Pregled posta

Adresa bloga: https://blog.dnevnik.hr/profesionalnopletenje

Marketing

Ovako izgleda raskupusana mašina:


a ovako kad ide:


E pa drage moje ajmo sad malo čavrljati.Ovo su slike mašina. Sad krečemo na odgovore redom,ali prije toga isprike svima na mojoj neuljudnosti u vezi sa imenom.Zovem se Pamil,to mi ne nik i nek za sada tako ostane. Jasni a i ostalima ide odgovor.
Mašina ima dvije iglenice na kojima su elektronke,platine i igle.Igle na sebi imaju male utore.Kad ja želim
određene igle prebaciti,odnosno preseliti ih sa jedne iglenice na drugu moram u programu upisati liniju
u kojoj želim prebaciti i koju iglu.Mašina preko kablova dobija inpulse na čitače koji uključuju samo one elektronke koje ja želim prebaciti,elektronke podižu platine koje podižu igle.Na svim vašim mašinama
za kučnu upotrebu vi ne možete prebacivati,iz nekoliko razloga.Da ih sad ne navodim jedan od njih je
što nemate valjak.Kad štrikam moram u liniju upisati šta štrikam i moram znati koliko mi valjak treba vuči.U momentu kad prebacujem isključujem valjak,a sad dolazimo do onogutora sa početka.Igla na kojoj je očica ide skroz gore a ona na koju prebacujem ide kroz taj utor u igli i hvata mašnu.Koliko če jak valjak biti i kolika če biti gustoča je moj problem,dakle ako je pregusto ne prebaci dobro,ako je pre retko ružno izgleda pletivo,ako valjak pre slabo vuče ne valja,ako pre jako vuče čak može lomiti igle.
Gustoču na mašini upisuje programer pletač ovisno o vrsti pletenja.A kaj se dogodi ako krivo upiše bog nek mu je na pomoči.
Da sad vas vjerojatno zanima kako zna mašina koje igle prebaciti.Za to postoje simboli.zovu se da vam lakše objasnim pisat ču hrvatski žakardni simboli dakle ako želim svaku treču iglu prebaciti na
zadnju iglenicu izvedem to ovako:

50 >> S:U^SB; T1 W0 ML
1100 AABAA
Koliko sam vam napričal samo o prebacivanju jedne igle pa vi sad vidite koliko je to kompleksan posao.
Inače mašina za kučnu upotrebu je bilo za kupiti po dučanima,i ove mašine koje ste vi pronašli sam pogledao i one su za kučnu upotrebu. Ima dosta profesionalnih mašina koje se mogu nači u hrvatskoj ali samo stare koje netko prodaje u dučanima ih nema.Treba ih naručiti iz Njemačke.Inače starih mašina od nekih tridesetak godina na kakvima ja radim da se kod nas nači za kakvih tri do pet tisuća eura.Novije mašine iz Nemačke stare kojih deset godina za dvadesetak tisuća eura.
mogu vam reči da sam se umoril ubit čete me vi ako budem svaki čas toliko pisao.Bok pišemo si.

Post je objavljen 20.09.2006. u 20:55 sati.