Blog-AC Milan

nedjelja, 24.12.2006.

Udinese 0:3 AC Milan

U posljednjem ovogodišnjem Milanovom susretu u Serie A rossoneri su porazili Udinese rezultatom 0-3. Time su gosti ostvarili povratak iz krize, iako im ova polusezona neće ostati u lijepom sijećanju. Milan je ovaj jesenji i zimski dio sezone završio sa 20 bodova (28 da nije bilo kazne) iz 18 utakmica te je završio u donjem dijelu tablice. No, nije sve tako mračno, jer slijedi prijelazni rok u kojem bi rossoneri uz neka nužna pojačanja trebali do kraja sezone ostvariti (najmanje) četvrto mjesto koje je dohvatljivo za 6 bodova. Milan je u ovo teško gostovanje krenuo sa dobro prokušanom taktikom sa jednim napadačem, Gilardinom. Rossoneri su krenuli bolje iako je prvu pravu priliku imali domaćini u 22' kada je Iaquinta promašio zicer. No, kazna slijedi u 30' kada Pinzi faulira Kaku' u svom šesnaestercu, a sudac Rizzoli pokazuje na 11m. Kazneni udarac izvodi sam Kaka' te zabija za 0-1. Nije prošlo ni četiri minute a već je 0-2: Jankulovski preciznim centaršutom nalazi Gilardina koji postiže svoj četvrti gol u tri utakmice. Do kraja poluvremena još Iaquinta pokušava ali bezuspješno. Drugo poluvrijeme počinje zamjenom Kake', umjesto kojeg ulazi Gourcuff u 52'. Tada Udinese pokušava smanjiti rezultat u dva navrata: prvi puta preko Pinzija pa onda i Iaquinte no nema promjene. U 69' ozlijeđenog Kaladzea mijenja Oliveira koji nakon samo sedam minuta zabija svoj drugi gol za Milan u Serie A: prima loptu Seedorfa prsima te je iskosa šalje vrataru domaćina kroz noge. Do kraja susreta još bilježimo pad Iaquinte kojeg sudac nije okarakterizirao dao najstrožu kaznu.