29.10.2007., ponedjeljak

Real Madrid-Deportivo

U 9 kolu španjolske nogometne lige Real je na Santiago Bernabeou
pobjedio Deportivo s 3-1
,iako rezultatom izgleda uvjerljivo,igrom Reala kritičari ne mogu biti zadovoljni.Gosti su poveli već u 2 minuti
nakon velike pogreške Sergia Ramosa Xisco je pogodio Casillasu
kroz noge.Već 5 minuta poslije Real je izjednačio pogotkom van Nisterloya iz jedanaesterca kojega je sam zaradio.Čekali smo do
79 minute da Real povede,Raul je pogodio nakon prekasne akcije i duplog pasa sa van Nisterloyom.Deportivov igrač Sergio nakon pogotka dobio je drugi žuti i poslan je pod tuš.U 89 minuti Robhino
je povećao na 3-1 i potvrdio svoju dobru formu.Real je pobijedom
zadržao vodeću poziciju sa 22 boda,ispred Barcelone koja ima 20.

- 19:30 - Komentari (0) - Isprintaj - #

25.10.2007., četvrtak

Real Madrid-Olympiakos

Brazilac Robinho najzaslužniji je što je Real večeras na Santiago Bernabeu osvojio sva tri boda protiv grčkog Olympiakosa. Već u drugoj minuti nakon akcije u kojoj udarac Van Nistelrooya Nikopolidis brani, odbijena lopta stiže do Raula, a najbolji strijelac u povijesti Lige prvaka svojim 58. pogotkom dovodi Madriđane u vodstvo. Samo pet minuta bilo je potrebno da Olympiakos poravna. Izjednačujućem pogotku Gallettija prethodio je dobar prodor Đorđevića po lijevoj strani.

Kada je u 13. minuti Torosidis kao zadnji čovjek obrane povukao Van Nistelrooya i dobio crveni karton, izgledalo je da Olympiakos nema više što tražiti u Madridu. Ratoborni Grci se ne predaju, naprotiv početkom drugog poluvremena nakon slobodnog udarca Đorđevića Julio Cesar se odlično snalazi u šesnaestercu i dovodi svoju momčad u vodstvo od 2:1. Robinho odlično koristi centaršut Sergia Ramosa te udarcem glavom vraća stvari na početak. Novu veliku priliku, točnije penal, ne koristi Van Nistelrooy, a dosuđen je nakon što je Ledesma faulom u blizini korner linije zaustavio Robinhovobiciklo.
Najbolji pojedinac susreta Robinho uskoro donosi novo vodstvo španjolskom prvaku, snažnim udarcem s lijeve strane pod prečku Nikopolidosovog gola, na asistenciju Van Nistelrooya. Crveno-bijeli iz Pireja ne žele poraz u Madridu, a u sudačkoj nadoknadi stopostotnu šansu Stoltidisa na gol-crti zaustavlja Casillas da bi Real u kontra napadu golom Balboe stigao do prividno lake pobjede od 4:2.Real se nalazi na čelu skupine sa 7 bodova.

- 20:12 - Komentari (3) - Isprintaj - #

21.10.2007., nedjelja

Espanyol -Real Madrid

Real Madrid igrao je kod Espanyola i izgubio 2:1. Domaćin je tako došao i do četvrte uzastopne pobjede u ligi, a Kraljevski klub pretrpio je prvi poraz ove sezone. Gosti su loše počeli utakmicu i već u 1. minuti primili pogodak. Luis Garcia ubacio je iz slobodnog udarca s desne strane, a Riera nadskočio gostujuću obranu i s pet metara poentirao za vodstvo domaćina.

