IX. kola Interlige
Makarska rivijera - Mladost 30 : 21 (10 : 0 )
Sudac : M. Jelavić ( Split )
Gledatelja : 250

U posljednjem kolu PH Makarska je u pravoj muškoj utakmici, tipičnoj ragbijaškoj, pobjedila neugodnu Mladost rezultatom 30 : 21. Gosti su ohrabreni dobrim rezultatima u posljednim kolima protiv Ljubljane i Olimpije u Makarsku došli sa namjerom da pobjede ali su domaćini odigrali odlićnu utakmicu i zasluženo slavili. Makarska je sjajno otvorila utakmicu. Već u 4. minuti nakon sjajnog prodora danas iznimno raspoloženog za igru Antunovića Mrkoci je položio za vodstvo 5 : 0. Gosti se nisu ni snašli a makarani su preko Pleića u 8. minuti povećali svoje vodstvo. Nažalost, Dedić je dvaput bio neprecizan u pretvaranju nakon zgoditka tako da je u 10. minuti Makarska imala 10 : 0. Bilo je to razdoblje apsolutne dominacije Makarske. Nakon početnog šoka mladostaši su malo pomalo počeli sve više prijetili i u nekoliko navrata opasno se približili prostoru zgoditka domaćina. Ipak, odličnom igrom u obrani Makarska je uspješno odoljevala svim njihovim napadima te je udarcima nogom otvarača Gruebnera vraćala Mladost daleko u njihovu polovicu. Nažalost, u 30. minuti nakon jednog sudara glavom sa gostujućim igračem Greubner je morao napustit igru. Umjesto njega u igru je ušao Muhtić. Do kraja poluvremena ništa se ozbiljnije nije dogodilo tako da je Makarska na odmor otišla sa vodstvom 10 : 0. Nastavak utakmice Makarska je otvorila kao i početak utakmice, zgoditkom. Nakon osvojenog auta duboko u svojoj polovici kapetan Makarske Šimić pronalazi Antunovića koji u punome trku pretrčava više od polovice igrališa i polaže ispod stativa. Ovaj put Dedić nije imao težak zadatak pretvoriti za vodstvo 17 :0 u 50. minuti. Nažalost, nepunu minutu iza Mladost je uspijela postići zgoditak preko Šute koji je iskoristio zbunjenost makarske obrane nakon izvedenog centra gostiju. Uspješnim pretvaranjem Jurišića gosti smanjuju zaostatak na 17 : 7. Taj zgoditak nije poremetio igrače Makarske koji su još više podigli tempo te su stalnim izmjenama strana stvarali višak igrača na krilima. To je iskoristo Muhtić koji je dva puta za redom ,u 54. i 59. minuti , položio uz samu korner zastavicu za vodstvo 27 : 7. Međutim, ni to nije bio kraj uzbuđenjima. U 63. minuti sudac Bartol pokazao je žuti karton Osmanoviću, a 2 minute kasnije i Kurilju. Dva igrača „viška“ na 10 minuta Mladostaši su izvrsno iskoristili za dva brza polaganja te u 70 min. dolaze na neugodnih 27 : 21. Ipak, kada je Dedić 5 minuta kasnije nogom iz igre pogodio za 3 poena bilo je jasno da bodovi ostaju u Makarskoj.

Nažalost, trener Mračević neće po dobrome pamtiti prvu pobjedu na klupi domaćina. U 60 minuti, nakon udarca koljenom u glavu igrača Mladosti, ostao je bez čak 4 zuba! Ipak, unatoč uvjeravanju liječnika dr. Marina Bušelića i suca utakmice da napusti igru, na vlastitu je inzistiranje utakmicu odigrao do kraja !!! Da li je riječ o hrabrosti ili ludosti procijenite sami...

- 17:00 - Komentari (0) - Isprintaj - #