Travanj 2008 (4)

OYO.hr

27.10.2010., srijeda

NK Sloga - NK Strijelac 1 : 2

U 8. kolu 2. ŽNL čekalo nas je daleko gostovanje u Hrastovici. Otvaranje utakmice je krenulo odlično po nas, Perinović je imao odličnu prilku no pucao je tik uz vratnicu. Igralo se u jako viskom ritmu koji su nametnuli domaćini, puno trke, akcija i dosta lijepih poteza. Gosti su imali veći posjed lopte, mi smo se bazirali na kontranapade. Jednu kontru smo brzo izveli, lopta je došla do Perinovića koji se ruba šesnaestrca pucao u sami kut gola, golman je bio nemoćan i to je naše vodstvo 0 : 1. Nakon toga domaćin još više stišće i napada, imali su dvije izgledne prilike no nisu ih iskoristili. U 44. min Spasojević je pobjegao domaćoj obrani, ruše ga na 20 ak metara, Pervan uzima loptu i iz slobodnog udarca pogađa za vodstvo 0 : 2.

Drugo poluvrijeme domaćin kreće furiozno, zaoštrilo se i sudac je morao djeliti kartone da smiri situaciju. Domaćin je smanjio rezultat na 1 : 2 iz jedanaesterca, nakon što je Kranjčec igrao rukom u šesnaestercu. Nakon toga domaćin napada i stvara dosta prilika no ni jednu do kraja utakmice nisu uspjeli iskoristiti, također i mi smo mali dvije izgledne prilke no realizacija izostaje. Do kraja utakmice domaćin dobiva dva crvena kartona, a mi jedan kojeg je dobio Kuna. S gostovanja iz Hrastovice vraćamo se s punim plijenom, više sretno nego spretno, no na kraju se samo broje bodovi tako da je to uspjeh za nas.

Kartoni: Kuna(dva žuta=crveni), Spasojević, Šušnja, Čović

Sastav: Sabljov, Kranjčec, Blažeković, Čović, Šušnja, Baković, Čosić, Perinović, Pervan, Čavlović, Spasojević

NK Strijelac - NK Sokol 2 : 0

Kompletirano je i 7. kolo 2.ŽNL. Čekao nas je okršaj sa NK Sokolom iz Raića. Utakmica od početka kreće u visokom i čvrstom ritmu. Akcije su se redale na sredini terena bez opasnijih pokušaja, tek pokoji udarac iz vana no bez veće opasnosti. Mi smo imali jednu dobru šansu nakon kornera no udarci Čosića i Perinovića izbačeni su sa gol linije. Gosti su najopasnije zaprijetili iz slobodnog udarca kada su pogodili vratnicu. Rezultatom 0 : 0 se odlazi na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme još se više zaoštrila igra, u takvoj igri smo se mi bolje snašli i više smo prijetili. Nakon jednog kornera lopta se odbila na peterac na koju je natrčao Baković i sigurno pogodio za vodstvo 1 : 0. Nakon toga gola smo još više stisli i redali prilku na priliku no kao i u dosta slučaja do sada realizacija izostaje. Gosti su imali priliku to kazniti no njihov napadač promašuje odličnu priliku gdje s peterca nije uspio pogoditi okvir gola. Ovaj put smo mi kaznili to, Spasojević je ukrao jednu loptu gostujućem stoperu i sjurio se sam prema golu, zaobišao je vratara i ušetao se s loptom u gol, 2 : 0 nas. Gosti su tada malo stisli no bez pravih prilika. Također je njihov vratar dobio crveni karton jel je namjerno gađao suca s loptom. Žuti karton kod nas je dobio Blažeković zbog oštrog starta.

