31
subota
prosinac
2005
Novogodišnja čestitka
OŠ Ante Kovačića - Zlatar
svim djelatnicima i učenicima škole
i njihovim obiteljima
te svim suradnicima i posjetiteljima web stranice
želi sve najbolje u novoj 2006. godini
stihovima iz stare zdravice iz Konavala:
... da Vam bude lako lakovito,
pa Vas zlo ni čulo ni vidjelo,
a dobro Vas vazda stizalo i prestizalo...
Uz srdačan pozdrav, Krešimir Varga.
komentiraj (0) * ispiši * #
29
četvrtak
prosinac
2005
Reportaža: Zlatarska božićna pastorala 2005.
Pripremite se za putovanje kroz spletove božićnih događanja. Priprema, pozor, krećemo!
U Zlataru su božićni duh i veselje zavladali već krajem studenoga, a božićno razdoblje obilježeno je raznim koncertima, priredbama, izložbama, humanitarnim akcijama i raznim drugim aktivnostima. Ova reportaža je zamišljena kao mali dnevnik koji će popratiti ta božićna događanja u Zlataru. Ovo je jedna od godina koja je obilno zasićena prekrasnim, korisnim i zanimljivim božićnim programom i trebalo bi i ubuduće to njegovati i potruditi se da se ti događaji manifestiraju iz godine u godinu i da svake godine program postane još bogatiji. No, da ne duljim, pročitajte kako se je Zlatar pripremao kroz adventsko vrijeme za Božić i kako je taj blagdan proslavljen.

Tekst i fotografije: Krešimir Varga
komentiraj (0) * ispiši * #
24
subota
prosinac
2005
komentiraj (0) * ispiši * #
23
petak
prosinac
2005
U SUSRET BOŽIĆU U BELEČKOJ ŠKOLI
U četvrtak 22.12.2005. prigodnim programom obilježili smo nadolazeće blagdane Božić i Novu godinu. Program je započeo u 16 sati i trajao gotovo 1h i 20 min. Sudionici programa bili su predstavnici svih razreda, a posebno su se istakli članovi literarno-dramske grupe
«Kajkavčići» i šk. pjevački zbor. Posebno smo bili sretni što su se na našu priredbu odazvali svi učenici i 70-ak roditelja. Tražilo se «mjesto više».
Na kraju, blagoslovljen Božić i sretna Nova godina!
Učenici i učitelji škole Belec!
komentiraj (0) * ispiši * #
Mali božićni patuljci III.a i III. b
Puno smo truda od srca dali
da bi u naš razred stigao Božić mali.
Dok anđelčići razredom veselo se viju,
naše se očice još radosnije smiju.
Mali božićni patuljci III.a i III. b razreda i učiteljice Svjetlana i Blanka
komentiraj (0) * ispiši * #
22
četvrtak
prosinac
2005
Novi natječaj za učenike naše škole...
ŠKOLSKI NATJEČAJ:
"ZNAM, HOĆU, MOGU"
ROKOVI: od 20.12. do 15.04.2006.
KATEGORIJE RADOVA:
1) LIKOVNI (crtež, slika, grafit, plakat)
2) LITERARNI (pjesme, priče)
3) DRAMSKI (predstava, skeč, performanse,...)
UVJETI:
1) svaki učenik može prijaviti svoj rad
2) radove prijaviti psihologici do 15.04. 2006.
3) svaki rad će biti predstavljen na školskoj smotri tijekom svibnja
4) u svakoj kategoriji komisija će odabrati po 3 najbolja, koji će biti
nagrađeni i sudjelovat će na županijskoj smotri os 29.05. do
03.06.2006.
TEME:
1) PRIJATELJSTVO
2) SLOBODNO VRIJEME
3) MOJA BUDUĆNOST
komentiraj (0) * ispiši * #
21
srijeda
prosinac
2005
Operni pjevač u našoj školi...
16.12.2005. naša je škola ugostila opernog i koncertnog pjevača Armanda Puklavca . Naš gost je glazbenu školu pohađao je u Varaždinu, u klasi prof. Stjepana Rukljića, a diplomirao je i magistrirao u Beču. Učenici su prisustvovali polusatnom repertoaru arija i napjeva uz
glazbenu pratnju prof. Vesnu Leljak Petković iz glazbene škole u Varaždinu
Gospodin Plukavec je u pauzama upoznao učenike s načinima opernog pjevanja te nastajanjem kompozicija.
Inače pjevač nastupa u Rijeci, Zagrebu, Sarajevu i Beču...
komentiraj (0) * ispiši * #
Izviđači putuju...
27.12.2005. izviđači odlaze u Zagreb. Posjetit će CineStar centar u kojem će pogledati film, a zatim Božićni sajam.
komentiraj (0) * ispiši * #
Izviđači u Beču
9. i 10.12.2005. izviđači su boravili u Beču. Razgledali su Beč, Schloß Schönbrunn i preuzeli Betlehemsko svjetlo u crkvi Svetog Leopolda Bogdana Mandića.
