ponedjeljak, 30.04.2012.

MECE: LEGE vs TIKVEŠ 1 : 4 (1:1)

Tri su osnovne teze našeg poraza nakon osam mjeseci.

TEZA PRVA: Kriv je izbornik
Gotovo neoboriva teza. Postavivši ekipu u sastavu u kom nikad nije igrala zajedno, izbornik je napravio pomutnju uglavnom u svojim redovima. Uvrijeđene zvijezde kluba koje su prvo poluvrijeme gledale sa klupe, odlučili su izbornika bojkotirati u drugom poluvremenu i igrati preko qrca. I uspjeli su u tomu. Svi su dali svoj doprinos u ovom porazu. Činjenica što smo cijelo drugo poluvrijeme igrali sa igačem manje + Ižom na boku izborniku je samo otežavajuća i optužujuća činjenica jer nije ostavio zamjene zbog mogućih ozljeda ili ne daj Bože zbog samovoljnog izlaska pojedinca radi verbalnog delikta.
No vratimo se na izbornika. Podcjenio je protivnika i to mu se obilo o glavu. I neka je.

TEZA DRUGA: Kriva je početna postava
Postavivši postavu u sastavu Iga - Kolar, Iža, Vjeko, Bulić, Darac - Mijat, Hrco, Pajo - Oreč i gospodin Brec izbbornik je očekivao kako će isti na svježinu i želju za igranjem (jer su u posljednim tekmama namjerno bili odmarani i čuvani za ovaj susret) razvaliti protivnika ta zvjezdama ostaviti tek mrvice slave. Nažalost odigrali su samo 1:1 te tako trasirali put ka porazu.

TEZA TREĆA: Pobjedio je danas bolji tim
Dečki iz Tikveša došli su se pošteno boriti i tako su otišli sa terena. Pokazali su zvjezdama i zvjezdicama da je nogomet igra u kojoj pobjeđuje tim. Igra u kojoj igrač "gine za suigrača", pokriva njegove greške, bodri ga u dobrim potezima. Strašno jednostavna igra. Održali su nam lijepu lekciju. Granitna obrana, rastrčan vezni red, brze kontre. Bez greške. Serem. Cvijo je jedina nesportska pizda u toj ekipi. A svi znaju zašto. Ostale čarke kojih je bilo na terenu tamo su i ostale nakon zadnjeg sučeva zvižduka. Zaboravljene.

P.S.
Kako smo igrali tako smo i jeli. Prvi put od kada igramo zajedo iza nas ostalo je pola kazana hrane. Strašno. Baš smo otužni bili. Jedino Dumba i Iža imaju opravdanje što nisu jeli jer su jeli od 13 do 17 sati. A neki su i pili. I igrali bi u početnoj postavi? Mo'š mislit.

U četvrtak nas čeka derbi u baranjskom Petrovom Selu protiv lokalnog Dinama koji se pali na nas kao šibica na vatru.

P.S.2
I dok mi ginemo po silnim tekmama netko obilazi Plitvice, Zagreb, Sloveniju ispunjavajuću supruzi i najsitnije želje a ekipu.... ma ko šiša ekipu

17. NK "Međimurec" 22 3 2 17 24 63 -39 11

Derbi. Što drugo reći. Odlična tekma sa pregršt akcija, vrlo malo prekida, dva jedanajsterca (na obje strane po jedan) otisaka lopte na prečkama, stativama.... čudo jedno. Pravi derbi.
Vrijeme je bilo lagano kišovito, teren prekrasan, travnat, ravan i brz kao munja. Idealno za igrati. Domaćini su imali prednost jer ih je bilo više i češće su mjenjali dok smo mi na raspolaganju imali samo tri izmjene. Uz sve to ozljedili su se Kurto u drugoj minuti tekme, pa Jadro u 30. minuti... koma. Izlazak Kurte iz igre bio je veliki problem za našu obranu. Teško ga je bilo nadomjestit. Kljun je ušao umjesto njega i nije se baš iskazao u prvom poluvremenu. Kao prvo skrivio je jedanajsterac (doduše nepostojeći ali sudac ga je odsvirao) potom je imao tri četiri loše procjene ali u drugom poluvremenu je nadošao. Mario je zamjenio Jadru ali se nije dovoljno istegnuo prije tekme tako da nije briljirao. Ali je puno pričao i prebio našeg Perišu rofl No unatoč svemu utakmicu su obilježili naši promašaji. Ivo, Ilija, Jadro, Franjo, Vjeko... promašili su sijaset prilika. U prvom poluvremenu šest puta su pogađali prečku ili stativu, u drugom dva puta. Bio sam uvjeren kako će mo izgubiti, biti kažnjeni za te silne promašaje. No ipak u posljednjim trenucima tekme Zvone je uspio učačkati jednu loptu nakon lijepo odigranog duplog pasa. Realno, po prigodama trebali smo pobjediti bar sa četiri gola razlike ali naši strijelci nisu imali svoj dan. No zato golman Nevista nije napravio niti jednu grešku danas a branio je cijelu tekmu jer je Iga ozljedio ruku još ranije i nije mogao braniti. Zvone uobičajeno borben i rastrčan, sukrivac za drugi gol no iskupio se postizanjem pobjedničkoga gola. Vinko je pak ozljeđen pa je odigrao tek jedno poluvrijeme. Darac je ušao na lijevi bok i kao sumanut jurio u napad a za obranu nije baš mario previše. Dumba se nakon duuuugo vremena vratio na službenu utakmicu i odigrao je s obzirom na dugo izbivanje vrlo korektno. Sukrivac je zajedno sa Zvonetom za drugi gol. Ilija je nagažen u prvom dijelu i ostatak tekme je šepuckao utrnutog stopala. Franju je svladala trema nastupa na njegovom terenu gdje je godinama bio trener prve momčadi i bio je ljut, nervozan i silno željan pobjede. Periša je bio vrlo dobar dok ga Mario nije prebio, a Zrno standardan, borben, željan lopte, vrijedan. Ivo je promašio koliko nikad nije, Jadro se prije ozljede propisno ispromašivao, Vjeko baš i nije iskoristio ukazanu mu prigodu u vrhu napada no borio se pošteno. I to bi bilo to.
Dečki su nas vrhunski ugostili, počastili prvo bodovima onda i cugom i klopom i što reći. Volio bih da je ovakovih utakmica što više i što češće. Živjeli