Kraljevi su loše počeli utakmicu i idući je za domaće zaprijetio Tamudo. Dobio je dugu loptu od Riere, našao se na 10 metara od Casillasa, ali je pucao loše, iako je prigoda bila dobra.
U 10. minuti prva prilika za Real. Van Nistlrooy je prošao po desnoj strani, izašao sam ispred Kamenog, ali nije dobro odigrao povratnu loptu za Raula. U nastavku akcije kapetan Real Madrida pokušao je pogoditi iz okreta međutim vratar Espanyola nije se dao prevariti.
Četiri minute kasnije Raul je na dodavanje Van Nistelrooya iskosa pucao sa 12 metara, ali je Kameni izvrsno reagirao i spriječio izjednačenje. Dugo se ništa nije događalo, sve do 31. minute kada je pad u šesnaestercu domaćina odglumio Van Nistelrooy i sudac Vitienes mu je dodijelio žuti karton. Bila je to i posljednja ozbiljnija akcija prvog dijela, pa se na odmor otišlo s prednošću domaćina od 1:0.
Treneri nisu mijenjali nakon prvog dijela, a ubrzo je domaćin ponovno došao do pogotka nakon zaista sjajne akcije. Valdo je prošao kroz sredinu terena, nadmudrio dvojicu igrača Reala i sjajno dodao na 20 metara za Tamuda. kapetan Katalonaca izvrsno je reagirao i lobom sa 16 metara svladao Casillasa. Bila je to 53. minuta i Real je bio na koljenima iako se ostalo više od pola sata do kraja utakmice.
Schuster je u 61. minuti zamijetio neprimjetnog Sneijdera i uveo Drenthea, no niti to nije pomoglo Madriđanima da dođu barem do pogotka nade. U 75. minuti Espanyol je mogao i do trećeg gola, međutim, Casillas je odlično reagirao kada je Tamudo pucao sa 5 metara nakon dodavnja i izvrsnog prodora s desne strane Valda.
Pet minuta kasnije još jednom je obrana Reala mogla kapitulirati nakon prodora Riere. On je na lijevo strani prošao Cannavara, ubacio u sredinu, ali Tamudo je bio malo prekratak. Metzelder je uspio odbiti loptu na 11 metara, a silovito je preko gola loptu poslao Valdo.
U 84. minuti iz igre je izašao Tamudo i pobrao velike ovacije domaće publike, dok je Schuster iz igre već ranije Higuaina i ubacio Soldada, a kasnije i umjesto Diarre na teren poslao Gaga. Inače, Nijemac je cijelu utakmicu vrlo mirno odgledao s klupe, a njegova momčad igrala je poptuno beskrvno i nije niti čudo što je izgubila dovoboj.
U 90. minuti Madriđani su ipak zabili pogodak nakon kornera kojeg je izveo Guti, a nogom je iz blizine poentirao Ramos, no ovaj gol nije utjecao na konačni bodovni saldo Espanyola koji je uzeo novu 'tricu'.

- 16:20 - Komentari (4) - Isprintaj - #

19.10.2007., petak

Kako nema posebnih novosti uz Real Madrid nismo dugo pisali.Međutim ima nesto novo.Predsjednik Reala Ramon Calderon je dao obećanje da će pustiti bradu ukoliko njegovi igrači osvoje
tri trofeja u sezoni.A Real treba osvojiti španjolsko prvenstvo,Ligu prvaka i kup kralja.U dugoj i uspješnoj povijesti kluba iz Madrida
samo je prvi predsjednik Juan Padros imao bradu.

Ima tu i loših vijesti Španjolski prvak je ostao bez dva važna igrača koji su se ozlijedili na utakmicama svojih reprezentacija.Robben je ozljedio mišić i neće ga biti mjesec dana,a Heinze isto ozljedio mišić i neće ga biti tri tjedna.

- 19:19 - Komentari (1) - Isprintaj - #

15.10.2007., ponedjeljak

RAUL top 10 goals:

- 20:22 - Komentari (3) - Isprintaj - #

14.10.2007., nedjelja

Trofeji

Real Madrid je kao sto već i sami znate najtrofejniji klub u europi,a mozda i na svijetu(nismo provjerili).Ali evo neki znaju neki ne,pa evo za one koji neznaju godine osvajanja trofeja:
TROFEJI:
La Liga : 1932., 1933., 1954., 1955., 1957., 1958., 1961., 1962., 1963., 1964., 1965., 1967., 1968., 1969., 1972., 1975., 1976., 1978., 1979., 1980., 1986., 1987., 1988., 1989., 1990., 1995., 1997., 2001., 2003., 2007.
Copa del Rey : 1905., 1906., 1907., 1908., 1917., 1934., 1936., 1946., 1947., 1962., 1970., 1974., 1975., 1980., 198289., 1993.
španjolski liga-kup:1985.
španjolski superkup :1947., 1988., 1989., 1990., 1993., 1997., 2001., 2003.
europski superkup :2002.
Kup UEFA :1985., 1986.
Interkontinentalni kup :1998., 2000., 2002.
Kup/Liga prvaka :1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002.

- 21:25 - Komentari (2) - Isprintaj - #

12.10.2007., petak

Mutu u Realu?

Prema pisanju španjolskih medija Real je zainteresiran za napadača Fiorentine Adriana Mutua.Klub iz Madrida je navodno ponudio 22 mil.eura i godišnju plaću od nevjerovatnih 5,2mil.eura
da u siječnu 2008. prijeđe na Santiago Bernabeo.U dosadašnjoj karijeri rumunjski napadač je igrao za ugledne europske momčadi poput Chelsea,Intera iz Milana,Juventusa,Parme..