11.12.2005. u 11 sati donijeli smo Betlehemsko svjetlo u mjesnu crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije.
komentiraj (1) * ispiši * #
12
ponedjeljak
prosinac
2005
Književni susret s Božidarom Prosenjakom
12.12.2005. u našoj školi održat će se književni susret s Božidarom Prosenjakom.
Danas je jedno od najznačajnijih imena u hrvatskoj književnosti svoje generacije.
Uvršten je u školsku lektiru i školske udžbenike.
komentiraj (1) * ispiši * #
KAZALIŠTE U ŠKOLI BELEC
12. 12. 2005. u našoj školi gostovala je zagrebačka kazališna skupina «Smjehotići» s predstavom autora Matka Elezovića.
Niži razredi su prisustvovali predstavi «kako je slon naučio bonton» u kojoj ih je glumica Jadranka Elezović glumom, pjesmom i plesom poučavala tajnama bontona.
Više razrede je predstavom «Ljubav je komedija» oduševio glumac Žarko Potočnjak kojemu se pridružila i glumica Jadranka Elezović.
Naš najbolji komičar Žarko Potočnjak je uz lik škrtca iz predstave «Dundo Maroje» prikazao i izbor drugih likova iz predstave. Tako se začas pretvorio u zaljubljenu djevojku Pupu, učenika večernje škole, maturanta, nogometaša, sudionika glumačke audicije…
Na kraju predstave slijedio je dugotrajan pljesak i podjela autograma.
«KAJKAVČIĆI»
komentiraj (0) * ispiši * #
09
petak
prosinac
2005
Učenici 7. i 8. razreda škole Belec pomažu...
Učenici 7. i 8. r. škole Belec pokrenuli su akciju prikupljanja financijskih sredstava kako bi omogućili svojim prijateljima slabog materijalnog stanja odlazak na maturalno putovanje na kraju školske godine.
U akciji sudjeluju dobri ljudi kojima smo jako zahvalni. Pomoći mogu kupnjom suvenira, nakita, čestitki koje smo sami izradili te kupnjom božićne tombole.
Činite dobro djelo i pridružite nam se!
Sedmaši i osmaši škole Belec
komentiraj (0) * ispiši * #
06
utorak
prosinac
2005
Sveti Nikola u zlatarskoj školi
Dan je uoči Nikolinja. Među đacima vlada posebno raspoloženje jer u školu stiže Sveti Nikola.
Poslije velikog odmora kucnuo je svečani trenutak i pojavio se ON. Zavladala je tišina, zatim žamor. Sveti Nikola nije sam! S njim je Krampus. Zlokobno zveči lancima i zamahuje šibom.
Svako dijete preispituje svoje prošle postupke i razmišlja hoće li dobiti šibom ili ipak poklon svetog Nikole. Svi su obećali poslušnost i dobrotu ubuduće pa Krampus ostaje bez posla.
Sveti Nikola će se još prije podjele poklona malo odmoriti pažljivo slušajući dječje uratke.
Napokon je došao trenutak kad je svako dijete iz ruku svetog Nikole dobilo svoj dar. S nestrpljenjem ga otvaraju i uživaju u darovanim slatkišima.
Sveti Nikola i Krampus slobodni su do slijedećeg Nikolinja.
komentiraj (0) * ispiši * #
05
ponedjeljak
prosinac
2005
Sveti Nikola U Petruševcu
5.12. 2005. učenici 1.-4. razreda te polaznici Male škole priredili su u školi u Petruševcu povodom blagdana Svetog Nikole priredbu za roditelje.
komentiraj (0) * ispiši * #
POZIVAMO VAS NA BOŽIĆNI KONCERT "VESELJE TI NAVJEŠĆUJEM"
PJEVAČKI ZBOR OSNOVNE ŠKOLE ANTE KOVAČIĆA I SREDNJE ŠKOLE ZLATAR
pozivaju vas na
BOŽIĆNI KONCERT "VESELJE TI NAVJEŠĆUJEM"
u nedjelju, 11. prosinca 2005. godine u 17,00 sati u CRKVI UZNESENJA BLAŽENE DJEVICE MARIJE U ZLATARU.
U programu sudjeluju: pjevački zbor, recitatori i harmonikaši OSNOVNE ŠKOLE ANTE KOVAČIĆA I SREDNJE ŠKOLE ZLATAR.
Orguljaška pratnja: Karlo Hubak, učenik Srednje škole Zlatar
GOSTI:
Kristina Beck Kukavčić, mezzosopran
Jasna Šuman Picek, orgulje
Antonio Korad, učenik Srednje glazbene škole «Vatroslav Lisinski» Zagreb
Dirigentica : Josipa Hopek, prof.
Veselimo se Vašem dolasku!
komentiraj (1) * ispiši * #
