Ove godine prosalva majbana održana je na igralištu.Skupio se do sada najveći broj sudionika.Mnogi nisu na slikama,ovo je samo manji dio od onih koji su bili prisutni.Kao što se vidi na slikama, bilo je janjetine,ćevapa, piva i soka u velikim količinama.Pjevalo se i veselilo do dugo u noć,neki su čuvali majban do same zore.

VELJAČA 2012

- 13:47 - Komentari (0) - Isprintaj - #

25.09.2011., nedjelja

NOVA OPREMA

Uz pomoć sponzora (Slavonija-Plastike i Tihomira Grigića) kupljena je nova UMBRO oprema.

- 10:40 - Komentari (0) - Isprintaj - #

28.08.2011., nedjelja

PORAZ U KUPINI

Posavac-Sava 1:0(0:0).Malo je tko iz Svilaja očekivao ovakav rezultat u Kupini.Sava je imala više od igre ali nije iskoristila svoje 3 velike prilike,što se na kraju i osvetilo.Uglavnom domaćin je više želio pobjedu,njihovi igrači nisu trošili snagu na međusobne svađe,kao što su radili naši,i zasluženo osvajaju sva tri boda.

- 20:11 - Komentari (0) - Isprintaj - #

MJESTO ZA ODMOR

- 11:37 - Komentari (0) - Isprintaj - #

24.08.2011., srijeda

PORAZ U KUPU

U trećem kolu kup natjecanja Sava je poražena na domaćem terenu od Omladinca iz Novog Grada 0:3(0:1).
Utakmica je odigrana po velikoj vrućini,gosti bolji kontroliraju utakmicu cijelo vrijeme i zasluženo pobjeđuju.

- 22:01 - Komentari (0) - Isprintaj - #

23.08.2011., utorak

NOVA NOGOMETNA SEZONA

U nedjelju 21.08.počela je nova sezona za Nk Savu koja se sada takmiči u 3.ŽNL-istok.Prva utakmica odigrana je na domaćem terenu protiv Sloge iz Stružana,ostvarena je uvjerljiva pobjeda 6:0(1:0).Prije ove utakmice odigrane su i dvije utakmice u kup natjecanju u kojima su također ostvarene pobjede,prva utakmica protiv Posavca iz Kupine,u gostima 2:0 za Savu i druga na domaćem terenu protiv Zvonimira iz Donje Vrbe 4:0.

- 23:30 - Komentari (0) - Isprintaj - #

24.06.2011., petak

HUMANITARNI NOGOMETNI TURNIR "ZA KRISTINU"

U organizaciji nogometnog kluba "SAVA" Svilaj i mjesnog odbora Svilaj održan je humanitarni nogometni turnir veteranskih ekipa.Sav prihod sa turnira doniran je obitelji Radičević kao pomoć pri liječenju devetnaesto godišnje Kristine,koja je oboljela od teške bolesti.Čvrsto vjerujemo da će Kristina uz svoju veliku volju,Božju pomoć i pomoć svih nas uspješno pobijediti opaku bolest i nastaviti sa svojim veselim životom.
Na turnir se odazvalo osam veteranskih ekipa:"Omladinac" Staro Topolje", Veterani" iz Divoševaca, "Omladinac" Gornja Vrba, "Srijemac"Strošinci , "Šokadija"Sredanci, "Posavac" Ruščica, "Mladost"Donji Svilaj"(BiH), "Sava" Svilaj.
Svim ekipama dodijeljene su zahvalnice,a prve četiri ekipe te najbolji vratar i igrač nagrađeni su sa prigodnim peharima.
U večernjem programu sve goste turnira zabavljali su Tamburaški sastav "ŠOKAČKI CVIT", Tamburaški sastav "EVERGREEN" i Muška pjevačka skupina"STAROTOPOLJANI" iz Starog Topolja.
Kristina nas je počastila svojim kratkim prisustvom,te je izvela početni udarac na turniru.

U ime organizatora turnira zahvaljujem se svim ekipama veterana,sastavima koji su nas zabavljali,mnogobrojnim sponzorima koji su pomogli novčanim prilozima, i svim posjetiteljima turnira koji su svojim prisustvom uvelike pridonijeli ovoj humanitarnoj akciji.

- 23:04 - Komentari (0) - Isprintaj - #

01.05.2011., nedjelja

MAJBAN 2011

Tradicija majbana se nastavlja,tako smo i ove godine podigli majban u centru sela,i uz piće i pečenku proveli jednu ugodnu večer.

