KK Novigrad

27.06.2005., ponedjeljak

Prijateljske utakmice kadeta

Mladi košarkaši zagrebačke Hermes Analitice pod vodstvom trenera Igora Ercega nalaze se na desetodnevnom kampu u Novigradu. Tu priliku je iskoristio domaći klub čiji su igrači u tri dana odigrali dvije prijateljske utakmice u konkurenciji kadeta od kojih je svaka momčad jednom pobijedila.
Prva utakmica je započela dosta izjednačeno u prvoj četvrtini koju gosti ipak dobivaju s 29:25. U drugoj su domaćini nešto uspješniji ali na poluvremenu Zagrepčani još uvijek imaju vodstvo od 47:45. Treća četvrtina je bila odlučujuća za ovaj susret. Igrači Hermesa ovaj dio susreta igraju odlično a predvodi ih vrlo raspoloženi Da. Bandić dok domaćini puno promašuju tako da gosti dolaze do 19 koševa prednosti nakon ove četvrtine. Zadnja četvrtina se igra potpuno izjednačeno pa gosti zadržavaju stečenu prednost i na kraju zasluženo pobjeđuju sa 109:90. Najbolji su kod pobjednika bili Da. Bandić s 32, Dr. Bandić i Topić sa po 12 te Gluvačević s 10 koševa a kod domaćina su jedini raspoloženi za igru bili kapetan Stojanović s 37 i Radolović s 32 koša dok su ostali podbacili.

Novigrad, 22.6.2005., dvorana OŠ Rivarela, gledatelja oko 20, sudac: T. Blaško (Buje)

Novigrad – Hermes Analitica 90:109 (25:29; 20:18; 19:36; 26:26)

Novigrad: Melon, Ošaben, Erlić 8, Stojanović 37, Stanivuković 4, Popović 9, P. Brusić, Radolović 32, Ikač, F. Brusić,trener: Z. Kulišić

Hermes Analitica: Gluvačević 10, Novković 5, Crevar 8, Šušnjar 9, Kos 6, Krhen 6, Vukičević 2, Dr. Bandić 12, Topić 12, Da. Bandić 32, Murgić 7. trener: I. Erceg

slobodna bacanja: Novigrad 13 – 22, Hermes Analitica 7 – 13;
tri poena: Novigrad 2 (Popović 2),
Hermes Analitica 2 (Gluvačević, Novković);
osobne pogreške: Novigrad 16, Hermes Analitica 19; pet osobnih pogrešaka: Da. Bandić

Druga utakmica istih suparnika započela je vrlo slično kao i prva. Gostujući igrači su opet bolji u prvoj četvrtini koju dobivaju s 26:20. Drugu četvrtinu domaćini puno bolje igraju u obrani i sustižu vodstvo gostiju a do poluvremena brzim i preciznim napadima prelaze u vodstvo sa 43:41. Treća četvrtina je kao i u prvoj utakmici odlučujuća samo što ovaj puta domaćini igraju odlično pa preko svog kapetana Stojanovića dolaze do vodstva od 78:63. Zadovoljni vodstvom Novigrađani se u zadnjoj četvrtini malo opuštaju što gosti odmah koriste pa smanjuju razliku ali ipak domaćini sigurnom igrom kontroliraju rezultat i ne dozvoljavaju preokret pa na kraju pobjeđuju sa 101:90. Kod pobjednika je ponovno najbolji bio kapetan Stojanović s 34 koša a još su dobro odigrali Ikač s 23, Erlić s 13 te Melon s 10 koševa dok su kod Hermesa najbolji bili odlični Da. Bandić s 36, Crevar s 11 te Šušnjar i Dr. Bandić sa po 10 koševa.

Novigrad, 24.6.2005., dvorana OŠ Rivarela, gledatelja oko 20, sudac: I. Erceg (Zagreb

Novigrad – Hermes Analitica 101:90 (20:26; 23:15; 35:22; 23:27)

Novigrad: Melon 10, Ošaben, Erlić 13, Stojanović 34, Stanivuković 6, Popović 9, P. Brusić, Radolović, Ikač 23, F. Brusić, Banko 6.trener: Z. Kulišić

Hermes Analitica: Gluvačević, Novković 7, Crevar 11, Šušnjar 10, Kos 5, Krhen 9, Vukičević, Dr. Bandić 10, Topić, Da. Bandić 36, Murgić 2. trener: I. Erceg

slobodna bacanja: Novigrad 16 – 22, Hermes Analitica 20 – 25;
tri poena: Novigrad 3 (Popović 2; Erlić), Hermes Analitica 0;
osobne pogreške: Novigrad 20, Hermes Analitica 19; pet osobnih pogrešaka: Ikač; tehnička pogreška: Ikač

- 17:38 - Komentari (0) - Isprintaj - #

20.06.2005., ponedjeljak

Košarkaški turnir mladih

Košarkaški klub Novigrad je organizirao «Turnir mladih» koji je ujedno bio i oproštaj od nekoliko juniora kojima završava igrački staž u klubu pošto KK Novigrad okuplja samo mlade do 18 godina. Na turniru su osim domaćina nastupili i KK Stoja iz Pule, KK Koper iz Slovenije i bosanski klub Radnik iz Bijeljine koji su uzvratili posjet Novigrađanima nakon što su novigradski košarkaši gostovali u Bijeljini početkom prosinca prošle godine. Turnir se igrao dva dana a igralo se u dvoranama osnovnih škola u Novigradu i u novoj dvorani u Bujama po sistemu svatko sa svakim.