- 15:52 - Komentari (2) - Isprintaj - #

11.10.2007., četvrtak

Real Madrid

1895.studenti i profesori s Institución de Enseranza, osnovali su klub Football Sky. Igrači su igrali svaku nedjelju ujutro u Moncoli. 5 godina kasnije klub se podijelio na New-Foot-Ball de Madrid i Espanol de Madrid. 1902 opet su se raspali, a 6. ožujka 1902.osnovan je Madrid FC. Predsjedikom kluba proglašen je Juan Padrós Rubió. Njega je nasljedio njegov brat Carlos. Zanimljivo je da su i jedan i drugi bili Katalonci. Prvi je trener kluba bio Englez, Arthur Johnson. Iste te 1902. uprava madridskog kluba predložila je osnivanje nogometnog natjecanja u čast kralja Alfonsa XIII. Natjecanje, koje i danas postoji, naziva se Copa del Rey, tj. Kup kralja.

1904. godine klub se ujedino s drugim madridskim klubovima, Moderno Amicale i Moncloa. Prvi zapaženi rezultati došli su u razdoblju od 1905. do 1908. kada su osvajali novoosnovani Kup Kralja. Velika godina u povijesti kluba je 1920. kada je kralj preimenovao Madrid FC dodavši mu kraljevsku naziv, te klub djeluje kao Real Madrid. Čak 26 godina nakon osnivanja kupa, Španjolska je dobila i ligu. Pri osnutku bila je to La Liga, a danas je naziv Primera liga, što bi u prijevodu značilo prva ili osnovna liga. Real je bio jedan od osnivača te lige.Od tad kraljevski klub nikad nije ispao u Segundu, tamošnju 2. ligu. No, naziv Real ubrzo se maknuo sa imena i opet je klub postao samo Madrid FC. Kao Madrid, postali su prvi put prvaci, godine 1932. i 1933. Naziv Real ubrzo se nakon toga vratio i od tad je stalno dio imena ovog kluba.

Do 50-ih se godina čekalo da Real osvoji nešta veliko. Primera je nakon 1933. bila nedostižna, kup se osvajao po 2 puta s razmakom od 10 godina, a osvojen je 1 superkup u 20 godina. No, čekanje navijača se isplatilo s ulaskom u sredinu stoljeća. Real Madrid je postao mitski klub i ponos cijele Kastilje, na prkos mrskim im Kataloncima. Bila je to era vladavine nogometnih legendi Alfreda Di Stefana, Ferenca Puskasa, Raymonda Kope i Hectora Riala.
Tih godina je, od strane UEFE osnovan Kup prvaka, s idejom da bude natjecanje najjačih klubova u Europi. Ovakav Real pokazao je da ne pripada ovom svijetu osvojivši prvih pet finala za redom što nikad nikome kasnije nije uspjelo.
Zapaženo finale bilo je ono 1960. godine kad su osvojili peti naslov prvaka. U finalu je odigrana jedna od najboljih utakmica svih vremena. Real je sa 7:3 pobijedio njemački Eintracht iz Frankfurta.Rezultati nisu izostali ni u Primeri. Nakon dugog 19-godišnjeg čekanja osvojili su 1954. prvi naslov prvaka Španjolske pod imenom Real Madrid.

Taj naslov prvaka bio je samo početak. Real je harao Španjolskom i u razdoblju od 1954. do 1969. osvojio nevjerojatnih 12 naslova prvaka. Samo 56., 59. i 66. nisu bili prvi. Jedina, kakva takvam, prijetnja Realu bio je gradski suparnik Atletico Madrid. Kup kralja, iznenađujuće, 50-ih godina nisu osvajali. Tek 4 puta od 1937. do 1970.
Nešta slabije bile su 70-e godine. Naslovi prvaka Španjolske postali su rutina i Real je od 1970.do 1981.osvojio 6 naslova prvaka. Kup kralja osvojili su 3 puta. Ali, nakon zvjezdanog uzleta u Europi, u razdoblju od 1960.do 1998. samo je 1966. bila sretna. Tada je u finalu Kupa prvaka pao beogradski Partizan Beograd s 2:1. Do kraja 90-ih nisu odvojili naslov pobjednika tog natjecanja. Španjolski superkup je za Real također bio "začaran" od 1947. do 1988.
Osamdesetih godina je kraljevski klub bio daleko od naslova prvaka Europe, jedina utjeha su im dva Kupa UEFA zaredom. Kup kralja osvojen je dva puta od 1981. do 1990., a liga-kup tek jednom, i to je dosad jedini put da je to natjecanje pripalo Realu. Španjolsko prvenstvo nisu osvajali od 1980. do 1986., a tada je uslijedio niz od 5 uzastopnih naslova prvaka. Što se tiče superkupa, završilo je 41 godinu dugo čekanje i 1988. je Real osvojio i taj trofej, kao i naredne dvije godine. Kao glavni igrači tog razdoblja pamtit će se Hugo Sanchez, Emilio Butragueno, Manolo Sanchís, Martín Vazquez, Miguel Paredez i ostali.

- 16:25 - Komentari (9) - Isprintaj - #