SUDAČKA KRAĐA U ČAJKOVCIMA

Mladost-Sava 5:4 (1:2).Što napisati o ovoj utakmici u kojoj ti sudac isključi tri igrača i svira nepostojeći penal za domaćina?SRAMOTA.Poveli smo već u 3. minuti, nakon greške zadnje linije domaćih lopta dolazi do Dalibora Grigića koji bježi obrani domaćina i dovodi Savu u vodstvo.U 11.minuti prvo isključenje našeg igrača,domaći napadač udara Tomislava Jaredića bez lopte(što sudac naravno ne vidi),Tomi mu uzvraća guranjem nakon čega ovaj pada kao pokošen i sudac mu na opće iznenađenje dodjeljuje direktan crveni karton.I sa igračem manje postižemo drugi gol,strijelac Tomislav Živić.Slijedi pritisak domaćina koji sa igračem više postiže pogodak i smanjuje rezultat.Sudac ponovno stupa na scenu u 44.minuti kada pokazuje direktan crveni karton Josipu Jarediću,nakon čistog prekršaja na Josipu sudac ne sudi ništa,u nastavku akcije sudi prekršaj za domaće i nakon Josipovog prigovora dodjeljuje mu crveni karton.
U drugi dio ulazimo sa dva igrača manje,ali to se nije osjetilo na igri u prvih 20 minuta,još uspijevamo povećati vodstvo nakon opravdano dosuđenog penala koji je izborio Dalibor Grigić a sigurnim udarcem u gol pretvorio Tomislav Živić.
Samo dvije minute kasnije na scenu ponovno stupa sudac i dosuđuje nepostojeći penal za Čajkovce. U naguravanju suca nakon te njegove odluke direktan crveni karton dobiva Đuro Radičević.Domaćini postižu gol iz tog penala i ubrzo dolaze do izjednačenja.U 84.min sa tri igrača manje Sava dolazi u vodstvo od 4:3,gol postiže Dalibor Grigić iz odlično izvedenog slobodnog udarca.Ipak to nije bilo dovoljno ni za bod jer do kraja utakmice umor i tri igrača manje uzeli su svoj danak,dobivamo još dva gola i teško razočarani ovakvim suđenjem gubimo utakmicu.I na kraju "šlag na tortu" dodaje delegat koji u svom izvješću navodi da je sudac dobro sudio i da nije utjecao na krajnji rezultat utakmice.
I još navodi da su gostujući igrači i publika bili krajnje nekulturni i bezobrazni,stvarno ne znam zašto se ovaj nogomet igra.

- 21:02 - Komentari (9) - Isprintaj - #

30.08.2010., ponedjeljak

REMI SA JARUGAMA

"Sava"-"Sloga" Jaruge 2:2(0:1).Ekipa Save nije uspjela osvojiti sva tri boda protiv čvrste i na trenutke grube ekipe iz Jaruga.Sam početak utakmice izjednačen,imala je Sava nekoliko polušansi,nisu uspjeli zabiti gol i negdje oko 20.minute
stiže kazna,gosti postižu pogodak i sa minimalnim vodstvom odlaze na odmor.Na samom početku drugog poluvremena
kazneni udarac za goste iz kojeg postižu pogodak i povećavaju vodstvo.U 55.min.zadnji igrač gostiju dobiva crveni karton (nakon što je dosuđen prekršaj za njega udara igrača Save ),to se pokazao kao ključni moment utakmice,svojim potezom dosta je oslabio svoju ekipu,što koriste igrači Save,postižu dva gola i dolaze do osvajanja jednog boda.
Prvi gol za Savu postigao je iz kaznenog udarca Darko Katavić,drugi nakon ubačaja sa strane Mario Lamešić.
Ovo je bilo 4.kolo u prethodna dva kola Sava je doživjela dva poraza,kod kuće protiv Slavonca iz Bukovlja vrlo težak poraz od 6:1,i u gostima od Graničara iz Slavonskog Šamca 3:0.

