodao je 24 poena, Lamar Odom upisao je 19 poena i 14 skokova, a Maurice Evans, nakon što je dan prije ubacivši 26 poena ostvario svoj novi rekord karijere, postigao je 10 koševa, od čega sedam u zadnjem periodu. “Počeli smo pronalaziti konstantnost u našem napadu i uključivati i neke druge igrače”, rekao je trener Lakresa Phil Jackson.

U dresu Jazzera Gordan Giriček nastavlja s dobrim igrama, a ovaj nastup završio je s 12 poena, dva skoka i jednom asistencijom. Igrao je 24:46 min., počevši susret od prve minute, iz igre je šutirao 5/9, a s linije slobodnih bacanja 2/2. Najviše od njegovih suigrača pokazao je Derek Fisher s 23 poena i osam asistencija.

"Portland Trail Blazers" vs. "Seattle Sonics"

U utakmici u kojoj su Sonicsi na poluvremenu umirovili dres NBA legende Spencera Haywooda, Portland Trail Blazersi u Seattleu su poraženi s 97:73. To im je drugi najmanji broj poena koji su postigli u ovoj sezoni, a vodeći strijelci bili su im s klupe. Travis Outlaw je upisao 14 poena i četiri skoka, a rookie LaMarcus Aldridge 12 poena, osam skokova i tri blokade. U redovima Sonicsa Rashard Lewis je za tricu gađao 6/11, a sveukupno iz igre 10/18 te je svoj nastup završio s 29 koševa i sedam skokova. Svestran je bio Ray Allen, ubilježivši 16 poena, 10 skokova i šest asistencija.

"New York Knicks" vs. "Miami Heat"

New York Knicksi na domaćem su parketu nadigrali Miami Heat 99:93. Najzaslužniji za to bio je Stephon Marbury, koji je u zadnjoj četvrtini ubacio 18 od svojih sveukupno 25 poena. Taj igrač ujedno je i položio 59 sekundi do kraja utakmice za vodstvo Knicksa 94:92, da bi nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Shaquillea O’Neala, Jamal Crawford 20 sekundi prije zadnjeg zvuka sirene pogodio ključni tricu za 97:93.

Uz Marburyevih 25 poena, Crawford je za domaćine pridodao 20 poena i šest asistencija, dok je Eddy Curry ostvario 28 koševa i 11 skokova.

Kod Miamija, za kojeg nije nastupio ozlijeđeni Dwyane Wade,Jason Kapono je uknjižio 24 poena, a Shaquille O’Neal 20 poena, tri skoka i četiri asistencije. Shaqu je ovo ujedno bila utakmica u kojoj je dosegao 25.000 poena u karijeri. Među aktivnim igračima ima najviše postignutih koševa u karijeri, dok je u cijeloj NBA povijesti u toj rubrici 14. na listi. Ujedno je i tek sedmi u povijesti koji je u karijeri dosegao 25.000 poena i 10.000 skokova.