24.04.2012. u 12:30 • 0 KomentaraPrint#

petak, 20.04.2012.

DERBI: LEGE vs HAJDUK 3 : 2 (0:1)

Bilo je jako, jako teško. Gosti su se postavili vrlo zbijeno, na nekih 20 metara od svog gola i bilo ih je strašno teško proći, obići, pretrčati, preskočiti. Naši juriši kažnjeni su brzom kontrom koju su gosti pretvorili u gol zahvaljujući našem golmanu kojem je ispala lopta. Već uhvaćena. No to je dokaz da i najbolji griješe. Nakon toga jurišali smo i dalje. Napadali sa osam (8) igrača... suludo. To je urodilo postizanjem dva gola ali opet, ostavili smo previše prostora protivnicima kojeg su Oskar i Đuro znalački koristili. Zahvaljujući jednoj takvoj kontri izborili su jedanajsterac kojeg su i realizirali. Mi nismo odustajali od parole u napad, napad ajmo sada svi. I tako je i bilo. Sva sreća da je Kurto bio raspoložen i blokirao sve njihove kontre a pomogli su mu Mario i Zrno. No oni koji su trebali biti u obrani jurišali su u napad. Nevjerovatno ali tako je. Morati će mo obuzdati strast kod pojedinaca i uključiti mozak. Pod hitno. Šlag na tortu, najljepši potez utakmice bio je pobjednički zgoditak LEGA kojeg je iz slobodnjaka zabio Periša sa nekih 30 metara. Od prečke u gol. Čudo jedno. Poslije svega "odigrano" je i treće poluvrijeme. Bili smo odlični :)

P.S.
Samo još jedan detalj. Prije tekme nazvao me je JĆC iz Bilica i rekao kako će svim srcem navijati za Ajduk da nas prebijeju, pobide i da izgubimo prvenstvo. Objasnio sam mu da nije bolje mogao motivirati ekipu. Hvala ti joško. I ovaj poraz Hajduka ide isključivo tebi na dušu. Eto koliko ti voliš Ajduka. Hvala ti u ime svih LEGA. Čekamo te na kolinju.

MEĐUNARODNI NOGOMETNI TURNIR BILICE 2012

Što reći... bilo je fantastično. Čak ni neprekidna trodnevna kiša nije nam pokvarila dobro raspoloženje. Ma to je samo kiša a mi smo ionako bili stalno u natkriveniom prostoru iako smo se smočili iznutra. Domaćini su se pokazali u najboljem svjetlu; prirodni, veseli, opušteni, raspoloženi. Uistinu bez zamjerke.
Daleko od toga da ne može bolje, može i mora a na nama je da to na jesen i dokažemo kada se u istom sastavu nađemo u Osijeku. I uopće nemojte sumnjati u naše domaćinstvo. Biti će mo kod našeg Pere u vinariji Kusić a sve ostalo je stvar Vaše mašte. Biličanima i Janezima još jednom VELIKO hvala na prekrasnom vikendu.

Mirkovac : NK "Radnički" HNK "Bilje" 1 : 4

Utakmica RADNIČKI - PETLOVAC je odgođena.

17. NK "Međimurec" 20 2 2 16 21 58 -37 8

A šta da Vam pričam... ide nas. I neka potraje tako. Ovaj vikend idemo u Šibenik na međunarodni turnir sa domaćim Biličanima i Slovencima. Pripreme su u tijeku. Valjda će nam dati štogod pojesti?

17. NK "Međimurec" 19 2 2 15 21 55

Eto... i nije bio neki problem. Utakmicu sa Kozarcem iz jesenskog dijela prvenstva trebali smo odigrati u subotu 31.03. u Mecama no gosti se nisu pojavili tako da je sudac odsvirao kraj prije početka. Tim zviždukom automatski smo preskočili mladiće iz Popovca (teško mi je napisati Hajduk) i zasjeli na prvo mjesto. Zasluženo. Uz to u jučerašnjem kolu naši glavni rivali za prvo mjesto odigrali su neodlučeno (3:3) tako da već imamo tri boda prednosti. I to je lijep osjećaj.
Nažalost naša jučerašnja utakmica nije službeno odigrana jer se iz Luča pojavilo samo 6 momaka. Nije nam preostalo drugo nego međusobno se podjeliti i odigrati rekrativnu tekmu dok se grah ne skuha. I tako je bilo. Odigrali, najeli se, napili se, odnjeli grah našim vrijednim igračima na posao (ima nas koji i radimo) i tako nam prođe još jedan lijep dan. Živjeli