- 18:45 - Komentari (0) - Isprintaj - #

16.08.2010., ponedjeljak

POČELA NOVA SEZONA

U prvom kolu gostovanje Save u Divoševcima kod ekipe Mladosti.
Mladost-Sava 2:3 (1:2).Odličan početak sezone za ekipu Save.Osvojena su tri boda na "vrućem"terenu u Divoševcima.
Sava dolazi u vodstvo već u 3. minuti utakmice,gol postiže Darko Katavić.Isti igrač u 21.minuti postiže drugi
pogodak i donosi ekipi Save veliku prednost.Utakmica je mogla biti riješena već u prvom dijelu,Darko Katavić odnosi loptu zadnjem igraču Mladosti,ulazi u 16 m, tu ga s leđa ruši zadnji igrač Mladosti,čisti jedanesterac za Savu i crveni
karton za igrača Mladosti,međutim sudac ne sudi ništa, i dok su trajali burni protesti igrača, navijača i klupe nk Save
domaćini postižu pogodak i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću Save.U drugi dio domaći igrači ulaze življe stvaraju pritisak i uspijevaju doći do izjednačenja iz opravdano dosuđenog jedanaesterca za njih.To nije pokolebalo igrače Save,u jednom brzom protunapadu Darko odnosi loptu ispred domaćeg igrača koji je čekao da lopta ode u aut,upućuje povratnu loptu prema Ivanu Paviću koji točnim udarcem pogađa gol domaćina i donosi pobjedu Savi.

- 18:54 - Komentari (0) - Isprintaj - #

21.06.2010., ponedjeljak

NADIGRAN PRVAK

"Zvonimir" Donja Vrba-"Sava" 3:3 (3:2).Odlična utakmica u Donjoj Vrbi,Sava potpuno rasterećena dolazi na megdan prvaku,i umalo osvaja sva tri boda.Sava prva dolazi u vodstvo,dobro upućenu loptu iz sredine prihvaća Dalibor Grigić,dribla golmana i šalje loptu u mrežu.Domaćini izjednačavaju iz slobodnog udarca.Sava i dalje napada stvara prilike i takva igra dovodi do novog vodstva,solo prodor Tomislava Galovca,u 16 metara ga ruši igrač Zvonimira i sudac pokazuje na bijelu točku,međutim nema hrabrosti igraču Zvonimira pokazati crveni karton koji je zaslužio jer je bio posljednji igrač svoje obrane,dodjeljuje mu samo žuti karton.Gol iz penala postiže Tomislav Galovac.Čim su krenuli s centa domaćini postižu gol za izjednačenje,do kraja poluvremena postižu i treći pogodak i na odmor odlaze s minimalnim vodstvom.
U drugom djelu potpuna nadmoć igrača Save,redaju se brojne prilike za postizanje gola,jednu takvu koristi Dalibor Grigić i sjajnim golom postavlja konačan rezultat utakmice.

- 17:23 - Komentari (1) - Isprintaj - #

14.06.2010., ponedjeljak

OSIGURAN OPSTANAK

"Sava"-"Mladost" Divoševci 2:1(1:0). Ovom pobjedom kolo prije kraja prvenstva igrači Save osigurali su
opstanak u 2 ŽNL-istok.Golove su postigli Dalibor Grigić i Ivan Jovičić.

- 21:35 - Komentari (0) - Isprintaj - #

06.06.2010., nedjelja

PORAZ U BERAVCIMA

"Raketa"-"Sava" 5:2(2:1).Naizgled težak poraz u Beravcima.Početak utakmice odličan,pogotkom Dalibora Grigića Sava dolazi u vodstvo koje je iznenadilo domaćina ali i sudce ove utakmice.Od tog trenutka sudci ne dozvoljavaju više igračima Save da igraju,glavni sudac jednostavno sve sudi u korist domaćina,i takvim suđenjem uspijeva isprovocirati jednog od naših najboljih igrača Tomislava Galovca koji nije izdržao i zbog prigovora u istoj minuti dobiva dva žuta kartona odnosno crveni karton.To se sve odvijalo u prvom poluvremenu kod rezultata 1:1.Do kraja poluvremena domaći igrači postižu još jedan pogodak.Sudac je nastavio sa lošim suđenjem i u drugom dijelu,svojim odlukama unosi veliku nervozu među igrače Save što domaćini koriste i vrlo brzo postižu još tri gola i rješavaju ovu već dobivenu utakmicu i prije prvog sudčevog zvižduka.Poraz je svojim drugim golom ublažio Dalibor Grigić.

