Kup Hrvatske za juniore i juniorke, Osijek, 31.05. - 01.06.2008.

AK Moslavina

ponedjeljak, 26.05.2008.

Budetić pobijedio u Rijeci

Branimir Budetić je na jučerašnjem mitingu u Rijeci za osobe s invaliditetom ostvario zaista vrijedan rezultat u petoboju jer je osvojio ukupno 3039 bodova. To je drugi najbolji svjetski rezultat u zadnjih 5 godina, a najbolji rezultat ove godine. On je stigao sa trenerom i sa prijateljima iz svog kluba u subotu u Rijeku. Njegova disciplina je bila na rasporedu u nedjelju. U konkurenciji od 5 atletičara (2 Hrvata (on i Goran Žeželj), Kinez, Ukrajinac i Bjelorus) Branimir je pobijedio. Nakon tri discipline Kinez je bio u uvjerljivom vodstvu, no tada je B pobijedio u disku i na 1500m i osvojio golem broj bodova. B je srušio i svoja 3 osobna rekorda – skok u dalj (5,96), bacanje koplja (49,60) i 1500m (4,38). Odlično je bacio disk (36,80m) i samo je na 100m bio nešto slabiji (12,31). Budetić je ovim rezultatom osigurao nastup u Pekingu.

nedjelja, 18.05.2008.

18. međunarodna brdska atletska trka "Sljeme"

Danas je na Sljemenu bila održana 18. međunarodna brdska utrka. Na nju su ove godine išli po prvi puta i kutinski atletičari, a uz njih su bili trener AK Moslavine Ivan Desić i predsjednik kluba Ivica Stožicki. Također je ovim atletičarima ovo prvi puta da uopće trče neku planinsku trku, no i tako su bili vrlo uspješni. Inače je ovo bila izborna utrka za predstojeće europsko i svjetsko prvenstvo u planinskom trčanju. U juniorskoj utrci je pobijedio Luka Mikulić iako je trebao pobijediti Nikola Mikulić koji je bio četvrti, ali je zbog loše označene staze 200m prije cilja pošao u krivome smjeru i tako izgubio svoju prednost pred suparnicima koja je bila čak nekoliko minuta. Pošto su se obodvojica plasirali među prvih 4 trkača, nastupit će na Europskom prvenstvu u 7.mj. u Njemačkoj, a u 9. mjesecu na SP-u u Švicarskoj. Uz to su od HAS – a dobili i besplatne pripreme. Dragan Petričević se na Sljeme popeo sedmi i tako mu je za malo izmaklo mjesto koje vodi u reprezentaciju. Jozo Slipac je kod mlađih juniora uspio osvojiti treće mjesto unatoč zubobolji koja ga je mučila tokom cijele utrke.
Vrijeme je bilo oblačno, a na vrhu planine je bilo vjetrovito i hladno i svima je dobro pasao grah koji se jeo poslje natjecanja.
Rezultati

četvrtak, 15.05.2008.

Međunarodni atletski miting Split 2008

Na ovom međunarodnom mitingu nastupao je samo 1 naš atletičar Branimir Budetić. Natjecao se u dvije discipline, na 100m i u bacanju koplja. Premda je vrijeme bilo lijepo, puhao je vrlo jak vjetar u prsa, tako da Branimir nije uspio popraviti neki osobni rekord. Na 100m je bio 17., vrijeme 12,48, a u bacanju koplja 8. - 45,04.
Rezultati

utorak, 13.05.2008.

3. kolo HALS - a

Danas je na zagrebačkim Sveticama održano 3. kolo HALS – a. AK Moslavina je ovoga puta išla u većem broju, posebno kod muških trkača i odmah su i rezultati bili bolji. Žene su završile kao 2. u ukupnom poretku. Ispred njih je bila samo ekipa iz Međimurja, dok su muški ostvarili vjerovatno najbolji ukupni plasman u posljednjih nekoliko sezona jer su bili 2. isto iza AK Međimurja iz Čakovca. Rezultati su bili dobri. Evo nekih: Branimir Budetić 12,18 na 100m i 5. u skoku u dalj (5,70), Dragan Petričević 12,58 na 100m, Ana Vlajsović 2. na 1500m (5:31), Ivana Bernat 1. u skoku u dalj (5,15), Nikola Mikulić 3. na 2000m steeple itd.
Rezultati - 3. kolo hals-a

ponedjeljak, 05.05.2008.

Državno prvenstvo SŠ u krosu i u atletici

Državna prvenstva srednjih škola su se održala od 4. do 7. svibnja u raznim gradovima po Istri. Prvenstvo u atletici je održano u Puli i na njemu su kutinske srednjoškolke zauzele 7. mjesto. Bilo je tu i solidnih rezultata, no sveukupno je to bilo dovoljno tek za 7.mjesto. Pobijedila je SŠ iz Zadra. Prvenstvo u krosu je održano u Rovinju na zlatnom rtu. SŠ Tina Ujevića je bila 3., a Tehnička škola iz Kutine 4. To su vrlo vrijedni rezultati s obzirom da je nastupalo 10 najboljih hrvatskih SŠ u krosu, a kutinske škole su bile 3. i 4. Najbolje je bio plasiran Jozo Slipac koji je bio 4., Luka Mikulić je bio 5., Nikola Mikulić 6., Branimir Budetić 14., Dragan Petričević 15.... Pobijedila je već drugu godinu zaredom gimnazija Ivana Zakmardija iz Križevca a druga je bila gimnazija iz Đakova. Organizacija je bila vrlo loša što se tiče krosa, tako da se nije znalo do samog starta kada trka počinje i od kuda se starta. Sljedeća trka je HALS u Zagrebu. Ovaj put će i atletičari imati dobru ekipu jer će ih nastupati čak 10 i to u raznim disciplinama.