Još malo o temi pojavljivanja u javnosti u uočljivom izdanju (iako sam o tome već reka nešto u komentarima) – šta vam se čini od face koja sa svojih 30ikusur godina dođe ujutro na kavu u gaćama na kojima ima više skorenih i friških brabonjaka nego denima te jednako tako zelenih reebokica koje su nekoć bile originalne crne boje i usput daje na ovce na 15 m? Za nefalit nabio je sunčane cvike na glavu, uredno obrijan i ošišan dočeka je svog poslodavca – poznatog ovčara u gradskim okvirima (ne njemačkog ovčara nego čovika koji se time bavi ;-), popio s njim kavu i usput usmrdio sve isprid Žuljevića na pola dana. Ajme!
Nego, jedna mi stvar bode oči, i to ne samo meni, na šta sam već upozorio odgovorne u Poglavarstvu (pitanje je koliko ima vajde od toga) – pojedini kafići koji se nalaze uz glavne ulice su naprosto uzurpirali javne površine. Najbolji primjer za to je u zadnje vrime popularni kafić isprid kojeg je neko pametan ogradio ulicu kojom prolaze pješaci pitarima i tako ih prisilio da praktički hodaju prometnim kolnikom i dovode sebe i druge u opasnost. Mislim, čoviku se zgadi kad vidi dicu koja idu iz škole i prisiljeni su se spustit s nogostupa, a sve zato da bi neko zarađiva korištenjem javne površine i tako ugrožava sigurnost.
Prema vlasnicima kafića je Grad bio blagonaklon kad im je produžio radno vrime vikendom do 2 ujutro, pa bi i oni morali imati više sluha za poštivanje propisa. Neko će reć nisu ljudi krivi šta koriste ono šta im grad dopušta i to ima istine, ali je veliko pitanje bi li nam u cjelini društvo bilo bolje kad bi se svi u svojoj domeni ponašali bar nijansu odgovornije nego dosad. Mislim, zna se šta se može koristit kao bašta kafića, a to šta se koristi triba i platit.
Uostalom, naš svit je davno dokaza da neke stvari poštuje tek kad ga se lupi po džepu. To je definitivno rješenje i u ovom slučaju ograđivanja ulice pitarima ko da je ćaćina.
|