"Sloga" - "Sava" 2:3(1:2).
Nastavlja se uspješan niz rezultata nk Save,osvojena su tri boda na vrućem terenu u Jarugama.Sam početak utakmice dosta mlak,to je trajalo do dvadesete minute,tada je uslijedila jako dobra akcija igrača Save koju majstorskim golom završava Tomislav Galovac.Domaći igrači tada kreću žestoko i dosta grubo,stvaraju nekoliko dobrih prilika,koje ne uspjevaju realizirati,i u 40 min.stiže kazna,solo akcijom gol za Savu postiže Nikola Benošić.Ipak do kraja poluvremena domaći igrači postižu gol i smanjuju rezultat na 2:1.U drugom poluvremenu domaći igrači pojačavaju napade ali ne uspjevaju postići gol do 77.minute, kada sudac utakmice Pavo Blažanović dosuđuje za njih nepostojeći kazneni udarac, iz kojeg postižu izjednačujući pogodak.Čim su krenuli s centra igrači Save postižu pogodak,pucao je Tomislav Galovac,lopta pogađa prečku i dolazi do Dalibora Grigića koji postiže pogodak.Do kraja utakmice veliki pritisak domaćina na gol Save i na sudca utakmice(valjda su htjeli još jedan nepostojeći penal),ali igrači Save uspješno rješavaju sve njihove napade i dolaze do velike pobjede.

- 12:33 - Komentari (3) - Isprintaj - #

17.05.2010., ponedjeljak

VAŽNA TRI BODA

"Sava" - "Mladost" Čajkovci 4:1(2:0).Vrlo dobrom igrom i visokom pobjedom osvojena su tri važna boda u borbi za opstanak u rangu natjecanja.Po kiši i hladnom vremenu ali i po odličnom terenu (nakon toliko kiše nigdje na terenu nije bilo vode) igrači Save od prve minute utakmice kreću čvrsto i odlučno da osvoje sva tri boda.Takva igra urodila je plodom već u 5. minuti kada naš najbolji strijelac Dalibor Grigić postiže pogodak.Do kraja poluvremena Dalibor postiže i drugi pogodak i tako donosi Savi veliku prednost i miran nastavak utakmice. Dobra igra nastavljena je i u drugom dijelu,u 60.minuti treći gol za Savu postiže Tihomir Grigić.Gosti postižu gol u 63.minuti,i kada su se ponadali da bi možda mogli napraviti i preokret,u 68.minuti na asistenciju Dragana Gudelja svoj treći gol na utakmici postiže Dalibor Grigić i postavlja konačni rezultat utakmice.Moram napisati da je ova pobjeda jedna od rijetkih u kojoj nije bilo neizvjesnosti i straha u osvajanje sva tri boda,igrači Save vođeni kapetanom i igračem utakmice Daliborom Grigićem ni u jednom trenutku nisu doveli u pitanje osvajanje sva tri boda.

- 18:07 - Komentari (2) - Isprintaj - #

10.05.2010., ponedjeljak

BOD U TRNJANIMA

"Slaven"-"Sava" 2:2(0:0) Kao prvo moram napisati da je Sava izgubila dva boda u gostima.Iako u oslabljenom sastavu igrači Save pružaju odličnu igru i prava je šteta što nisu osvojili sva tri boda.Sve je moglo biti riješeno u prvom poluvremenu,u tom dijelu napadači Save ne uspijevaju postići zgoditak iz bar tri "zicera".U prvoj minuti drugog dijela domaćini sretno dolaze u vodstvo nakon što je jednu ubačenu loptu naš obrambeni igrač slučajno skrenuo u mrežu.
Nakon postignutog gola domaći igrači kreću u žestoke napade na gol Save,međutim to im se osvetilo jer su napokon odlični kontranapadi Save urodili plodom.Izjednačujući gol na asistenciju Dalibora Grigića postiže Tomislav Galovac.
Vodstvo Savi nakon još jedne kontre donosi Dalibor Grigić,i umjesto da igrači Save tada u potpunosti "dotuku"domaćina(za što je bilo dosta prilika),u zadnjoj minuti utakmice dobivaju gol i ostaju bez važne pobijede u gostima.

- 16:23 - Komentari (0) - Isprintaj - #

04.05.2010., utorak

PORAZ OD TOPOLJA

Nažalost nije nam pomogla ni nova oprema koju su nam donirali Željko,Mladen i Božo Ćutunić.
Sava-Omladinac 2:3(0:2).Prvo poluvrijeme opet loše,vidi se po rezultatu,u drugi dio igrači Save ulaze odlično i nakon samo 10 minuta rezultat je bio izjednačen.Oba gola za Savu postigao je Dalibor Grigić.Ipak nije uslijedio totalni preokret,bilo je prilika za prijeći u vodstvo(pogođena stativa i prečka),gosti koriste jedan dobro odigrani kontranapad i postižu gol za tri boda.

- 18:13 - Komentari (3) - Isprintaj - #