Turnir su prvom utakmicom u Novigradu otvorili domaćini i gosti iz BiH. Osim prve četvrtine koju su dobili domaćini s dva koša prednosti sve ostalo je bilo na strani gostiju koji su odličnom igrom u obrani i efikasnim napadom došli do pobjede od 88:67.

Drugu utakmicu su domaćini igrali s Koprom. Nakon vodstva Kopra u prvoj četvrtini domaćini igraju bolje u drugoj i dolaze do minimalnog vodstva. Nakon treće četvrtine Novigrad još uvijek ima vodstvo od dva koša ali u zadnjoj četvrtini im ponestaje snage što koriste Slovenci pa preokreću rezultat u svoju korist i dolaze do pobjede od 71:59.

Drugog dana se igralo u Bujama a domaćini su igrali protiv suparnika iz prvenstva, Stoje iz Pule. Nakon izjednačene prve četvrtine gosti igraju bolje u drugoj pa na poluvremenu Stoja ima vodstvo od 10 koševa. Treća četvrtina je opet izjednačena a u zadnjoj ponovno Puljani igraju bolje i dolaze do konačne pobjede od 87:70.

Nakon ove utakmice Stoja je igrala s Koprom. U prvoj četvrtini Stoja dolazi do 11 koševa prednosti pa se u drugoj opuštaju što koriste Slovenci i na poluvremenu dolaze na minimalni zaostatak pa utakmica opet postaje neizvjesna. Treću četvrtinu nešto bolje igra Stoja ali u zadnjoj ponovno igrači Kopra sustižu vodstvo Stoje koja u neizvjesnoj završnici ipak uspijeva sačuvati vodstvo i pobjeđuje s 86:82.

Petu utakmicu turnira su odigrale momčadi Radnika i Kopra. Igrači Radnika su bolji u prvoj četvrtini koju dobivaju s 10 koševa prednosti a u izjednačenoj drugoj četvrtini Koprani do poluvremena smanjuju vodstvo Radnika za 2 koša. I treća četvrtina je izjednačena a Radnik ponovno vraća prednost na 10 koševa dok u zadnjoj četvrtini igrači iz Bijeljine igraju odlično i još povećavaju vodstvo do konačne pobjede od 81:59.

Zadnja utakmica turnira je odlučivala o pobjedniku jer su se sastale neporažene momčadi Radnika i Stoje. Igrači Radnika bolje započinju susret pa nakon prve četvrtine imaju vodstvo od 11 koševa. U drugoj četvrtina igrači Stoje pružaju jači otpor pa Radnik dolazi do poluvremena s prednosti od 13 koševa. I treću četvrtinu gosti iz BiH igraju bolje te dolaze do 20 koševa prednosti nakon čega dolazi do malog opuštanja pa Puljani nešto smanjuju prednost Radnika koji na kraju zasluženo pobjeđuje s 84:68.

Ovom pobjedom su igrači Radnika osvojili ovogodišnji «Turnir mladih» ispred Stoje i Kopra dok je domaćin ovoga puta bio gostoljubiv pa je sve pobjede prepustio svojim gostima i na kraju zauzeo posljednje mjesto.

U pauzama utakmica organizirano je takmičenje u pogađanju trica. Svaka momčad je dala po tri predstavnika a nakon uzbudljivih i neizvjesnih kvalifikacija u finale su se plasirali Tumpić iz Stoje i Cvjetinović iz Radnika. Prvi je gađao Tumpić koji je postigao 10 bodova a nakon njega je gađao Cvjetinović koji je za nijansu bio bolji te s 11 bodova osvojio prvo mjesto u pogađanju trica.

Na završetku turnira predsjednik KK Novigrad svim momčadima je podijelio pehare za ostvareni uspjeh kao i najboljem izvođaču trica.Na kraju smo se oprostili od igrača koji su završili igranje u našem klubu a koji su kao kadeti prije dvije godine postigli najveći uspjeh Košarkaškog kluba Novigrad plasiravši se na poluzavršni turnir prvenstva Hrvatske a to su Bojan Barić, Karlo Stojnić, Krešimir Tomas i dugogodišnji kapetan ove momčadi Petar Šegon. S tom generacijom je stalno bila i jedna djevojka koja je nekada i igrala s njima a kasnije obavljala razne druge poslove u klubu a to je Kristina Kulišić. Svima njima za uloženi trud i odanost klubu zahvalili su se predsjednik kluba Carlin te treneri koji su ih vodili tijekom njihove karijere Željko Napravnik i Zvonimir Kulišić. Turnir su na zadovoljstvo svih sudionika uspješno organizirali članovi uprave košarkaškog kluba Novigrad a na turniru su sudili Ana Peručić i Branko Barić iz Varaždina te Tadej Blaško i Željko Napravnik iz Buja.