Travanj 2008 (4)

OYO.hr

17.06.2009., srijeda

NK Strijelac – NK Metalac (Međurić) 5 - 2

U nedjelju 14.6.2009 odigrana je prijateljska utakmica između NK Strijelca i NK Metalca. Utakmicu je odigrana povodom oproštaja Zlatka Ljubičića od nogometa, koji je jedno poluvrijeme branio za NK Metalac, a drugo za NK Strijelac. Utakmicu je bolje otvorio NK Metalac i stvorio nekoliko izglednih šansi. Već u 10 minuti njihov napadač prima loptu u 16 metara, naš obrambeni ga ruši i to je jedanesterac za goste, koji u zgoditak pretvara Miroslav Komljenović. Nakon toga gola NK Strijelac stvara par šansi no ništa od pogotka. Nakon jedne duge lopte gostujući napadač odlično bježi našoj obrani, prima dugu loptu i nalazi se jedan na jedan sa našim vratarem i dovodi goste u vodstvo od 2 – 0. Nakon toga gola mi počinjemo igrati i nakon doplog pasa Perinovića i Pervana, Pervan između dva stopera gura loptu za Curića koji smanjuje rezultat na 2 – 1 i tim rezultatom se odlazi na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu smo apsolutno nadrtčali i nadjačali goste. Perinović izjednačava rezultat na 2 – 2, nakon odlične povratne lopte Curića na koju Perinović natrčava i zabija.
U vodstvo 3 - 2 nas dovodi Sabljov odličnim volejem sa 16 metara, gostujući golman nije imao nikakve šanse jel je lopta odsjela u rašljama. Pervan i Sabljov su zakuhali akciju i za vodstvo 4 – 2. Pervan prima loptu na sredini terena, dodaje do Sabljova koji odlično između dva stopera gura loptu na koju natrčava Pervan i posprema ju u mrežu. Gosti su svoje prilke tražili uglavnom iz polukontri no naša obrana je bila odlična i na visini zadatka. Pred kraj utakmice Pervan odlično prigrava Dinu Poljaka koji se nalazi jedan na jedan s vratarem i postavlja konačni rezultat 5 – 2.

Nakon utakmice oba dvije ekipe su uživale u roštilju koji je priredio Zlatko Ljubičić povodom svoga oproštaja.

NK Strijelac - NK Brinjani : 0 - 0

Odigrano je i posljednje kolo 3.ŽNL u kojem smo odigrali nerješeno s NK Brinjanima. Utakmica je bila slična kao i vrijeme u nedjelju, tmurna, teška i igralo se na silu, kao da se ni jednima ni drugima nije dalo igrati. Igralo se većinom na sredini terena bez pravih prilika i akcija. U prvom polovremenu mogu samo izdvojiti jednu našu šansu gdje Matija Curić prima loptu na 20 ak metara, riješava se obrambeng igrača no njegov udarac odlazi tik uz vratnicu. Gosti su većinom svoje šanse imali iz poluprilika i slobodnih udaraca, no ni jednu nisu iskoristili.

Drugo poluvrijeme je kopija prvog, nema igre tek pokoja prilika sa obje strane. Jednu pravu priliku i šansu za postizanje pogotka imao je Igor Poljak, no njegov pokušaj gostujući vratar odlično brani. Gosti su iz dvije polukontre imali odlično šanse, no naš rezervi golman je bio na visini zadatka, također gosti mogu žaliti za nedosuđenim jedanestercem za njih. No čim je sudac označio kraj utakmice sve se zaboravilo jel svi kao da su samo čekali kraj utakmice koja nije bila ugodna za gledati.

Čestitke NK Vatrogascu na osvojenom prvom mjestu i ulasku u viši rang.

Sastav : Kozarić, Posejpal, Kranjčec, Kuna, S.Poljak, Čavlina, Perinović, Blažeković, Čović, D.Poljak, Curić

Kotizacija : 400 kn seniori
100 kn pioniri ( za pionire osigurane nagrade)

- 23:56 - Komentari (0) - Isprintaj - #

NK Dinamo (K) - NK Strijelac : 1 - 0

U nedjelju smo odigrali 19. kolo 3.ŽNL protiv NK Dinama iz Krča. Teren je bio odlično pripremljen, uvjeti za igru idealni. U utakmicu ulazimo jako dobro i stvaramo niz šansi koje ne koristimo. Lopta je bila više u našim nogama i imali smo više od igre. Domaći golman je bio odlično raspoložen i sve naše pokušaje je odlično ukrotio. Negdje oko 30 min domaćini imaju korner, izvode ga no naša obrana izbacuje loptu na nekih 40ak metara, domaći igrač ju prima i ponovo ubacuje u naših 16 metara gdje se domaći igrač odlično snalazi i zabija za vodstvo 1 : 0. Nakon toga gola mi još više napadamo i stavarmo opet niz izglednih šansi, ali opet je izostala realizacija.

U drugo poluvrijeme također ulazimo odlično, imamo više od igre, ali sve naše pokušaje domaći golman odlično brani i čuva vodstvo domaćina. Domaćini su igrali na polukontre i imali su par šansi no na našu sreću nisu zabili ništa, također su imali šansu i da povećaju vodstvo s bjele točke no naš golman brani penal. Što se više bližio kraj utakmice nervoza je rasla, propustili smo još nekoliko prilika i na kraju izgubili utakmicu, a vjerovatno i naslov.

Na kraju utakmice Ante Madunić i Marko Sabljov dobivaju crvene kartone zbog prigovora sucu, također nam je i trener isključen zbog učestalog prigovaranja sucu.

Općenito gledano nikome se ne može ništa zamjeriti, ekipa je dala sve od sebe, lopta jednostavno nije htjela u gol i izgubili smo utakmicu. U zadnjem kolu dočekujemo NK Brinjane.