1severina1

petak, 10.03.2006.

"HRVATI SU KONZERVATIVNI JADNICI???"

seve legenda


Čemu ovolika zbrka oko Severine?!?
Meni to nikako nije jasno. Ne razumijem, u čemu je stvar odnosno problem oko pjesme "Moja Štikla"?
Čitam neke članke u novinama i piše kako se oko 45% ljudi srami ove pjesme i Severine.
A prije nekoliko godina ne sjećam se točno iz koje države je došla ta osoba na natjecanje za eurosong, uglavnom da prijeđem na stvar ta osoba je bila transvestit(i to operirani).
Međutim , njegov/njezin narod je bio ponosan na svoga transvestita i na njegovu pjesmu.
Ali, evo činjenica je to da se mi "sramimo" Severine jedne prelijepe hrvatske pjevačice, i njene pjesme koja je dio našeg naroda i naše kulture
.


Ako ste bili u mogućnosti gledat "Otvoreno" 1.program hrt-a, govorilo se o Severini i njenoj pjesmi-struka je zaključila da je to prava etno pjesma, a neki neobrazovani pojednici tvrde obrnuto a mi još gluplji narod povjerujemo tim neukim jadnicima, a ono šta kaže struka u potpunosti zanemarimo.
Dakle, mi još ne shvaćamo bit pjesme.



Pjesma je predivna i govori dosta toga o našoj kulturi. A to da neki tvrde da je balkanska - mi se uvrijedimo na to. Pa normalno je da smo balkanci kad se ponašamo tako.
Ako ćemo gledat realno jedino balkanci mogu napravit ovoliku zbrku oko pjesme.


Proanalizirat ću ovaj dio pjesme:


"Kuc, kuc, kucaj nekoj drugoj"

Što bi naime ovo začilo-pa znamo da se Hrvatska ne neki način prprema za ulaz u EU. I Hrvatska već poduže vrijeme kuca na vrata Europske Unije, ali ova nikako da otvori ta vrata.
Pošto je uvidjela neefikasnost hrvatskih političara, naša svestrana Seve odlučila je uzeti stvar u svoje ruke - upozorava EU da će nas izgubiti, ne primi li nas u roku odma'! To vam je ona obrnuta psihilogija. Vidite kako je Seve pametna!



I onda se mi bunimo ?!?!

ŠTO VI MISLITE?

10.03.2006. u 19:36 • 9 KomentaraPrint#

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Nekomercijalno-Bez prerada.

< ožujak, 2006 >
P U S Č P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

:::::::::::::::::::::::::::::::::::
Dobrodošli na blog 1severina1.blog.hr!

Na ovom blogu uvijek možete pročitati najnovije vijesti u vezi naše Seve i vidjeti mnogo fotografija.


_______________________
opis slike

_______________________
SEVERINA VUČKOVIĆ rođena je 21.travnja 1972. godine u Splitu. Od malih nogu gaji ljubav prema glazbi i scenskom nastupu. U djetinjstvu odlazi gospođi Lepi Smoje u KUD Mozaik gdje već s 10 godina nastupa u mjuziklu "Frane Štrapalo". Upisuje i Srednju glazbenu školu u Splitu, ali ju je glazba odvele u profesionalne vode prije nego je uspjela maturirati u toj školi.
Objavila je 12 albuma te je ostvarila niz suradnji s različitim glazbenim umjetnicim: Arsenom i Matijom Dedicem, Gibonnijem, Nikšom Bratošom, Sarr e Romom, Željkom Bebekom, Draženom Žericem, Mirom Buljanom, Borisom Novkovicem, Bregovicem...
Nakon višegodišnje pauze objavljuje album SEVERGREEN, a slijedeci se poceo snimati. Severina je još jedom dokazala da je jedinstvena pojava na hrvatskoj glazbenoj sceni kojoj s razlogom pripada status nacionalne zvijezde!

_______________________
Brojač posjeta od 2.03.2006.
Free Web Counter


_______________________

Linkovi;;;;...


_______________________
SEVERINA - službena stranica:::...
Slobodnadalmacija.hr
24sata.hr
Vecernji-list.hr
Blog.hr
Iskon.hr
_______________________

OBAVEZNO POSJETITE :::

_______________________
MALENI FILIP.blog.hr
POMOZIMO FILIPU.blog.hr
ŽELIM ŽIVOT



_______________________

_______________________
Komentari koji su prosti, vulgarni , uvrijedljivi BRIŠU se bez upozorenja! by.SEVEBLOG
_______________________

SPOT-MOJA ŠTIKLA