Sastav: Sabljov, Kranjčec, Blažeković, Šušnja, Baković, Kuna, Čosić, Perinović, Pervan, Čavlović, Spasojević

NK Tomislav – NK Strijelac 2 : 1

Kompletirano je i 6. kolo 2.ŽNL. Igrali smo u Novoj Subockoj.Teško gostovanje po dosta teškom terenu. Prvo poluvrijeme domaćini imaju blagu incijativu, uglavnom prijete iz prekida, a mi smo se bazirali na polukontre i kontre. U prvom poluvremenu domaćin je stvorio jednu odličnu šansu no naš vratar je odlično reagirao i sačuvao svoju mrežu. Mi smo imali nekoliko udaraca izvana no bez uspjeha. Na poluvrijeme se odlazi rezultzatom 0 : 0.

Drugo poluvrijeme dosta življa i dinamičnija utakmica. Domaćin Nas je stisao i to im je urodilo plodom, izborili su jedanesterac kojeg su pretvorili u vodstvo 1 : 0. Nakon toga uatkmica se otvara, redaju se prilike s obje strane. Brzo smo se vratili, Pervan ubacuje prizmenu loptu na peterac, Kranjčec postavlja nogu i pogađa za izjednačenje 1 : 1. Tada utakmica odlazi u mirnije vode, uz pokoju šansu sa obje strane no bez uspješne realizacije. I kada su već svi očekivali kraj, domaćin je duboko u sudačkoj nadoknadi bolje rečeno u posljednoj sekundi utakmice zabio za 2 : 1 i ostavio i uzeo sva tri boda. Gol je postignut u 96. min iako je sudačka nadoknada bila službeno 2. min.

Treći poraz u nizu, ozljede, izostanci nekih igrača i odlazak Madunića jako se osjeti na igri i rezultatima. Sljedeće kolo dočekujemo ekipu NK Sokol iz Raića.

Sastav: Sabljov, Kranjčec, Perinović, Gojani, Baković, Kuna, Čosić, Matjačić, Pervan, Čavlović, Spasojević

NK Strijelac – NK Sunjski 2 : 3

U nedjelju 3.10.2010. odigrali smo 5.kolo 2.ŽNL. U zanimljivoj utakmici s puno golova, lijepih akcija i prilika pobjedu je odnesla ekipa NK Sunjski. U početku utakmice oba dvije ekipe su imale svoje poluprilike koje nisu iskorištene. Oko sredine prvog poluvremena imali smo potpunu dominaciju i redali smo priliku za prilikom, no bez realizacije. U jednoj takvoj situaciji Spasojević pogađa prećku, Perinović propušta spremiti odbijenu loptu u mrežu i stiže kazna, gosti nas kontriraju, ubacuju loptu na peterac gdje se gostujući napadač odlično snalazi i dovodi goste u vodstvu 0 : 1. Nakon toga gola smo malo posustali no imali smo dvije izgledne šanse no gostujući vratar odličnim reakcijama spašava svoju mrežu.

U drugo poluvrijeme ulazimo dosta nervozno, te odmah na početku dobivamo pogodak nakon kornera i to je 0 : 2. No tada smo malo ubrzali ritam i Spasojević je smanjio na 1 : 2 prekrasnim udarcem sa 20ak metara, lopta se od prećke odbila u gol. Tada opet potpuno stišćemo i nadigravamo goste, prilike se redaju, no gola nema i opet stiže kazna, nakon što je Pervan propustio odličnu šansu, odmah u sljedećm napadu dobivamo gol za 1 : 3 nakon brze kontre gostiju. Nakon toga se potpuno otvaramo i stvaramo niz šansi. Jednu takvu Pervan je pretvorio u pogoak nakon ubacivanja Kune i to je 2 : 3. No više nismo imali niti vremena niti snage doći do izjednačenja. Gosti zasluženo pobjeđuju, a nama ostaje da pokušamo popraviti realizaciju i da počenmo iskorištavati veliki broj stvorenih prilika. Sljedeće kolo idemo na teško gostovanje u Novu Subocku kod NK Tomislava.

Žuti kartoni : Šušnja

Sastav: Sabljov, Kranjčec, Perinović, Šušnja, Baković, Poljak, Čosić, Matjačić, Pervan, Čavlović, Spasojević